Skip to content

Jakie są różnice między Bizumem a jego bezpośrednią konkurencją? – PayPal, Verse, Zelle, Revolut i Twrp

3 de maj de 2022

Bizum to platforma, która działa jako usługa do dokonywania natychmiastowych transakcji. Charakteryzuje się ułatwieniem płatności za pomocą urządzenia mobilnego. Jest też bardzo podobny do innych platform wysyłkowych znany jako PayPal, Verse, Zelle Revolut i Twrp. Jednak w Bizum użytkownicy mogą, ale nie muszą, uzyskiwać różne korzyści, co może być zaletą lub wadą.

Jak przebiega proces przelewu pieniędzy przez Bizum?

Przed dokonaniem transakcji warto wiedzieć, że procedura wysyłania pieniędzy może być inna w każdym z podmiotów bankowych powiązanych z BIZUM. Jego powodem jest to, że ta platforma będzie w stanie tylko używane z aplikacji banku gdzie użytkownik jest powiązany z użytkownikiem. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, po wejściu do aplikacji swojego banku, opcję wysyłania płatności za pośrednictwem BIZUM można znaleźć w sekcji operacji bankowych, usług lub aplikacji.

Zalety i wady Bizum w porównaniu z bezpośrednią konkurencją

Obecnie istnieje wiele platform oferujących usługi płatności elektronicznych. Niektóre z nich są zwykle bardzo dobrze znane, podczas gdy inne stały się popularne tylko w niektórych krajach lub regionach.

Ponadto każdy z nich może inaczej funkcjonować lub oferować inne dodatkowe usługi, których Bizum nie posiada. Wśród najczęściej używanych obecnie są platformy PayPal, Zelle, Twrp, Verse lub Revolut. Warto wspomnieć, że niektóre z nich to niezależne aplikacje, które można pobrać w sklepie z aplikacjami na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS.

Bizum kontra PayPal

Każda z tych dwóch platform jest bardzo dobrą alternatywą dla dokonywania płatności natychmiastowych. Jednak w zależności od tego, gdzie mieszkasz, jedno lub drugie może przynieść ci więcej korzyści. Jedną z największych różnic jest to, że PayPal jest wirtualnym portfelem, z którego można korzystać w dowolnym miejscu na świecie i który pozwala użytkownikom przeprowadzać transakcje w dolarach lub euro. Chociaż Bizum może być używany tylko w niektórych krajach w Europie i umożliwia płatności tylko w lokalnej walucie kraju.

Jedną z zalet PayPal jest to, że Twój prowizje mogą być nieco wysokie, czyli 5,4% plus 0,30 USD za każdą transakcję. Dlatego wielu decyduje się na korzystanie z innych platform, aby uniknąć wysokich prowizji. Jednak w Bizum prowizje są zazwyczaj nieco niższe. Więc jeśli mieszkasz w Hiszpanii, jest to lepsza alternatywa.

mężczyzna płaci kartą kredytową

Zelle i Bizum

Obie platformy powstały z inicjatywy najważniejszych podmiotów bankowych w każdym kraju. Chociaż są one podobne pod wieloma względami, najistotniejszym jest to, że prowizja transakcyjna w obu przypadkach jest niska. Z kolei największą różnicą jest to, że Zelle, powstająca w Stanach Zjednoczonych, pozwala tylko zmobilizować pieniądze w dolarach Amerykanie. Podczas gdy Bizum jest lokalną walutą Hiszpanii, którą jest euro.

Należy pamiętać, że aby skorzystać z któregokolwiek z nich, konieczne jest posiadanie konta bankowego i numeru telefonu kraju, do którego należy platforma. Jedną z zalet Zelle jest to, że ma niezależną aplikację, którą użytkownicy mogą pobrać ze strony internetowej. Jednak dla mieć dostęp do Bizumnależy to zrobić tylko w aplikacji banku.

Bizum czy Twrp?

jest wiele rodzaje wirtualnych portfeli które oferują podobne usługi, ale w przypadku Twrp zwykle działa inaczej niż Bizum. Należy jednak wspomnieć, że każda z tych platform spełnia zadanie, jakim jest przeprowadzanie transakcji pieniężnych. Ale z aplikacji Twrp można korzystać z aplikacji na urządzeniu mobilnym. Będąc w Bizum, użytkownik może z niego korzystać tylko w aplikacji banku, w którym jest powiązany.

mężczyzna używający karty kredytowej na swoim telefonie

Werset i Bizum

Chociaż obie platformy umożliwiają płatności natychmiastowe, mają one tendencję do pewnych różnic. Po pierwsze, aplikacja Verse ma niezależną aplikację i nie pyta użytkownika bezpośrednio powiązać swoją kartę kredytową. Z drugiej strony w Bizum klienci muszą wejść do aplikacji bankowej, aby móc uzyskać dostęp do jej usług i jeśli muszą połączyć konto bankowe.

Rewolucja przeciwko Bizum

Obie platformy umożliwiają swoim użytkownikom wysyłanie płatności drogą elektroniczną. Jednak każdy oferuje inny rodzaj usług. W przypadku Revolut pozwala swoim klientom dokonywać płatności kartą kredytową. Ponadto możesz także wypłacać pieniądze z bankomatów w ponad 140 walutach na całym świecie.

Zamiast tego Bizum może być używany w Europie, a konkretnie na terytorium Hiszpanii. Ponadto płatności muszą być dokonywane z aplikacji bankowej, a transakcje mogą być dokonywane tylko w euro. Należy pamiętać, że Revolut jest kompatybilny z portfelami Apple Pay i Google Pay. W przeciwieństwie do Bizum, który może być tylko dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilny. Jednak prowizje tej platformy są zwykle niższe niż prowizje Revolut.