Skip to content

Jaka jest minimalna ocena kredytowa potrzebna do zakupu domu po raz pierwszy?

13 de marzec de 2021

Szukając domu lub mieszkania, aby go kupić, często brakuje nam pieniędzy ze względu na to, jak drogie mogą być; Nie oznacza to jednak, że nie możemy uzyskać takich pieniędzy za zakup naszego domu po raz pierwszy.

Tutaj pojawia się termin 'Ocena kredytowa’i oczywiście banki lub pożyczkodawcy. Jeśli chcesz wiedzieć, do czego odnosi się ten wynik w bankowości i jak wpływa na zakup domu, czytaj dalej ten artykuł.

Jaka jest zdolność kredytowa lub zdolność kredytowa?

Osoby posiadające konto kredytowe w banku będą już słyszały o zdolności kredytowej i jaką funkcję spełnia dla nas identyfikacja z instytucjami pożyczkowymi.

Ocena kredytowa lub ocena kredytowa to trzycyfrowy numer, ogólnie rzecz biorąc, odzwierciedla to ocenę ryzyka uzyskaną przez osobę w trakcie jej podróży przez pożyczkodawców bankowych.

To notatka, kwalifikacja, a właściwie punktacja, która określa ważny parametr odpowiedzialności za spłatę kredytu i jego odsetki. Mieć standard uspokoił się decyduje o tym, czy pożyczyć pieniądze klientowi, osobie trzeciej.

Jeśli dana osoba ma złą lub niską zdolność kredytową lub zakres, uzyskanie kredytu może być dla niej trudne, a trudniej jest mówić o kredyt hipoteczny. Ale jeśli klient ma wysoki wynik, szanse na otrzymanie kredytu będą większe i może zostać zatwierdzony do udzielenia pożyczki na zakup domu po raz pierwszy.

Dlatego ważne jest, aby utrzymać lub poprawić naszą zdolność kredytową, a tym samym osiągnąć dobrą opinię w instytucjach finansowych.

Minimalna ocena kredytowa potrzebna do zakupu domu po raz pierwszy

Kiedy mówimy o minimalnej zdolności kredytowej, zawsze będziemy odnosić się do pliku dobry lub wysoki wynik, ponieważ żaden pożyczkodawca ani żaden bank nie ustali jako „minimum” niekorzystnej lub niskiej oceny kredytowej.

Jak dowiedzieć się, jaki dobry zakres jest ocena kredytowa, będzie również zależeć od rodzaju kredytu, o który chcesz poprosić o tę ocenę. Jeśli zamierzamy poprosić o kredyt na zakup telefonu, plik minimalna ocena kredytowa wymagana nie będzie taka sama jak wymagana, jako kwota minimalna, do zatwierdzenia kredytu hipotecznego, to oczywiste.

Jednak niezależnie od minimum wymaganego przez pożyczkodawcę, możesz poznać lub poznać tajemnice, aby poprawić lub zwiększyć swoją zdolność kredytową. teraz.

FHA obecnie ustala minimalną zdolność kredytową do zakupu domu po raz pierwszy w 640. Jednak inni pożyczkodawcy bankowi par excellence przewidują dłuższą historię kredytową, do 660 lub niektóre inne z 700.

Powinieneś wiedzieć, że przy ocenie kredytowej niższej niż 600 uzyskanie zgody na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny będzie prawie niemożliwe. A w przypadku zatwierdzenia, plik stopy procentowe będą bardzo wysokie, co nam nie odpowiada, jeśli pożyczamy pieniądze.

Jakie są wymagania, aby otrzymać kredyt na zakup domu po raz pierwszy?

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego będą uzależnione od kilku czynników, które bank musi zbadać aktualną sytuację przyszły pożyczkobiorca. Jedno jest prawdą, bank lub pożyczkodawca będzie chciał poznać każdy szczegół Twojego konta bankowego.

Obliczenie minimalnej zdolności kredytowej przy zakupie domu

Do zatwierdzenia kredytu hipotecznego konieczne jest podanie wszystkich możliwe informacje instytucji wierzycielskiej obejmuje to dochody z ostatnich lat we wszystkich podmiotach, do których docierają pieniądze, w jaki sposób je otrzymujesz, co planujesz zrobić po pożyczce, a nawet w jaki sposób planujesz spłacić pożyczone pieniądze oraz jego zainteresowanie.

Musisz też wiedzieć, co rodzaj kredytu jeśli jest to pożyczka otwarta czy zamknięta, musisz sprawdzić, czy pożyczone pieniądze wystarczą na zakup domu po raz pierwszy.

Oprócz tych informacji, zalecamy udanie się do swojej instytucji finansowej aby uzyskać więcej wiedzy i dowiedzieć się, jakie wymagania to stawia.

dołącz do naszego kanału telegram