Skip to content

Jaki jest kod bezpieczeństwa CVV karty debetowej lub kredytowej Visa lub MasterCard? Gdzie to jest i co jest moje?

14 de marzec de 2021

Karty kredytowe i debetowe wiele razy mają cyfry i kody które są bardzo przydatne, ale tego nie wiemy. Tak jest w przypadku kodu bezpieczeństwa CVV, który mają karty kredytowe i debetowe firm takich jak Visa i MasterCard.

Ten kod jest przydatny podczas zakupów online, ponieważ w przeciwieństwie do wypłacania pieniędzy z bankomatu kartą Visa lub Masterd, sprzedawca potrzebuje tego kodu, aby zweryfikować autentyczność zakupu.

Dlatego nauczymy Cię, jaki jest kod bezpieczeństwa CVV karty debetowej lub kredytowej Visa lub MasterCard. Dowiesz się również gdzie jest wydrukowany ten kod na karcie, abyś wiedział, który jest Twój.

Jaki jest kod bezpieczeństwa CVV karty debetowej lub kredytowej Visa lub MasterCard?

Wszystkie karty kredytowe lub debetowe różnych firm mają unikalny kod zapisał się do każdego z nich. Ten trzycyfrowy kod weryfikacyjny jest znany jako kod zabezpieczający CVV.

Powinieneś także wiedzieć, że ten kod jest nazywany CVV dla jego akronimu w języku angielskim (Wartość weryfikacji karty). Dlatego często zdarza się, że znajdujesz informacje odnoszące się do tego kodu bezpieczeństwa, ale z akronimami CCV (weryfikacja kodu karty), CVD (dane weryfikacyjne karty) i CVN (numer weryfikacyjny karty), aby wymienić tylko kilka.

Jeśli natkniesz się na którykolwiek z tych akronimów lub nazw, powinieneś wiedzieć, że wszystkie z nich odnoszą się do tego samego kodu. Oznacza to, że wszystkie reprezentują ten sam kod bezpieczeństwa dla Twojej karty kredytowej lub debetowej.

Tak więc kod bezpieczeństwa CVV służy jako funkcja, którą przyznaje kartom kredytowym lub debetowym dodatkowe zabezpieczenie. Zwiększenie współczynnika ochrony oferowanego przez datę ważności i liczbę Twoich kart Visa lub MasterCard.

Do czego służy kod bezpieczeństwa CVV dla karty debetowej lub kredytowej Visa lub MasterCard?

Ten kod bezpieczeństwa jest często wymagany przez sklepy internetowe, aby dokonywać bezpiecznych zakupów. Ponieważ dokonując tego typu zakupu online, ponieważ nie jesteś w miejscu transakcji, sprzedawca nie ma możliwości sprawdź autentyczność karty.

W ten sposób jest to możliwe unikaj kradzieży lub rabatów na karcie kiedy to nie Ty robisz zakupy. Oznacza to, że nawet jeśli twoja karta jest sklonowana, nie ma kodu CVV, więc tego rodzaju przestępstwo nie może wystąpić.

W ten sposób nie będziesz musiał anulować subskrypcji usług, których nie chciałeś, takich jak usunięcie karty kredytowej z PlayStore, jeśli to nie Ty dodałeś subskrypcję.

dziewczyna robi zakupy online

Ponadto kod zabezpieczający CVV karty kredytowej i debetowej jest ważny nie tylko do weryfikacji posiadania karty, ale także do sprawdź, czy podane dane są prawidłowe. Cóż, ten kod bezpieczeństwa zawiera informacje o posiadaczu i dacie ważności danej karty.

Gdzie jest mój kod bezpieczeństwa CVV na karcie debetowej lub kredytowej Visa lub MasterCard

Kod bezpieczeństwa CVV to kombinacja trzycyfrowa które możesz otrzymać bezpośrednio na karcie kredytowej. W przeciwieństwie do tego, gdy złożyłeś wniosek o kartę kredytową online i natychmiastową odpowiedź, w tym przypadku nie będziesz musiał wchodzić na żaden serwer, aby uzyskać dostęp do tych informacji na karcie, ponieważ są na niej wydrukowane.

W ten sposób powinieneś wiedzieć, że kod bezpieczeństwa CVV to ostatnie trzy cyfry z siedmiu, które można zobaczyć na odwrocie karty kredytowej lub debetowej. Ta cecha jest spełniona w kartach kredytowych z podpisem MasterCard i Visa.

Pamiętaj też o tym poprzednie cztery cyfry tworzą kod zabezpieczający znany jako CVV2, który choć rzadko jest używany, warto wiedzieć, co to jest.

Ponadto informacja ta jest zapisywana na odwrocie karty w celu zachowania lepszego protokołu bezpieczeństwa. Dla uniknąć skuteczności klonowania na kartach kredytowych lub debetowych.

dołącz do naszego kanału telegram