Plik podatek od wartości dodanej (VAT) To było w społeczeństwie na długo, zanim mogliście pomyśleć. Zaczął być używany w cywilizacji egipskiej i ateńskiej, a po drugiej wojnie światowej VAT był już obecny w wielu krajach.
Podatek VAT okazał się znakomitym sposobem, w jaki państwo utrzymuje swoje skarby i zwraca je ludności poprzez politykę publiczną. Niezależnie od tego, czy planujesz rozwijać się komercyjnie, czy masz już własną firmę, jest to plik podatek, którego nie można stracić z oczu.
Czym jest podatek od wartości dodanej (VAT) i dlaczego jest tak ważny?
Mówiąc o podatku VAT, chodzi o podatek, który służy państwu do pozyskiwania zasobów gospodarczych. To są przeznaczone do reinwestycji w kraju i utrzymania jego normalnych funkcji. Oznacza to, że od poprawy usług publicznych do wynagrodzenia urzędników służby cywilnej.
Właśnie z tego powodu, wraz ze swym stanowym charakterem, jest regulowany ustawą 37/1992 i to właśnie determinuje jego działanie.
Podobnie, chociaż podatnikiem są kupcy i profesjonaliści, którzy stosują wzrost towarów i usług, to cała populacja płaci. Jest to dodatkowy procent, który musi pojawić się na każdej fakturze.
Należy pamiętać, że takie osoby tylko „zbierają”, a wszystkie te pieniądze muszą być odprowadzane jako podatek co 3 miesiące. Ten stały przepływ pieniędzy, który umożliwia wymianę dóbr i usług, jest właśnie dzięki pracy państwa i jest to sposób, w jaki to robi.
Ile jest rodzajów podatku VAT?
istnieć trzy rodzaje podatku od wartości dodanej (VAT) z których zależy procent zastosowany do ceny sprzedaży. Ogólny, który dotyczy zdecydowanej większości towarów i usług, wynoszący 21%.
Z drugiej strony, obniżone i super ograniczone przywileje w niektórych obszarach o odpowiednio 10% i 4%. Pierwsza dotyczy sprzedaży produktów rolnych i transportu, druga dotyczy głównie zaopatrzenia medycznego.
Jakie są zalety podatku od wartości dodanej (VAT)?
Korzyści okazały się bardzo szerokie i korzystne zarówno dla państwa, jak i dla samych użytkowników. Wśród najbardziej godnych uwagi wyróżnia się przede wszystkim duża zdolność zbierania, którą promuje.
Podobnie, w ramach własnej operacji, zakłada szczegółową znajomość prowadzonych działań. Podobnie, zapewnia pewną elastyczność w opodatkowaniu i odliczaniu pewnych pozycji, aby zachęcić do rozwoju w określonych i ogólnych obszarach.
Tak jak jest to pośredni mechanizm zbierania, nie zakłada nadmiernej biurokracji w przeciwieństwie do wysokiego poziomu poboru. Podobnie angażuje całą populację w politykę finansową i podatkową.
Pozwala na wbudowanie zaawansowanych elementów elektronicznych, zaprojektowanych z myślą o lepszym zarządzaniu zasobami i większej łatwości użytkowania. W szczególności przedsiębiorcy może faworyzować określone ulgi prawne w zależności od rodzaju opodatkowania określonej pozycji.
Jakie są wady podatku od wartości dodanej (VAT)?
Oczywiście nie wszystko jest różowe, a podatek VAT implikuje pewne aspekty, które mogą generować pewne niedogodności, które w tej chwili nie przekraczają skali korzyści.
Główną wadą jest w Trudność w zdefiniowaniu tego podatku w sposób neutralny. W ten sposób w wielu przypadkach częstość występowania podatku jest wyższa w sektorach o niskich dochodach.
Podobnie pobór podatku bywa bardzo skomplikowany w przypadku sprzedawców detalicznych. Wynika to zarówno z bezpośredniego uchylania się, jak i z rzekomej złożoności prowadzenia odpowiedniej dokumentacji księgowej.