Skip to content

Jak zalogować się lub wylogować z konta Duolingo? – Krok po kroku (przykłady)

28 de luty de 2021

Duolingo to strona internetowa opracowana przez profesorów z amerykańskiego uniwersytetu. Po przeprowadzeniu badań na interesujących ich kierunkach doszli do wniosku, że nauka nowego języka okazała się podstawowym celem.

Na tej podstawie Luis Von Ahn i Severin Hacker założyli platformę dla użytkowników, którzy chcieli nauczyć się nowego języka w wolny i dynamiczny. Zasadniczo użytkownik uczy się podczas tłumaczenia tekstów lub stron internetowych. Więc korzyść jest raczej symbiotyczna, to znaczy obie strony korzystają.

Duolingo ma obecnie ponad 80 milionów użytkowników na całym świecie, to dlatego, że jest to osoba wymaga tylko osobistego adresu e-mail i dostępu do Internetu rozpocząć naukę nowego języka. W ten sposób coraz więcej osób dołącza do tej ważnej platformy.

Jak zalogować się lub wylogować z konta Duolingo?

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem platformy i nie znasz środowiska uczenia się, to normalne, że pojawiają się pytania. Będąc jednym z głównych pytań, jak wejść na stronę internetową usługi? Jeśli więc nadal nie wiesz, nie martw się, ponieważ poniżej pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

  • Zaraz po otwarciu strony znajdziesz dwa przyciski. Jeden z nich mówi „Początki” (Ta opcja jest dostępna dla osób, które nie utworzyły jeszcze profilu w Duolingo)
  • Drugi przycisk mówi „Mam już konto”(To jest dla osób, które mają już konto do logowania).
  • W przypadku chęci zalogowania się, wystarczy nacisnąć ten drugi przycisk i wprowadzić zarządzane dane podczas tworzenia konta.

Kroki, aby utworzyć konto lub zalogować się do Duolingo

Jeśli już masz utworzył konto wcześniej wystarczyło kliknąć opcję „Mam już konto” i wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika i hasło, które wcześniej zarejestrowałem.

Jeśli jesteś nowy na platformie a nie masz jeszcze profilu, zacznij od utworzenia nowego konta, a następnie kliknij „Początki” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Zaczynając od języka, którego chcesz się nauczyć.

Możesz przystąpić do testu poziomu, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanej nauki. Musisz także wybrać cel, który chcesz osiągnąć codziennie. Pozostałe elementy formularza obejmują dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika i adres e-mail.

Jak wylogować się z Duolingo?

Pod koniec codziennych ćwiczeń możesz się wylogować, aby zapisać postępy w nauce i zacząć od nowa następnego dnia.

Aby wykonać tę procedurę, musisz uzyskać dostęp do „profil” i kliknij ikonę oprawa, (ma kształt koła zębatego). Teraz przesuń listę opcji i wybierz „Wycofać się”.

Witryna Duolingo

Duolingo jako narzędzie do nauki

Platforma obecnie ma dostępnych w ponad 100 językachWśród których możemy wymienić: angielski, hiszpański, portugalski, Monako, duński, japoński, chiński, koreański, holenderski, wietnamski, ukraiński, arabski, indonezyjski, włoski i wiele innych. Dlatego jeśli chodzi o zastosowanie jako narzędzie do nauka dwujęzyczna to jest całkiem przydatne.

Duolingo oferuje naukę słownictwa. Więc nauka języka w pełni będzie zależeć od użytkownika. Które muszą być stałe i zdyscyplinowane, przeprowadzać wyszukiwania, aby poprawnie zastosować gramatykę, fonetykę i wymowę dialogów.

Obecnie w Ameryce Łacińskiej jest ponad 20 milionów aktywnych użytkowników, wynika to z zapotrzebowania na osoby z znajomość języków obcych. Oprócz tego, że znajomość nowego języka może oznaczać promocję w życiu zawodowym jednostek i ich osobiste spełnienie.

Niektóre instytucje edukacyjne, korporacyjne i rządowe wymagają przeszkolonego personelu w zakresie obsługi cudzoziemców, dlatego do tego typu pracy niezbędna jest nauka języka angielskiego lub innych języków.

Bez wątpienia istnieje wiele powodów, dla których możemy być zainteresowani nauczyć się nowego języka i właśnie z tego powodu Duolingo stało się idealną platformą do osiągnięcia tego celu.