Skip to content

Kiedy wyjdzie Project XCloud? – Data wydania, wersja beta, cena i gdzie to znaleźć

30 de styczeń de 2021

XCloud jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych usług. Dlatego z oczywistych powodów w sieci prześladują wątpliwości, kiedy się pojawi i jak jest używany. Mając to na uwadze, dzisiaj dowiesz się, kiedy zostanie wydany Project xCloud i jak możesz go zdobyć.

I to jest to, że bez względu na to, z której konsoli się gra, wszyscy czekają, aby zobaczyć, co się stanie z xCloud, ponieważ ten projekt może wkrótce być przyszłością gier wideo, gdzie zamiast konsoli wszystko odbywa się strumieniowo.

Kiedy wyjdzie Project xCloud?

Teraz, aby zacząć rozwiązywać każdy punkt dzisiaj, musisz odpowiedzieć Kiedy wyjdzie Project xCloud?, a odpowiedź na to jest bardzo prosta, już się wydała. xCloud jest dostępny tylko na urządzeniach z Androidem od 15 września tego roku 2020.

I choć wciąż się testuje, to z recenzji PlayStore widać już, że generuje oczekiwany sukces, przynajmniej wśród użytkowników platform Windows, takich jak PC czy Xbox One.

Z drugiej strony nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy usługa przesyłania strumieniowego będzie mogła zostać przetestowana w Apple, choć według wiarygodnych źródeł Microsoftu krążą plotki, że może trafić do urządzeń Apple jeszcze w 2021 roku.

Jeśli chodzi o inne konsole, to uważa się, że nigdy się na nich nie pojawi, bo jak mówi sam Phil Spencer, szef Xboksa, inne firmy takie jak Sony czy Nintendo nie są zainteresowane tą usługą, bo nie jest ona skierowana do ich odbiorców. .

Z kolei, choć chcieli je uwzględnić, ze względu na ekosystem Xboxa (m.in. trofea, listy znajomych), nie będzie możliwe przekazanie xCloud do żadnej innej konsoli (przynajmniej nie na razie), więc jeśli chcesz z niego skorzystać, będziesz musiał wstąpić do firmy okiennej.

Cena i gdzie znaleźć xCloud, aby go używać!

Teraz, gdy w końcu wiesz, kiedy zostanie wydany Project xCloud, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jaka jest jego cena i jak możesz uzyskać tę usługę, aby z niej korzystać w dowolnym momencie.

Naprawdę Usługa xCloud jako taka jest bezpłatna (aplikacja), to, co musisz zapłacić, to abonament Ultimate Game Pass, ponieważ posiadanie subskrypcji jest obowiązkowe, aby z niej korzystać (gry xCloud są zawarte w Xbox Game Pass). Cena tej usługi w Hiszpanii wynosi 13 euro.

Po zapłaceniu możesz korzystać z subskrypcji, aby grać z telefonu komórkowego, w tym celu wystarczy pobrać aplikację do strumieniowania gier Xbox z PlayStore i ją zainstalować. Następnie musisz zalogować się na konto powiązane z Twoją subskrypcją Ultimate.

W ten sposób będziesz mógł wejść do aplikacji i wybrać zakładkę o nazwie „Chmura”, w której będzie znajdować się plik lista gier z tej samej przepustki, którego możesz użyć, klikając „Odtwórz”. W związku z tym, że jest on ściśle powiązany z Game Pass, w celu uzupełnienia informacji warto dowiedzieć się, czym jest Xbox Game Pass Ultimate i jak działa.

Jak wyglądała wersja beta xCloud?

Aby zamknąć dzisiejszy temat i zakończyć naukę ¿kiedy wyjdzie Project xCloud? musimy trochę porozmawiać o wersji beta, która została użyta do jej przetestowania (był to rodzaj testu Xboksa w celu poprawienia błędów).

tablet z aureolą

Ta beta została otwarta we wrześniu ubiegłego roku i została zamknięta trochę przed ukazaniem się oficjalnej wersji. W zasadzie był taki sam jak jego oryginalny modelBył otwarty tylko dla tych, którzy zapisali się na test.

Z tego testu wyciągnięto kilka wniosków, po pierwsze, że można grać z 10-megabajtowym połączeniem bez zepsutych gier, po drugie, przesyłanie strumieniowe jest tak samo dobre, jak pobieranie i instalowanie gier Xbox Game Pass, i wreszcie, że usługa jest prawdopodobnie generować oczekiwane zarobki, tzw przez chwilę jest xCloud.