Skip to content

Jak zrobić schemat blokowy za pomocą Microsoft Word? – Narzędzia i nie tylko

18 de luty de 2022

Microsoft Word jest bardzo użytecznym i bardzo poszukiwanym narzędziem od samego początku, ze względu na jego wszechstronność i szeroką gamę narzędzi, a jego użytkownicy są bardzo zaangażowani, że jest praktycznie idealnym narzędziem pracy. W tym programie tekstowym możesz nawet stworzyć diagram Ishikawy, który pozwala nam zwizualizować problem z innej perspektywy.

Wykonanie diagramu w Wordzie jest możliwe, w tym artykule zobaczymy jak zrobić schemat blokowy, zobaczymy też jakich narzędzi możemy użyć, aby kształtować kontekst, w którym chcemy wyrazić pomysł. Zapytamy również o wykorzystanie danych liczbowych, które pomogą nam ukształtuj nasz schemat blokowyzobaczmy poniżej na czym polega ta cała procedura, aby przeanalizować procesy.

Jakich liczb można użyć do stworzenia schematu blokowego w programie Word?

Aby najpierw zrozumieć, jakich liczb będziemy używać, musimy zdefiniować, czym jest diagram, ponieważ dzięki tej wiedzy będziesz wiedział, czego dotyczą liczby i ich zastosowania. Schemat blokowy to narzędzie graficzne, które przedstawia kolejność procesów, które interweniują w podejściu do problemu i wizualnie pokazują kroki, które interweniują w celu rozwiązania problemu. Możemy określić liczby jako symbole, które się wyróżniają

  • Początek i koniec (pole o zakrzywionych krawędziach)
  • Złącze (kółko)
  • Przygotowanie (sześciokąt)
  • Wejście i wyjście (skośny plac)
  • Pamięć wewnętrzna (pudełko z marginesem)
  • Separacja (trójkąt)
  • Fuzja (odwrócony trójkąt),
  • Linia przepływu (strzałka w dół)
  • Decyzja (dwa trójkąty połączone od podstawy)

Wiele innych, które są funkcjonalne, aby nadać strukturę schematowi blokowemu, aby je dodać, możesz użyć SmartArt lub „Figur” znajdujących się na pasku narzędzi Worda, z tego samego programu możemy zrobić to, czego potrzebujesz.

Korzystanie z grafiki SmartArt

Ta funkcja umożliwia z jakość projektanta wykonanie lub tworzenie schematów bardzo dobrze opracowane, aby móc przekazywać pomysły i informacje w sposób, który nie jest tylko tekstem. Możesz także narysować wstępnie zaprojektowane wypunktowania, co jest bardzo przydatne. Aby móc wstawiać diagramy za pomocą SmartArt, należy wykonać kilka kroków.

stwórz diagram ze słowem jakości

Najpierw kliknij w miejscu, w którym chcesz wstawić diagram, następnie otwórz zakładkę „Wstaw”, następnie kliknij przycisk „SmartArt”, wybierz kategorię, następnie rodzaj grafiki i na koniec zaakceptuj. w każda część wykresu zawiera tekst gdzie możesz wprowadzić niezbędne informacje; bo kiedy skończysz, kliknij zamknij w panelu sterowania tekstem i to wszystko.

W sekcji „Liczby”

Jest to ręczny sposób na zrobienie tego według naszych upodobań bez szablonów SmartArt, dzięki temu nie będzie to tak stylizowane jak w przypadku wspomnianego narzędzia, ale możesz w ten sposób zrobić bardziej dydaktyczny i osobisty użytek, ponieważ jest on do Twojej dyspozycji jako To będzie.

Aby je dodać, przechodzimy do zakładki „Wstaw”, a następnie klikasz na cyfry, wybierasz potrzebne cyfry według potrzeb, klikając na nie dwukrotnie możesz wpisać tekst lub możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu w celu dodania funkcji.

Jak powinien być skonstruowany tekst, aby zawierał go w swoim diagramie?

Jeśli chodzi o nadawanie struktury tekstowi na diagramie, jest to niezbędne, ponieważ robiąc to, możesz określić, w jakim kierunku pójdzie tekst wewnątrz figury, to znaczy poziomo, pionowo i w prawo lub w lewo, w zależności od potrzeb. Możesz również wybrać pomiędzy 90 ° a 270 °, aby była widoczna z boku lub jedna litera nad drugą w poziomie, ale w pionie.

Aby dokonać tych zmian, najpierw klikamy prawym przyciskiem myszy w róg figury, w menu, które się pojawi, podążamy tą ścieżką Format kształtu> Rozmiar/projekt i właściwości> pole tekstowe, tutaj należy określić kierunek nadania tekstu. Przez cały czas mamy wiele narzędzi oferowanych przez program Microsoft Word, aby móc znaleźć to, czego potrzebujesz

tworzenie schematu blokowego ze słowem

Jakich innych narzędzi programu Word można użyć do ulepszenia schematu blokowego?

Jeśli chodzi o diagram, zawsze możemy dodać swój osobisty akcent w razie potrzeby, aby uchwycić pomysł rozwiązania problemu, i możemy użyć różnych narzędzi. Możemy dodawać linie, formatować litery lub dodaj indywidualne animacje; Własne kreacje nadadzą mu ostatniego szlifu, który sprawi, że cały projekt będzie odzwierciedleniem Twojej intencji i wysiłku, dzięki czemu pomysł stanie się wyraźniejszy.

dodaj linie

Po wykonaniu całego diagramu możesz dodać linie, które podświetlą konkretną część, którą chcesz wyróżnić na diagramie. W tym celu przechodzimy do zakładki wstawiania i w tym lokalizujesz się w liniach, wybierasz styl i go stosujesz, ale jeśli ci się nie podoba, możesz jednocześnie nacisnąć Ctrl + Z, aby cofnąć się o krok.

zastosuj format

Jeśli chodzi o format, mamy dużą różnorodność, co pozwala nam wykorzystać go do projektów takich jak w tym przypadku diagramy, dokumenty tekstowe, a także do tworzenia diagramów drzewa, które zwykle są dodaj wiele formatów aby nadać im ten szczególny akcent. W tym celu idziemy tylko do „Formatu” i podajesz nazwę czcionki, którą posiadasz, aby wyświetlić listę opcji do wyboru, tutaj możesz również zdefiniować rozmiar.

indywidualne animacje

Jeśli chodzi o pojedyncze animacje, to Twój gust dominuje, w zależności od tego, co chcesz dzięki temu osiągnąć. Aby wstawić, musimy mieć już utworzone lub zdefiniowane, co zamierzamy dodać, następnie przechodzimy do zakładki „Wstaw”, następnie do „Clip Art” i stąd szukamy animacji dodawania, aby wstawić ją do schematu blokowego

dołącz do naszego kanału telegram