Skip to content

Po jakim czasie znikną wszystkie długi w Biurze Kredytowym?

4 de luty de 2021

Zła historia kredytowa opiera się na kwocie, która nie została zapłacona w terminie. W tym sensie im większy dług, tym dłużej będzie trzeba, zanim zły rating zniknie. W tym celu warto wiedzieć Po jakim czasie znikną wszystkie długi w Biurze Kredytowym?

Po jakim czasie znikną wszystkie długi w Biurze Kredytowym?

Pojawienie się osoby lub firmy na liście Biura Kredytowego nie oznacza, że ​​jest to spowodowane czymś negatywnym. Biuro Kredytowe działa jako Firma, która wydaje raporty umów dotyczących określonego rodzaju kredytu i zachowań płatniczych klienta.

Następnie wyjaśniamy, co a Biuro kredytowe, kiedy wystąpią szkody kredytowe i jak długo można umorzyć dług.

Co to jest Biuro Kredytowe?

Biuro Kredytowe składa się z: Baza danych która otrzymuje i wydaje wszelkie informacje o osobach, które stają się wierzycielami kredytu związanego z kartami, hipoteką, finansowaniem lub pożyczką.

Każdy klient ma plik plik, który gromadzi wszystkie Twoje zachowania płatnicze. Informacje te nazywane są historią kredytową i każda instytucja finansowa może uzyskać biuro kredytowe, gdy klient zażąda nowej pożyczki.

W jakich okolicznościach dochodzi do szkód kredytowych?

Plik uszkodzenie historii kredytowej Występuje, gdy podatnik nie wywiązuje się ze spłaty długów. Tym samym Biuro Kredytowe wystawia rating, który identyfikuje pogorszenie zachowań płatniczych. Ta okoliczność ogranicza możliwość udzielenia przez bank pożyczki wnioskodawcy, jeżeli wnioskodawca ma złą historię.

Czy Biuro Kredytowe jest czarną listą?

Nie, Biuro Kredytowe funkcjonuje po prostu jako dokument zbiera informacje kredytowe od potencjalnych klientów tak, aby firmy udzielające koncesji mogły zweryfikować, czy wygodnie jest im pożyczyć pieniądze.

Skąd wiesz, że jesteś w Biurze Kredytowym?

Jeśli masz zwrócił się o pożyczkę kredyt hipoteczny, konsumencki, biznesowy, motoryzacyjny, karta kredytowa lub płatna telewizja i / lub usługa telefoniczna, wtedy Twoje dane osobowe i twoje zachowanie płatnicze zostaną zebrane w Biurze Kredytowym jako historia kredytowa.

Aby sprawdzić biuro kredytowe online, możesz wejść na oficjalną stronę instytucji, aby być na bieżąco z datami swoich płatności i statusem swojego profilu.

Jak mogę zachować kontrolę nad swoimi informacjami kredytowymi?

Jeśli masz wiele obowiązków i nie masz dużo czasu na okresowe sprawdzanie historii kredytowej, możesz skorzystać z „Alerty” Biura Kredytowego. Ta funkcja pozwoli Ci zachować spokój ducha, ponieważ Twoje informacje będą pod kontrolą i będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy pojawią się zmiany w Twojej historii kredytowej.

Rachunki pieniężne

Po jakim czasie wszystkie długi znikną w Biurze Kredytowym?

Jeśli chcesz wydostać się z biura informacji kredytowej, ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre długi mogą z czasem ulec umorzeniu. Są jednak inne, które nigdy nie znikają, ponieważ polityka oparta na kwota długu.

Jeśli masz dług równa lub mniejsza niż 167 pesozniknie po roku. Dług w wysokości do 3225 peso zostanie umorzony za dwa lata. Dług, który waha się od 3225 peso do 6460 peso, znika w ciągu czterech lat i ostatecznie te długi przekraczające 2 584 000 peso nigdy nie są usuwane.

Ważna informacja

Należy zauważyć, że zły ocena historii kredytowej może zniknąć tylko wtedy, gdy kwota zadłużenia będzie mieścić się w wyżej wymienionych limitach, a podatnik nie dopuścił się oszustwa kredytowego.

Możesz również poprosić o swój bezpłatny raport kredytowy i problem roszczenia gdy wykryjesz niezgłoszoną płatność, kredyt, którego nigdy nie zażądano lub zapytanie, którego nie złożyłeś.

dołącz do naszego kanału telegram