Skip to content

Jak zapisywać i wyświetlać hasła w Microsoft Edge Chromium — zaawansowane zarządzanie

16 de grudzień de 2021

Zapisywanie haseł to opcja, która umożliwia przechowywanie haseł używanych do uzyskiwania dostępu do stron internetowych z poziomu przeglądarki; hasła i e-maile dostępowe są przechowywane tak, że wchodząc na te strony internetowe zaoszczędzisz trochę czasu w procesie ich pisania na początku sesji, Twoje strony będą na Ciebie czekać bez konieczności całkowitego wpisywania danych.

Microsoft Edge Chromium może zapisywać hasła do większości Twoich witryn; więc nie będziesz musiał całkowicie zapisywać swoich danych, aby uzyskać do nich dostęp. Pozwala również zobaczyć zapisane hasła i usunąć te, które chcesz z ustawień przeglądarki Windows 10 lub system MacOS.

Hasła zapisane przez Microsoft Edge Chromium są przechowywane w informacjach przeglądarki; Aby uzyskać do nich dostęp, musisz wejść do przeglądarki Microsoft Edge i nacisnąć ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do „ustawień”.

Naciśnij opcję „ustawienia” i wejdź do „profili”; W swoim profilu naciśnij opcję „Hasła”. Uzyskaj dostęp do sekcji „Zapisane hasła”; tutaj będą odwiedzane strony internetowe i Twoje odpowiednie hasło dostępu.

Co musisz zrobić, aby włączyć przechowywanie haseł w Microsoft Edge Chromium?

Jeśli chcesz, aby Microsoft Edge Chromium zapisywał Twoje hasła, aby uniknąć procedury logowania, musisz włączyć tę opcję; normalnie ta opcja jest włączony domyślnie, ale jeśli nie, możesz włączyć go ponownie samodzielnie.

Uzyskaj dostęp do przeglądarki Microsoft Edge Chromium i naciśnij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu strony, aby uzyskać dostęp do „ustawień”, naciśnij „ustawienia” i przejdź do „profili”, wejdź do sekcji „hasła” i naciśnij przełącznik, aby aktywować opcja „oferta zapisania haseł”.

W przypadku dezaktywacji zapisywania haseł, wcześniej zapisane hasła nie zostaną usunięte; tylko to zapisywanie haseł zostanie wyłączone po jego dezaktywacji.

Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła w Microsoft Edge Chromium?

Jeśli chcesz zobaczyć hasła do swoich witryn, możesz to zrobić, uzyskując dostęp do przeglądarki Microsoft Edge Chromium i naciskając trzy kropki w prawym górnym rogu, uzyskując dostęp do „ustawień”, a następnie „profili”; W swoim profilu zobaczysz sekcję „hasła” i musisz ją wpisać, naciśnij opcję „zapisane hasła”.

Tutaj będą hasła dostępu do odwiedzanych witryn, ale nie będą one widoczne gołym okiem; jeśli chcesz je zobaczyć, naciśnij ikonę oka który znajduje się po prawej stronie każdego hasła, aby zmienić gwiazdki dla znaków, które je tworzą.

Musisz potwierdzić hasło do swojego konta Windows 10, aby uzyskać dostęp do hasła, uniemożliwia to innym osobom dostęp do nich z łatwością. Oprócz własnej opcji przeglądarki istnieją inne programy, które również zapewniają bezpieczeństwo haseł.

hasło do systemu Windows

Z jakiego powodu Edge Chromium nie zapisuje Twoich haseł i jak to naprawić?

Może się zdarzyć, że przeglądarka nie zapisze haseł, nawet jeśli zapis jest włączony; Jeśli zauważysz, że twoje hasła nie są zapisywane, pierwszą opcją, do której możesz się odwołać, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych przeglądania. To może być możliwe rozwiązanie na błąd w zapisywaniu haseł.

Pamięć podręczna to zestaw plików, które są przechowywane w trakcie nawigacji, co pomaga w ładowaniu informacji o odwiedzanych witrynach. Chociaż nadmiar pamięci podręcznej w obrębie dane przeglądarki mogą powodować problemy w działaniu tym samym i może spowolnić nawigację. Dlatego dobrze jest czyścić pliki pamięci podręcznej z określoną częstotliwością.

Aby wyczyścić pamięć podręczną, przejdź do przeglądarki Microsoft Edge Chromium i naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu, aby wprowadzić „ustawienia” i „prywatność i usługi”. Przejdź do sekcji „usuń dane przeglądania” i wybierz, co chcesz wyczyścić, wybierz historię przeglądania, historię pobierania, pliki cookie i pamięć podręczną. Wybierz „usuń”.

wyczyść dane i pamięć podręczną

W tej samej sekcji możesz wybrać opcję usuwania haseł, spowoduje to usunięcie haseł zapisanych w historii przeglądarki i ustąpienie nowych haseł. Jeśli te opcje nie zadziałały dla Ciebie, możesz wybrać, aby ponownie uruchomić komputer, pomaga to również poprawić działanie wtyczek i przeglądarek.

Jak zarządzać hasłami, które należy, a których nie należy zapisywać?

Jeśli masz włączoną opcję zapisywania haseł w przeglądarce, możesz zarządzać, które hasła mają być zapisywane, a które nie; pierwszy sposób to dostęp do swoich stron internetowych i wybierz opcję 'nigdy’ w oknie, które oferuje zapisanie hasła przy pierwszym wejściu na stronę.

nie zapisuj haseł

Zbyt możesz to zrobić z przeglądarki; Uzyskaj dostęp do Microsoft Edge Chromium i naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, przejdź do „ustawień” i wybierz „profile”.

Musisz uzyskać dostęp do swojego profilu w przeglądarce i wejść w sekcję „hasła”, wybrać „zapisane hasła”, aby zobaczyć listę haseł, które zostały zapisane przez przeglądarkę. Po prawej stronie każdego z nich zobaczysz ikonę oka (co pozwoli Ci zobaczyć hasło), a obok niego ikonę z trzema kropkami; po jego naciśnięciu zobaczysz opcje 'usuń’ i 'szczegóły’, wybierz 'usuń’ w hasłach, których nie chcesz zapisywać.

Możesz cofnąć usunięcie hasła, jeśli naciśniesz opcję „anuluj” w tej samej sekcji, w której je usunąłeś, ale będziesz miał mało czasu, aby to zrobić, ponieważ hasło w końcu zostanie zostanie trwale wyeliminowany.

dołącz do naszego kanału telegram