Skip to content

Kto płaci za pogrzeb zmarłego, jeśli nie ma ubezpieczenia na wypadek śmierci i nie ma pieniędzy?

31 de styczeń de 2021

Przeżycie śmierci bliskiej osoby jest bardzo trudną i bolesną sytuacją, a tym bardziej, jeśli nie masz środków, aby zapewnić jej godziwy pochówek. Jeśli przeżywasz tę okropną sytuację, po prostu masz pytania dotyczące spraw związanych ze zgonami, ubezpieczeniem i płatnościami, czytaj dalej ten post, bo dzisiaj porozmawiamy Kto płaci za pogrzeb zmarłego, jeśli nie ma ubezpieczenia pogrzebowego, a ja nie mam pieniędzy?

Kto płaci za pogrzeb zmarłego, jeśli nie ma ubezpieczenia pogrzebowego, a ja nie mam pieniędzy?

W takich przypadkach ustawa jest bardzo jasna i zawiera szczegółowe wskazówki, kto lub kto powinien pokryć koszty pogrzebu zmarłego. Prawo stanowi, że osoby, które mają obowiązek zabrać te koty, to osoby, które powinny zapewnić im pożywienie za życia, czyli ich bezpośredni krewni lub spadkobiercyChociaż zgodnie z prawem jedyną odpowiedzialnością uniewinnioną jest rodzeństwo zmarłego.

W przypadku, gdy spadkobiercy nie mają pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu, a zmarły nie zostawił niczego, co można by sprzedać w celu pokrycia kosztów, wtedy i tylko wtedy rada gminy chwilowo pokryje wydatki.

Ale wtedy rodzina będzie musiała zapłacić miastu pieniądze przyznane na pogrzeb, chyba że rodzina jest w sytuacja ekonomiczna niepewny wysoki poziom, jak bezdomność. W takich przypadkach Rada Miejska ponosi koszty i nic nie jest obciążane najbliższą rodziną zmarłego, ale są to przypadki wyjątkowo szczególne.

Jaką inną opcję muszę uniknąć płacenia kosztów pogrzebu?

Jeśli nie masz możliwości pokrycia kosztów pogrzebu członka rodziny, masz co najmniej dwie opcje, niezbyt opłacalne, ale mogą one pomóc Ci uniknąć tych wydatków:

  • Przekaż ciało nauce: to dobra opcja, aby uniknąć wydatków, ponieważ gdy ciało zostanie przekazane nauce, to podmiot otrzyma ciało, który poniesie wydatki związane z przekazaniem ciała.

Jedyne, o czym wiem będzie musiał spędzić w transporcie na miejsce pogrzebu. Z drugiej strony nie jest to ostateczne rozwiązanie, ponieważ nadal musiałbyś wydać określoną kwotę, a członkowie rodziny nie mogą zdecydować się na przekazanie ciała nauce, decyduje o tym osoba w życiu. Inną wadą jest to, że nie wszystkie ciała są kandydatami do przekazania na rzecz nauki ciała muszą mieć określone cechy do odbioru.

  • Poproś Radę Miejską o pomoc: naprawdę nie ma sposobu, aby uniknąć wydatków na pogrzeb, ale mogą to zrobić chwilowo, korzystając z charytatywne programy pochówku rady lokalnej.

W ten sposób będziesz miał czas na zdobycie pieniędzy z drugiej strony i tym samym chwilowe rozwiązanie sytuacji pogrzebu członka rodziny. Inną opcją, którą masz, jest zażądanie szybkich pożyczek online lub pożyczek osobistych, abyś mógł zapłacić za pogrzeb, a następnie zarobić dodatkowe pieniądze w oparciu o spłatę pożyczki, którą ci udzielili.

Płacenie za ubezpieczenie pogrzebowe: najlepsza możliwa opcja

Najlepszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, jest opłacenie ubezpieczenia pogrzebowego dla siebie i dla siebie, ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów inwestowania pieniędzy. Ubezpieczenie pogrzebowe jest jednym z najtańszych, jakie można kupić, i najczęściej ma stawki miesięczna płatność bardzo elastyczny i dostępny.

Tak więc, gdy dojdzie do bolesnej sytuacji, takiej jak śmierć bliskiej osoby, nie zwiększysz bólu i stresu, ponosząc wydatki, ponieważ ubezpieczenie zajmie się wydatki na przewóz, kwiaty, trumnę i wydatki domu pogrzebowego lub domu pogrzebowego. W ten sposób, zawierając tego rodzaju ubezpieczenie, możesz poświęcić się tylko towarzyszeniu swoim bliskim w żałobie po smutnej stracie.

rodzina trzyma cmentarz trumny

Podsumowując, może nie być sposobu na uniknięcie kosztów tego, co jest konieczne do pochówku, ale teraz możesz postarać się wykupić ubezpieczenie pogrzebowe dla siebie i swojej rodziny. największy spokój możliwe w tych strasznych czasach.

dołącz do naszego kanału telegram