Skip to content

Jak zarabiać na reklamach na moim blogu za pomocą Google AdSense?

25 de grudzień de 2021

Google Ads został wprowadzony po raz pierwszy w 2000 r., jednak dopiero w 2003 r. uruchomiono Google AdSense. A dzisiaj jest tak, że wraz z liczbą użytkowników zaczęła nabierać siły.

Google AdSense to produkt, który posiada sieć reklamową, w której wydawcy mogą zarabiać dzięki umieszczaniu reklam. Reklamy te mogą pochodzić bezpośrednio ze stron internetowych lub w sposób interaktywny z zaawansowanych reklam. Mniejszość woli korzystać z tekstu reklamy, który również jest odbierany.

Co musi mieć blog, aby został zaakceptowany w AdSense?

Aby mieć bloga, zawsze musisz spełniać określone wymagania, a AdSense nie jest wyjątkiem. Przede wszystkim musisz mieć konto utworzone na ich platformie. Po zakończeniu pozostałe wymagania są nieco bardziej szczegółowe. Na przykład jednym z wymagań jest ukończenie 18 lat. Ponieważ tworzenie konta będąc nieletnim jest nielegalne.

Ważne jest, aby spróbować bezbłędnie wypełnij formularz dostarczony przez Google AdSense być zaakceptowanym. Treść napisana do reklam musi być wysokiej jakości. Co oznacza dobry tonik gramatyczny, oprócz podstawowej oryginalności.

Niezbędne jest, aby treść tworzona dla AdSense była zoptymalizowana i miała SEO. To musi być najlepsze z możliwych, abyś mógł znaleźć się wśród pierwszych opcji wyszukiwania. Dobra obsługa słów kluczowych zawsze będzie bardzo pomocna w tego typu pisaniu.

Minimum opublikowanych artykułów

Konieczne jest tworzenie treści w wystarczającej ilości. Ale w tym przypadku nie mówić o więcej, tym lepiej. Jakość zawsze przewyższa ilość. Idealna liczba może wynosić od 15 do 20 artykułów. Jeśli mają swoją wartość gramatyczną, ortograficzną i dobre SEO, będą mogli osiągnąć swoją misję w Google AdSense.

Artykuły o dobrej wielkości w tekście

Tekst artykułów musi mieć akceptowalny rozmiar. Artykuły pisane nie muszą być ponad słowami. Dobry rozmiar tekstu wynosi od około 200 do 600 słów. To zawsze będzie zależeć od rodzaju reklamy, ponieważ nie ma dla niej mierzalnego minimum.

logo google adsense

Profesjonalizm w sieci i przyjazność dla użytkownika

Zawsze zgodnie z zasadami określonymi w sieci, zamieszczane reklamy mogą być wyświetlane, ale konieczne jest, aby zachowały profesjonalizm. Aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z podstawowymi zasadami AdSense i kieruj się zdrowym rozsądkiem, utrzymanie dobrego stylu jest również dobrym sposobem na profesjonalizm.

Życzliwość dla użytkownika idzie od zachęcania użytkowników w dobrej kondycji aby nadal oglądali reklamy umieszczone na stronie. Niesie to za sobą znane już zalety. Musisz tylko wiedzieć, jak radzić sobie z jakością reklam.

Ile mogę zarobić na swoim blogu, zarabiając na AdSense?

Adsense zapłacić procent dochodu wszystkim redaktorom, to idzie między 60-70% że płaci reklamodawca. Istnieje wiele wariantów płatności za reklamy, będzie to oczywiście zależało od ich jakości i sposobu ich rozmieszczenia na platformie, będzie to również zależało od istniejącego ruchu na platformie.

Ale nawet jeśli nie znajdzie się na pierwszych pozycjach, wydawca będzie miał dochód w wysokości około 70% tego, co zapłaci za reklamę. Dlatego nie możesz przegapić okazji do zarabiania na Google AdSense.

laptop generujący pieniądze

Jaki jest prawidłowy sposób wstawiania reklam na moim blogu?

Reklamy Google AdSense muszą być umieszczane na blogu i zawierać określone automatyczne kody. Aby wstawić ogłoszenie na blogu wystarczy się zalogować i przejść w lewo u góry ekranu. Tam kliknij strzałkę, a gdy pojawią się opcje, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na blogu, w którym chcesz.

Kliknij menu po lewej stronie w sekcji dochodów. Podobnie w sekcji Kontroluj sposób wyświetlania reklam w swoim blogu musisz kliknąć opcję, która jest najbardziej odpowiednia.

Na koniec wybierane są automatyczne reklamy i klikają Zapisz. Po około dwudziestu do trzydziestu minutach reklamy zaczną się pojawiać na blogu automatycznie.

dołącz do naszego kanału telegram