Skip to content

Microsoft: Co to jest, cechy, historia i wszystkie szczegóły firmy

31 de lipiec de 2021

Wszyscy słyszeliśmy o Microsoft, na pewno czytasz ten artykuł na komputerze z systemem Windows lub korzystając z dowolnego z ich produktów w tej chwili. Swój sukces zawdzięcza doskonałym decyzjom wykonawczym i innowacyjnym. Następnie dogłębnie przyjrzymy się jego historii.

Kto jest założycielem Microsoftu?

Mówiąc o Microsoft, to normalne, że kojarzy się tylko nazwisko Billa Gatesa, ponieważ praktycznie był twarzą tej firmy, ale rzeczywistość jest taka została założona przez dwie osoby, Billa Gatesa i Paula Allena, na początku kwietnia 1975 r. w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych.

Jakie były najważniejsze momenty w historii Microsoftu?

Niektóre z najważniejszych wydarzeń w historii Microsoftu niewątpliwie zaczynają się od jego powstanie w 1975 roku w Nowym Meksyku.

Pięć lat później, w 1980 roku, firmie udało się kupić system operacyjny „QDOS” stworzony przez Tima Patersona, który nabyła za cenę 50 tys. dolarów, a następnie sprzedała firmie IBM jako system operacyjny przemianowany na MS DOS. w zamian za 50% uzyskanych zysków z każdym komputerem.

Do 1985 roku firma Microsoft wypuściła swój system operacyjny o nazwie Microsoft, ale niestety niezbyt udany na rynku, ponieważ w tym czasie było kilka konkurencyjnych, na przykład niektóre z nich to Atari TOS i Amiga OS.

W 1992 roku wersja 3.1 systemu operacyjnego Windows osiąga niezwykły sukces w porównaniu do innych systemów, takich jak Amiga OS 3.0 i Solaris 2.0, ponieważ w poprzednich wersjach nie osiągnęły one popularności, jakiej oczekiwały ze swoim systemem.

5 lat później, w 1997 roku Microsoft wydał Windows XP a dwa lata później, w 1999 roku, 64-bitowy Windows XP jest dostępny w sprzedaży, znacznie zmieniając swoją architekturę, aby zapewnić pełniejsze działanie systemu operacyjnego.

Na rok 2007 Microsoft zaskakuje nowym Windows Vista, ponieważ miał narzędzie o nazwie War Machine, które umożliwiono przywrócenie komputera do poprzedniego czasu, w przypadku poważnego błędu systemu lub utraty ważnych danych.

W 2009 roku dostępny jest system Windows 7, który dla wielu użytkowników był najlepszą wersją, dopóki nie uruchomili systemu Windows 10 w 2015 roku, od czasu jego poprzedniej wersji Windows 8 nie uzyskał najlepszych wyników według jego użytkowników.

Obecnie, w 2021 roku, uruchomił nowy system operacyjny Windows 11, to twierdzi, że jest najbezpieczniejszym do tej pory systemem operacyjnym. Jego wymagania instalacyjne zmuszają przyszłych producentów płyt głównych do korzystania z technologii szyfrowania TPM, aby była kompatybilna.

Jakie usługi firma Microsoft oferuje wszystkim swoim użytkownikom?

Microsoft tworzy urządzenia peryferyjne do komputerów PC, aktualizuje i dodaje nowe funkcje do systemu operacyjnego komputera najczęściej używany na świecie (Windows) i ma kilka aplikacji biurowych online.

obsługa biura 365

Są to poczta e-mail Outlook.com, usługa przechowywania i edycji plików online o nazwie OneDrive, narzędzie Office 365, Microsoft Teams i Microsoft Sharepoint.

Należy zauważyć, że kolejną usługą wskazaną jako jedną z jej mocnych stron jest pakiet biurowy, który jest wyposażony w przybory do pisania, arkusze kalkulacyjne (Excel) i PowerPoint.

Jakie są główne cechy wyróżniające firmę Microsoft?

Microsoft jako firma pionierska w rozwoju usług i technologii, tak bardzo wyróżnia ją na tle konkurencji, że jej reputacja jest ogólnoświatowa.

Jego najbardziej wyróżniającą cechą jest to, że jest to firma całkowicie oddana swoim użytkownikom, co widać na jakość i ciągły rozwój swoich produktów i usług w czasie.

Jakie są zalety i wady używania go jako wiodącej usługi technologicznej?

Jedną z głównych zalet korzystania z tej usługi technologicznej, a przy okazji jest to główna, jest to, że ma ona trajektorię około 30 lat, która wspierać doskonałość i jakość usług które cieszą się dzisiaj.

Korzyść

Z biegiem lat ta usługa zyskała reputację światowej klasy, którą wspierają miliony użytkowników, klasyfikowana jako opcja powyżej średniej oraz alternatywy oferowane przez rynek.

Należy zauważyć, że dzięki innowacyjnej pracy, jej standardy wyznacza aktualizacja, różnorodność i rozwój nowych technologii.

Korzyści Microsoft dla Ciebie

Last but not least związek między Twoimi standardami jakości a cenami, bardzo dostępny na rynku.

Niedogodności

Dla niektórych osób fakt, że firma Microsoft mają rygorystyczne zasady dotyczące modyfikacji swoich produktów sugeruje znaczną wadę, ponieważ nie mogli dostosować ich do twoich konkretnych wymagań.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest fakt, że produkty Microsoft wymagają stałej usługi aktualizacji, aby być na bieżąco technologicznie, dlatego żywotność Twoich produktów jest krótka.

Jakie są najbardziej konkurencyjne firmy dla Microsoft?

Jeśli chodzi o główne firmy, które mogą się wyróżniać i co mają na myśli (w różnych branżach), konkurs do wzięcia pod uwagę W przypadku różnych obszarów, które obejmuje firma taka jak Microsoft, mamy:

Manzana

Apple od jakiegoś czasu jest uważany za głównego konkurenta Microsoftu, ponieważ zajmuje się tworzeniem własnego oprogramowania i sprzętu, oprócz tego, że jego firma jest energicznie poświęcona rozwojowi swoich technologii dla oferować swoim użytkownikom wyłączność w swoich produktach.

Amazonka

Inną z firm, która sugeruje konkurencję na poziomie globalnym, jest niewątpliwie Amazon, ponieważ to on odpowiada za tworzenie oprogramowania własnej marki, choć jego silna jest bardziej związany z usługami w chmurze.

Google

W swoich początkach się zaczęło tak jak wyszukiwarka treści w Internecie, ale dzięki wielkiemu sukcesowi swojej pracy, jako firma technologiczna mogła się doskonalić i obecnie dysponuje różnorodnymi urządzeniami i oprogramowaniem wielu typów.