Skip to content

Jak zwiększyć i ulepszyć moje połączenie kablowe lub WiFi w systemie Windows 7, 8, 10?

30 de październik de 2021

Internet stał się dziś niezbędny, zdecydowana większość domów ma dostęp do internetu w taki czy inny sposób. Czy to przez łącze szerokopasmowe, czy za pośrednictwem danych mobilnych bezpośrednio z naszych urządzeń, cokolwiek by to nie było, połączenie w dzisiejszych czasach jest koniecznością zarówno w kwestiach osobistych, jak i zawodowych.

Dlatego konieczne jest, aby to samo pracuj tak szybko, jak to możliwe a przede wszystkim w stabilny sposób. Ponieważ prawdą jest, że podczas wykonywania jakichkolwiek zadań lub czynności w sieci uciążliwe jest to, że nasz internet jest coraz wolniejszy. W wielu przypadkach staje się to prawdziwą przeszkodą z tego powodu.

Dlatego w tym artykule chcę dokładnie nauczyć Cię, jak przyspieszyć internet w Windows 10, chociaż samouczek, który służy również do przyspieszyć internet na urządzeniach z Windows 8 i 7. Zobaczysz, że jest to bez wątpienia najlepszy sposób na zwiększenie szybkości połączenia Wi-Fi lub kablowego.

Jak mogę poprawić wydajność Internetu w systemie Windows?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest wiedzieć wybierz dobrą przeglądarkę aby w pełni wykorzystać szybkość naszego Internetu. Przeglądarką, która zawsze dostarcza najlepsze technologie, aby jak najlepiej wykorzystać Internet, jest niewątpliwie Google Chrome, który jest stale aktualizowany i daje niezwykłe wyniki w porównaniu z innymi przeglądarkami.

Inną alternatywą jest użycie Opery z jej trybem „Opera Turbo”, w którym zauważysz również poprawę w zakresie nawigacji w witrynie. Ale również istnieją inne przeglądarki i wyszukiwarki, podobnie jak Yahoo czy Internet Explorer. Jednak te ostatnie nie są tak popularne i używane, jak te, o których wspomnieliśmy powyżej.

Czy pamięć podręczna wpływa na wydajność mojego komputera w Internecie?

Oczywiście pamięć podręczna jest bardzo ważna w przeglądarkach internetowych, a nawet w wielu aplikacjach. W ten sposób, kiedy przeglądamy stronę internetową, wiele plików jest pobieranych i zapisywanych na naszym komputerze, dzięki czemu za drugim razem, gdy wchodzimy na tę stronę, ładuje się ona znacznie szybciej.

Dlatego jest zalecane wyczyść pamięć podręczną co tydzień z grubsza, aby uniknąć powolnego dostępu do niektórych stron internetowych, nie ma problemu z posiadaniem zbyt dużej pamięci podręcznej, chyba że ich doświadczasz, co jest rzadkością.

Aby go wyeliminować jest dość proste, wystarczy wprowadź historię wyszukiwania w przeglądarcei poszukaj opcji, która mówi usuń pamięć podręczną. Innym sposobem na to jest usunięcie całej historii, ale nie martw się, Twoje hasła lub zapisane dane nie zostaną usunięte. Również w sekcji historii usuwania możesz wybrać pliki, które chcesz usunąć, a których nie.

laptop z wykresem na ekranie

Czy możesz kontrolować prędkość internetu?

Oczywiście ważne jest, aby kontrolujesz prędkość internetu że zatrudniłeś, bo jeśli nie, to bez względu na to, ile zrobisz, jeśli firma nie wywiąże się z tego, co obiecała, nic nie osiągniesz. Aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista prędkość Internetu, masz kilka opcji, aby to zrobić, ponieważ istnieje wiele stron w sieci, które mierzą jego wydajność. Które są odpowiedzialne za pomiar prędkości wysyłania i pobierania, a nawet ping połączenia.

To jest kwestia wypróbuj kilka z tych stron, abyś mógł poświadczyć dane dostarczone przez każdego z nich, w ten sposób znajdziesz ten, który wykonuje najlepszą pracę, a także podaje dokładne liczby.

Jak mogę poprawić szybkość połączenia Wi-Fi lub kablowego?

To jedna rzecz, aby poprawić sygnał a innym szybkością, pamiętaj, że są to różne rzeczy. Im dalej jesteś od routera, oczywiste jest, że będziesz mieć mniej sygnału Wi-Fi, a tym samym mniejszą prędkość. Ważne jest, aby router Wifi umieścić w pośrednim obszarze domu, aby mógł go całkowicie bez problemów pokryć.

Z drugiej strony, jeśli Twój komputer jest podłączony bezpośrednio do źródła dostarczane przez internet, nie powinno być żadnych problemów z wydajnością. Ponieważ ogólnie tego typu połączenia kablowe są zwykle szybsze i wydajniejsze niż połączenie Wi-Fi.