Skip to content

Jak zrobić chusteczki dezynfekujące za pomocą chusteczek nawilżanych – szybko i łatwo

28 de luty de 2021

Sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia, jest bardzo zaniepokojona rodzinami na całym świecie. Postęp koronawirusa stworzył cały chaos społeczny, gospodarczy, polityczny i oczywiście zdrowotny, który wywrócił do góry nogami całe kraje. Dlatego na co dzień wiele osób zadaje pytania dotyczące choroby koronawirusowej.

Ważne jest, aby podczas trwania kwarantanny i ryzyka zarażenia podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapobiec wpływowi koronawirusa na Ciebie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia zakażenia jest stosowanie chusteczek dezynfekujących czyste powierzchnie.

Jednak możesz się zastanawiać jak zamienić zwykłe chusteczki w chusteczki dezynfekujące z materiałami, które masz pod ręką w domu. Pokażemy Ci 5 najlepszych aplikacji, które pomogą Ci zadbać o zdrowie Twojego serca.

W tym artykule pokażemy Ci bardzo prostą metodę szybkiego samodzielnego wykonania tych chusteczek dezynfekujących. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które pokażemy Ci w tym przewodniku, a będziesz mógł zrobić chusteczki w domu i bardzo szybko.

Jak zrobić chusteczki dezynfekujące?

Wykonanie tych ręczników jest dość proste, będziesz potrzebować tylko małej listy materiałów, które wielu ma w swoich domach. Plik materiały są następujące:

  • Alkohol etylowy powyżej 60 stopni
  • Balsam dla dzieci
  • Grube ręczniki papierowe do kuchni
  • Plastikowa torba, którą można zamknąć
  • Pojemnik z pokrywką
  • Miarka (lub konwencjonalna)

Procedura wytwarzania tych chusteczek dezynfekujących jest dość prosta, jeśli masz wszystkie materiały pod ręką, wystarczy wykonać te małe kroki, które podamy poniżej.

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest napełnienie pojemnika pokrywką alkohol etylowy a następnie musisz wlać go do zapieczętowanej torby.

Krok 2

Teraz musisz napełnić pojemnik balsamem dla niemowląt, ważne jest, aby wyjaśnić, że ilość balsamu jest taka sama, jak zużyłaś alkohol, musisz wlać go do torebkę i zamknij ją.

Krok 3

Nadszedł czas, aby wymieszać składniki, które wlałeś do szczelnie zamkniętej torebki. Musisz go ubijać, aż uzyskasz miksturę, która jest tak jednorodna, jak to tylko możliwe.

Krok 4

Teraz mieszankę alkoholu i balsamu, którą ubiłeś w woreczku, musisz wlać do pojemnika z pokrywką i włożyć do niego chusteczki i przykryć ten pojemnik.

Krok 5

Nadszedł czas, aby potrząsnąć pojemnikiem, aby ręczniki w środku dobrze wchłonęły miksturę. Pozostaje tylko pozwolić im odpocząć przez 30 minut i voila, będziesz mieć chusteczki dezynfekujące domowej roboty.

Dlaczego ważne jest, aby mieć chusteczki dezynfekujące?

Według badań naukowców nad COVID-19 przenosi się on poprzez bezpośredni kontakt, także przez małe cząsteczki oddechowe osób zarażonych tą chorobą, które mogą je emitować podczas kaszlu i kichania. Możesz go nawet dostać, dotykając powierzchni, która została skażona przez tego wirusa.

Ochrona przed tą chorobą jest niezwykle potrzebna, dlatego tak ważne jest dbanie o higienę osobistą, utrzymanie domu w czystości, ciągłe mycie rąk, ostrożność podczas przygotowywania i przygotowywania posiłków.

Z tego powodu chusteczki dezynfekujące będą bardzo przydatne, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko zakażenia. Jednak mając ręcznie te chusteczki dezynfekujące to nie jedyne działanie, jakie powinieneś podjąć.

Pamiętaj również o zachowaniu zalecanej odległości, regularnego czyszczenia i dezynfekcji swojego domu i siebie, a także pamiętaj o utrzymywaniu w czystości najczęściej dotykanych powierzchni, takich jak klamki, włączniki światła, urządzenia elektroniczne itp.

Chociaż prawdą jest, że wiele osób używa chusteczek wybielających, nie jest to wysoce zalecane. Prawdą jest, że chlor eliminuje tego wirusa i jest bardzo przydatny dezynfekować powierzchnie i przedmioty.

Chociaż jest dobrym pomocnikiem w dezynfekcji, wcale nie jest zalecany do stosowania na skórze, a szczególnie na rękach, ponieważ dermatolodzy nie biorą pod uwagę tej formy dezynfekcji, ponieważ może to spowodować ciężkie zapalenie skóry lub alergię.