Skip to content

Jak zmienić lub dostosować marginesy w dokumencie WordPad (przykład)

14 de marzec de 2021

Od momentu wprowadzenia na rynek systemu Windows 95 firma Microsoft dodała bezpłatne aplikacje, które pozwalają użytkownikowi tworzyć dokumenty w formacie TXT bez konieczności posiadania płatnego pakietu biurowego, takiego jak Microsoft Office.

Jednym z nich jest Notatnik, zidentyfikowany jako mały notatnik z poziomymi liniami i przezroczystym niebieskim arkuszem, który je zakrywa, podniesiony do połowy i ogólnie używany ze względu na swoją prostotę przez programistów do różnych zadań i w bardziej swobodnym języku.

Ta aplikacja zawiera definicję procesor tekstu y Posiada bardziej zaawansowane funkcje niż notatnik, ale znacznie gorsze od programu Word. Wśród jego wad jest to, że nie pozwala na tworzenie plików tekstowych zawierających m.in. formaty, kolory.

Wersje starsze niż Windows 95, nie mieli projektu tworzenia tabel, poprawek ortograficznych i gramatycznych, funkcje dodane w ramach aktualizacji systemu operacyjnego Windows; chociaż zawsze można przekonwertować dokument z Wordpada do Worda, aby edytować go z większą liczbą opcji.

Ze względu na cechy, które posiada, takie jak integracja z komputerem bezpośrednio podczas instalacji systemu operacyjnego Windows, nie jest konieczne posiadanie połączenia internetowego w celu korzystania z niego, przeglądania dokumentów zapisanych na pendrive lub wcześniej pobranych plików.

Wykorzystanie marginesów

Ogólnie rzecz biorąc, po zainstalowaniu programu WordPad jest dostarczany z rozszerzeniem Ustawienia domyślne, co w wielu przypadkach nie jest tym, czego potrzebujemy, aby wykonywać naszą pracę lub sporządzać dokumenty do późniejszego wykorzystania.

Włącz komputer, a po włączeniu kliknij przycisk Start znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu, aby wyświetlić menu wszystkich aplikacji i głównych folderów na dysku twardym, a na Wyszukaj „typ paska„ WordPad ”.

Gdy program zacznie działać, wyświetli prezentację pustego arkusza, na którym będzie czekał tylko na uchwycenie pomysłów, ale aby zrobić to w bardziej zorganizowany sposób, musimy ustaw uniwersalne parametry do pisania dokumentów, takie jak format APA.

Ten format wskazuje, że musimy zostawić jeden cal na każdym z marginesów, zarówno na górze, jak i na dole, oraz po lewej i prawej stronie; cal przekłada się na centymetry jako 2,54, jak wskazuje ten format, i wcięcie o pięć centymetrów.

Modyfikacja marginesu

Teraz, gdy wiesz, jakie są pomiary, pokażemy, jak możesz je umieścić w dokumencie WordPad, jeśli nie masz pakietu biurowego Word lub jeśli nie masz internetu, aby pobrać bezpłatne oprogramowanie Open Office , w tym Open OfficeWriter.

zainstaluj pc wordpad

Na górnym pasku po lewej stronie widać przycisk „ustaw stronę”, gdzie w sekcji marginesów można umieścić kwoty, o których wspominaliśmy wcześniej (jeden cal, czyli 2,54 cm), które musisz umieścić we wszystkich edytowalnych polach tekstowych, na górze i na dole, po prawej i lewej stronie.

Na koniec akceptujesz tę procedurę, klikając „ok”, a otrzymasz stylizowany dokument, który spełnia wymagania APA ustalone dla dokumentów; chociaż jeśli nie jest to to, czego potrzebujesz, możesz umieścić parametry, które uważasz za wygodne, zawsze pamiętając o zachowaniu poprawnej pisowni.

Innym ograniczonym sposobem ustalenia marginesu w tej aplikacji jest zastosowanie reguły, która modyfikuje tylko lewą stronę dokumentu, co ze względów roboczych i estetycznych nie jest zalecane, jednak zależy od twoich kryteriów, czy tak jest. potrzebujesz.

Jak widać, tworzenie i modyfikowanie marginesów w tej aplikacji to niezwykle prosty proces, który pozwoli uporządkować dokument.

Zmiany te zostaną zastosowane w momencie dokonywania ifizyczne wrażenia dostępne do późniejszego wiązania. Możesz nawet przekonwertować plik Worpad do formatu PDF, ponieważ dzięki nowym marginesom powinien być łatwiejszy do odczytania.

dołącz do naszego kanału telegram