Rynek pracy zawsze był motorem postępu w kraju. To wraz z produktywnością ma bezpośredni wpływ na PKB. Dlatego wiele rządów to zrobiło próbował kontrolować ten rynekstosując strategie tak, aby rosły w dogodnym dla siebie czasie zgodnie z planami rozwoju kraju.
Coś, co idzie w parze z rynkiem pracy, to płaca minimalna. I to właśnie możemy wyjaśnić, że kraje, które mają wysoką płacę minimalną, mogą pochwal się swoim rozległym rynkiem pracy. Jednak gdy mówimy o płacy minimalnej, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. W tym artykule pokażemy, jakie skutki ma wzrost płacy minimalnej na rynku pracy.
Jak płaca minimalna wpływa na rynek pracy?
Kiedy myślimy o pracy, coś nie umknie tej myśli, to jest Ile za to płacą?. to nie jest zła rzecz. Cóż, logiczne jest posiadanie interesów finansowych w pracy. Obecnie rynek pracy w dużej mierze kieruje się tymi interesami opinii publicznej. Jednak posiadanie przez firmę budżetu na pokrycie tych opłat jest również uzależnione od dostępności.
Dzięki temu firma może określić godziny pracy każdego pracownika. Na przykład, jeśli dzienna zmiana trwa osiem godzin. Pracownicy, których godziny pracy przekraczają ten czas, zgodnie z prawem muszą uzyskać dochód powyżej płacy minimalnej. Oczywiście, jeśli praca obejmuje krótszy dzień niż jest, twoje wynagrodzenie może być niższe niż minimum.
Ale pensja osoby jest określana nie tylko na podstawie płacy minimalnej. Tutaj też wpisz inne czynniki, takie jak szkolenie zawodowe masz i pracę.
Dlaczego płaca minimalna generuje bezrobocie?
Sama płaca minimalna nie tworzy bezrobocia. Jest to po prostu zakład prawny zmusza pracodawcę do zapłacenia tych pieniędzy, nie licząc programów zachęt do pracy, za wypełnienie określonego dnia roboczego.
To, co generuje bezrobocie, to wzrost płacy minimalnej. Dzieje się tak, ponieważ firm nie zawsze stać na taki wzrost. Dlatego są zmuszeni zmniejszyć plany wynagrodzeń i motywacji oraz inne przypadki, w których podwyżka płacy minimalnej jest wysoki, zasoby ludzkie firmy są ograniczone.
Wyraźny przykład pojawił się kiedyś w Stanach Zjednoczonych. Kiedy urzędujący prezydent ogłosił wzrost wynagrodzeń w całym kraju, w tym na terytoriach wyspiarskich i koloniach. Dlatego na Wyspach Dziewiczych 70% populacji było bezrobotnych ponieważ ich pracodawcy nie byli w stanie pokryć ich nowych zarobków.
Inny bardzo ważny przypadek można dziś zobaczyć w Wenezueli. Gdzie pomimo tego, że jest to kraj, w którym większy wzrost płac następuje w krótszym czasie, pensja nigdy nie jest wystarczająca do zakupu.
Obecnie płaca minimalna w Wenezueli wynosi 0,45 dolara, podczas gdy jej ostatni wzrost nastąpił za mniej niż trzy miesiące. Doprowadziło to do usamodzielnienia się pracowników w Wenezueli lub zdecydować się na pracę w firmach prywatnych, które ustalają swoje wynagrodzenie w zależności od rynku, a nie tego, co ustala rząd.
Jakie są skutki wynagrodzeń?
Płace mają zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Często popełniamy błąd, który traktuje wynagrodzenie jako coś statycznego. Kiedy faktycznie chodzi o coś dynamicznego który porusza się zgodnie z rynkiem.
Niewiele krajów nie stosuje zasad dotyczących płacy minimalnej. Wśród nich mamy Szwajcarię, Nową Zelandię i Wielką Brytanię. W tych krajach rząd nie narzuca płacy minimalnej. Dlatego firmy kierują się rynkiem, aby ustalić idealne płace. W efekcie przynosi to zyski zarówno firmie, jak i pracownikom. I wyższe w porównaniu do innych zarobków na świecie.
Wynagrodzenia zawsze były przedmiotem debaty polityków i są częścią ich komunistycznej wizji chęci zbudowania bardziej egalitarnego społeczeństwa. Kiedy właściwie co potrzebne jest usunięcie polityków z wynagrodzeń i pozwól rynkowi zrobić swoje. Oczywiście licząc na wsparcie zdecentralizowanych związków zawodowych, które zagwarantują odpowiednie wynagrodzenie za wykonaną pracę.