Skip to content

Rozwiązanie: „Moja konsola Nintendo Switch nie łączy się ani nie rozpoznaje JoyCons” — Nintendo Controls

28 de styczeń de 2022

Jesteś zainteresowany kupić Nintendo Switcha? Prawda jest taka, że ​​jest to jedna z najciekawszych konsol, jakie widzieliśmy w ostatnim czasie i jesteśmy pewni, że wielu użytkowników będzie jej szukać. W tym konkretnym przypadku nie będziemy jednak opowiadać o zaletach Nintendo Switcha, ale raczej udzielimy odpowiedzi na jeden z jego głównych problemów.

Prawda jest taka, że ​​ostatnio wielu użytkowników mówi nam, że mają różnego rodzaju problemy, jeśli chodzi o podłączenie sterowania do konsoli Nintendo Switch, więc będziemy się nad tym szczególnie rozwodzić. Dzisiaj zaproponujemy ci dokładnie rozwiązanie, dlaczego Joy-Cons nie łączą się z Przełącznikwięc wszystko, co musisz zrobić, to czytać o tym dalej.

Rozwiązanie: Joy-Con nie łączy się z Nintendo Switch

Wydaje się, że kilka razy konsola nie może wykryć kontrolek, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie komentarze, które jej użytkownicy zostawiają na głównych portalach społecznościowych i aktualnych forach. Prawda jest taka, że ​​w tym czasie Nintendo było odpowiedzialne za wyszczególnienie kilku metod rozwiązania problemu Joy-Con, gdy konsola nie wykryte po podłączeniu.

Sami wymienili kilka możliwych rozwiązań w tym zakresie:

  • Sprawdź, czy konsola jest zaktualizowana do najnowsza wersja oprogramowania
  • Joy-Con musi być w pełni naładowany
  • Nie odchodź zbyt daleko od konsoli
  • Nie umieszczaj konsoli pod metalowymi przedmiotamipodłącz przełącznik joycon do Nintendo

Poza tymi rozwiązaniami, do których zbliżyli nas ludzie z Nintendo, musimy powiedzieć w ten sam sposób, że nie należy umieszczać go zbyt blisko urządzeń łączących się z Wi-Fi. Sprzęt taki jak telewizor, jakiś głośnik, router lub laptop, kuchenka mikrofalowa, tablety i smartfony mogą wyprodukować wszystko rodzaj irytujących przerw w tych przypadkach.

Jak zsynchronizować Joy-Con z Nintendo?

Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, aby synchronizuj Joy-Con do konsoli Przełącznik jest to, że nie może być włączony, ani nie może znajdować się w trybie gotowości. Możesz zsynchronizować do ośmiu kontrolerów bezprzewodowych, ale ich maksymalna liczba będzie zależeć tylko od typu kontrolerów i funkcji, z których będziesz korzystać. Istnieją dwie konsole Nintendo: Switch i Switch Lite, dla każdej z nich są różne synchronizacje, które zobaczysz poniżej:

Możesz zsynchronizować Joy-Con z konsolą Nintendo Switch, wystarczy połącz elementy sterujące Joy-Con na konsoli. Innym sposobem jest synchronizacja za pomocą przycisków lub bezprzewodowo, w tym celu należy wykonać szereg kroków wskazanych poniżej:

  1. W menu HOME wybierz opcję Sterowanie, a następnie Zmień tryb zaciskanie lub zamów. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk SYNC na kontrolerze, który chcesz zsynchronizować. A po zsynchronizowaniu wskaźnik odtwarzacza odpowiadający numerowi kontrolera pozostanie włączony.
  2. musisz potwierdzić jak będzie używany joy-condla nich naciśnij przyciski L/R, ponieważ podczas wykonywania synchronizacji przycisków konsola nie będzie wiedziała, czy Joy-Con będzie trzymany w trybie z kontrolkami, czy też będzie trzymany poziomo jako pojedyncze kontrolki.
  3. Możesz także zsynchronizować przez połączenie USB, będzie dostępny po aktualizacji konsoli. Musisz dopasować Joy-Con do ramki ładującej, teraz podłącz go do podstawy Nintendo Switch za pomocą kabla USB (numer modelu HAC-010).
  4. Z menu HOME wybierz Controls i wybierz Change Holding Mode lub Order, przytrzymaj wciśnięty przycisk SYNC gdy pojawi się następny ekran z kontrolerem, który chcesz zsynchronizować, możesz przesłać swoje dane.

Po zsynchronizowaniu liczba, która pozostanie włączona, to ta, która będzie odpowiadać wskaźnik gracza. Konsola nie będzie wiedziała, czy Joy-Con będzie trzymany w trybie z dwoma kontrolkami, czy też będą trzymane poziomo jako indywidualne kontrolki, potwierdź, naciskając przyciski L/R, możesz połączyć konsolę Nintendo z telewizorem.

Zresztą musicie wiedzieć, że Nintendo Switch to jeden ze stosunkowo nowych produktów na rynku, który nas najbardziej interesuje, dlatego będziemy dalej analizować informacje na jego temat, gdy tylko będzie to możliwe. W każdym razie musisz wziąć pod uwagę w ten sam sposób, że możesz użyć naszego systemu komentarzy, aby pozostawić nam jakiekolwiek wątpliwości. rzecz jasna konkretnie.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o Joy-Conie lub Nintendo Switchu?

dołącz do naszego kanału telegram