Skip to content

Kto jest twórcą gry Minecraft? – Poznaj historię powstania gry Minecraft

30 de styczeń de 2021

Minecraft jest prawdopodobnie jedną z gier najbardziej znane i najbardziej znane w całej społeczności internetowej. Jeśli w to nie grałeś, prawdopodobnie znasz kogoś, kto to robi. Biorąc pod uwagę jego powstanie i sławę, jaką osiągnął, wielu zastanawia się: kto jest twórcą gry Minecraft? Poznaj historię powstania Minecrafta.

Kto jest twórcą Minecrafta?

Twórca Minecrafta dał się poznać wszystkim graczom i naśladowcom gry pod pseudonimem Notch. Naprawdę nazywa się Markus Persson i jest pochodzenia szwedzkiego, ponieważ urodził się w Sztokholmie. Udowodnił, że ma od najmłodszych lat dużo talentu i umiejętności przetwarzanie danych.

Zainteresował się najbardziej podstawowymi procesami programowania dla urządzeń 8-bitowych i opanował je w wieku zaledwie 7 lat.

W rzeczywistości zaczynał jako programista w prostych kodach ze znanego mu komputera, który wówczas miał. Od tego momentu w sposób samouk dążył do samodzielnego doskonalenia umiejętności obsługi komputera.

Coś, o czym wielu nie wie, to fakt, że ich pierwsza gra wideo stworzona z prostego tekstu i kodów, więc mówimy o kimś, kto z łatwością mógłby być cudownym dzieckiem.

Dzięki Markusowi Alexejowi Perssonowi możemy dziś cieszyć się jedną z najlepszych odsłon niezależnych gier wideo na całym świecie. Jednak sama historia Minecrafta jest równie inspirująca i interesująca jak historia ukochanego programisty Notcha.

Poznaj historię powstania gry Minecraft

Mówiąc słowami Markusa, zawsze wiedział, że chce tworzyć gry wideo i działał zgodnie z tym pragnieniem. W miarę jak jego umiejętności rosły, najpierw wypróbował grę niezależną lub niezależną o nazwie Infiniminer, która posłużyła jako inspiracja dla gry. styl graficzny i grywalność gry Minecraft.

Pod wpływem innych popularnych tytułów, takich jak Dwarf Zone 3 i Dungeon Keeper, zdecydował się popracować nad własną „grą wideo-klon”. Na swoim koncie YouTube opublikował „gameplay” lub film „Let’s play”, w którym testował i pokazał postęp swojego dzieła, które nazwał „Cave Game Tech Test”. Pod tą nazwą projekt dalej się rozwijał.

Wkrótce potem nasz kochany Notch wydał wersję demonstracyjną swojej gry na niezależnym forum deweloperów. Gra spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, zachęcając całą społeczność do tworzenia oszałamiających, pomysłowych struktur i kreacji. Stopniowo dodawano zwierzęta, drzewa, różne materiały i tak dalej.

Jednak Notch postanowił stworzyć własną firmę o nazwie Mojang, która byłaby przydatnym narzędziem do kontynuowania rozwoju Minecrafta. Aktualizacja po aktualizacji dodano narzędzia, takie jak miecze i kilofy, dynamit, przeciwnicy i różne tryby gry. Obecnie możesz nawet bardzo łatwo umieścić mini-gry w Minecrafcie.

Stwórz farmę w Minecraft

Społeczność graczy internetowych wykonała swoją pracę, aby uczynić grę popularną aż do YouTuberów eksplodowali wszystkie swoje charakterystyka, w tym multiplayer z dwoma lub więcej graczami. Po latach sukcesów Notch zdecydował się sprzedać swoją grę firmie Microsoft, której udało się ulepszyć ją stopniowo, ale prawie idealnie.

Czy warto grać w Minecrafta?

Podczas gdy gry niezależne zwykle nie są ulubionymi gatunkami gier wideo dla ogółu społeczeństwa, są pewne perełki, które się wyróżniają. Minecraft można śmiało nazwać najlepszym klejnotem, jaki istnieje wśród gier niezależnych. Jest to najczęściej kupowana i dystrybuowana gra wideo na świecie, i taką, która ma najwięcej aktualizacji rocznie, które można pobrać i zainstalować bezpłatnie na komputerze.

Każdy może cieszyć się walką z potworami, uprawami, farmami, poszukiwaniem ukrytych minerałów w niebezpiecznych kopalniach i nie tylko. Ale najlepsze jest to, że bez względu na to, ile ktoś ma lat, zawsze możesz grać w Minecrafta i mieć zabawny i bardzo stresujący czas.

Od budowy domu, stworzenia epickiej rezydencji, zamku lub fortecy; nawet udając się do innych wymiarów, aby udowodnić swoją wartość, jest to wielki wszechświat możliwości. Bez wątpienia ten klejnot jest tego warty pod każdym względem i zasługuje na sukces, jaki odniósł i prawdopodobnie zachowaj.