Skip to content

Kto płaci mi więcej pieniędzy za moje treści, Spotify lub YouTube?

1 de luty de 2021

W dzisiejszych czasach rozpoczęcie kariery muzycznej na platformach streamingowych jest normalne, więc artyści często zadają sobie pytanie, kto płaci więcej za treści?

Od tworzenia profilu na Instagramie dla firm po zarabianie na filmach na kanałach YouTube, sieci społecznościowe są potężnymi narzędziami do wynagradzania.

Do najczęściej używanych do tego celu należą Spotify i Youtube, pierwsza koncentruje się wyłącznie na dźwięku, a druga bardziej ukierunkowana na treści wizualne i muzyczne.

Ale żeby kariera się pojawiła, trzeba być nie tylko znanym, ale także ważnym kapitał do szybszego przesyłania treści, a te dwie platformy oferują sposób, aby się tam dostać.

W rzeczywistości czerwona platforma opisuje szereg wymagań dotyczących zarabiania na kanale YouTube, a nie tylko wystarczy przesłać zawartość.

Pracują z płatnymi planami dla użytkowników lub artystów, którzy używają platform do rozpoczęcia kariery, ale Który z nich jest najbardziej opłacalny?

Użytkownik „bezpłatny” vs. Spotify „Premium” Kto płaci najwięcej za treści?

Ten temat zawsze był bardzo kontrowersyjny i tajemniczy, ponieważ nie wiadomo na pewno, ile strona oferuje tantiemy artystom, którzy z niej korzystają.

Istnieje jednak wiele źródeł, które oferują różne wartości dotyczące ilości oferowanej na odtworzenie dźwięku, czyli waha się od 0,006 USD do 0,0084 USD.

Można to sfinansować na dwa sposoby, a to znaczy, że Spotify ma dwie wersje, jedną bezpłatną, a drugą Premium. Pierwsza pokazuje użytkownikowi pewną obowiązkową reklamę, podczas gdy druga nie, ale żąda miesięcznej płatności.

Tak więc kwestia opłat licencyjnych jest podejmowana w zależności od miejsca wykonania reprodukcji. To powiedziawszy, wynagrodzenie nie jest takie samo, jeśli zostało przyznane „Grać„W wersji Premium zamiast”Wolny”.

To znaczy, gdy plik reprodukcja z planu miesięcznego wynagrodzenie dla artysty będzie wyższe za odsłuchiwany dźwięk. Można więc powiedzieć, że tym, który płaci najwięcej za treści, jest użytkownik Premium.

Należy podkreślić, że tantiemami zarządza system inflacyjny. Innymi słowy, im więcej użytkowników rejestruje się, tym niższy jest przepływ pay-per-view.

O ile oczywiście nie ma wyższych dochodów osób z abonamentem Premium. Ponadto wynagrodzenie będzie również zależało od miejsca lub kraju, w którym „Kliknij”.

Tak więc płatność nie jest taka sama, jeśli reprodukcja miała miejsce w kraju, w którym waluta jest w określony sposób dewaluowana, ponieważ pochodzi z kraju takiego jak Hiszpania lub USA.

Ile płaci YouTube za treści?

W przeciwieństwie do platformy Spotify, YouTube koncentruje się na treściach audiowizualnych, dlatego artyści często przesyłają teledyski zamiast samego dźwięku (co też można zrobić).

Dodatkowo płatność strony uzależniona jest od pewnych rzeczy i będzie zależała od całkowitej ilości tych elementów, które są reprodukcje, „polubienia” i subskrybenci kanału.

Zanim jednak będzie można zacząć generować przychody z filmów, najpierw użytkownik lub artysta musi spełnić szereg minimalnych wymagań, aby to osiągnąć.

Dlatego musisz zebrać kilka godzin oglądania w jednym lub kilku filmach, a także musisz mieć określoną liczbę subskrybentów, aby aktywować tę opcję.

dwa ekrany youtube spotify symbole

To powiedziawszy, ta sama platforma zaleca rejestrację w Partner YouTubea zaraz potem treść osoby zostanie zaatakowana przez banery lub pośrednie filmy reklamowe.

I za każdym razem, gdy osoba odwiedzająca wideo kliknie którykolwiek z nich, właścicielowi kanału zostanie doliczone niewielkie wynagrodzenie, ponieważ YouTube płaci za pośrednictwem reklam generowanych przez Google AdWords.

Dlatego obliczenie, ile ta strona płaci za wizytę jest trudne i niepewne, ale w przybliżonych liczbach może dać na 1000 odwiedzin mniej więcej 1 euro.

Nie można powiedzieć, kto płaci najwięcej ze wszystkich stron streamingowych, ale musimy pamiętać, że jest to przybliżone oszacowanie i że w zależności od statystyk użytkownika, ta suma może być wyższa.

dołącz do naszego kanału telegram