Skip to content

Jak zainstalować OpenOffice na Ubuntu — wirtualne biuro

23 de styczeń de 2022

Chcesz wiedzieć, jak możesz? zainstaluj OpenOffice na swoim Ubuntu, zostań i przeczytaj ten artykuł, w którym wyjaśnimy wszystko na ten temat. Tutaj dowiesz się jak OpenOffice został stworzony, aby zoptymalizować twoje wirtualne biuro, a także kroki, aby łatwo zainstalować go na Ubuntu. Ponadto wyjaśnimy, czy OpenOffice wymaga instalacji pakietów integracji pulpitu do działania. Podobnie pokażemy, czy są inne urządzenia, na których bez problemu można zainstalować OpenOffice.

Jak skomponowany jest OpenOffice, aby zoptymalizować Twoje wirtualne biuro?

OpenOffice oferuje aplikacje na takie tematy, jak przetwarzanie tekstu, zarządzanie prezentacjami, arkusze kalkulacyjne, grafika, bazy danych itp. Ok otwarte biuro jest skomponowany, aby zoptymalizować Twoje wirtualne biuro. Następnie opisujemy aplikacje, które tworzy. Pisz, licz, rysuj, podstaw i matematyka. Zobaczmy:

 • Writer: składa się z procesora tekstów z kilkoma zintegrowanymi funkcjonalnościami, które sprawią, że Twoje wrażenia będą przyjemniejsze.
 • Calc: To jest menedżer arkuszy kalkulacyjnych. Ten menedżer integruje wystarczającą ilość narzędzi do analizowania, obliczania lub zarządzania danymi za pomocą raportów lub wykresów.
 • Impress: składa się z aplikacji, gdzie istnieje możliwość tworzenia prezentacji multimedialnych. Dzięki Impress będziesz mógł dodawać i wstawiać tekst na górze obrazu w OpenOffice.
 • Draw: Ta aplikacja jest całkowicie skoncentrowana na generowaniu wszystkiego, od diagramów po dynamiczne ilustracje 3D. Tutaj będziesz mógł łatwo wykonywać proste czynności, takie jak odwracanie lub obracanie obrazu w OpenOffice.
 • Base: jest to program, którego można używać do pracy z bazami danych. Ponadto umożliwia generowanie i edycję formularzy, tabel, zapytań i raportów.
 • Matematyka: Jak sama nazwa wskazuje, program ten polega na generowaniu równań matematycznych. Można to zrobić za pomocą interfejsu użytkownika lub wprowadzając wzory matematyczne bezpośrednio do edytora równań.

Czy OpenOffice wymaga zainstalowania pakietów integracyjnych dla komputerów stacjonarnych do pracy?

W tym sensie powinieneś wiedzieć, że OpenOffice wymaga instalacji pakietów integracyjnych dla komputerów stacjonarnych by móc funkcjonować. W tym przypadku pakiety, które można zainstalować dla systemu Windows, pochodzą bezpośrednio z instalacji OpenOffice.org: setup.exe, setup.inf i kopie licencji, po zainstalowaniu Wine na Ubuntu. Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że musisz pobrać plik do jego instalacji. Oto prosty proces:

 • Uzyskaj dostęp do linku skąd możesz pobrać pakiet OpenOffice:
 • Następnie, gdy znajdziesz się na polecanej stronie internetowej, będziesz musiał wybrać frazę „Linux 64-bit DEB”.
 • Następnie musisz wybrać język i żądaną wersję (Obecnie najbardziej zaktualizowana jest wersja 4.1.7).
 • Kliknij frazę „Pobierz pełną instalację”.
 • Wreszcie musisz zapisz plik lokalnie, klikając „akceptuj”, a następnie sprawdź, czy został pobrany.

Notatka: Ważne jest, aby wspomnieć, że aby zainstalować OpenOffice, musisz spełnić inne minimalne wymagania. Procesor Pentium 4 lub odpowiednik 2 GHz. Ponadto przynajmniej 1 GB pamięci RAM i 500 MB wolnego miejsca na systemowym dysku twardym. To jest ideał.

zainstaluj otwarte biuro na ubuntu

Jakie są kroki, aby łatwo zainstalować OpenOffice na Ubuntu?

Ok, teraz, gdy znasz już niezbędne informacje, możesz przystąpić do pobierania i instalowania OpenOffice na swoim urządzeniu z systemem operacyjnym Ubuntu, Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki: Zaloguj się, uzyskując dostęp do żądanego użytkownika w systemie operacyjnym, Zastosuj akcję łatwo zainstaluj openoffice na ubuntu. (ten krok został już wyjaśniony powyżej). Konieczne jest również, aby wiedzieć, jak całkowicie odinstalować OpenOffice w Ubuntu, jeśli chcesz się bez tego obejść, aby to osiągnąć, wykonaj następujące polecenie:

sudo apt usuń libreoffice-base-core libreoffice-impress libreoffice-calc libreoffice-math libreoffice-common libreoffice-ogltrans libreoffice-core libreoffice-pdfimport libreoffice-draw libreoffice-style-breeze-libreoffice-libreoffice-gnome style-elementary libreoffice-help-common libreoffice-style-tango libreoffice-help-pl-us libreoffice-writer

 • Wpisz literę „S” aby potwierdzić proces dezinstalacji.
 • Następnie powinieneś przejść do folderu, w którym pomyślnie pobrano OpenOffice.
 • Po zidentyfikowaniu pliku musisz kliknąć skompresowany prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać frazę „Wyodrębnij tutaj”.
 • W wyodrębnionym folderze powinieneś przejdź do folderu DEBS.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy gdzieś za darmo, a następnie wybierz frazę „Otwórz w terminalu”.
 • Uruchom następujące polecenie: sudo dpkg -i *.deb.
 • Ponownie powinieneś przejść do wyodrębnionego folderu i tym razem uzyskać dostęp do folderu „integracja pulpitu”.
 • W terminalu Ubuntu musisz uruchomić: sudo dpkg -i *.deb.
 • Następnie musisz przejść do „Działań” i tam szukać OpenOffice.
 • Kliknij OpenOffice 4.1.7. Tam zostanie uruchomiony kreator OpenOffice.
 • Kliknij „Dalej” i przypisz żądaną nazwę.
 • Kliknij Zakończ. W ten sposób będziesz już mógł łatwo zainstalować OpenOffice na swoim Ubuntu.

Na jakich innych urządzeniach można bez problemu zainstalować OpenOffice?

Teraz nie tylko mogą zainstaluj Open Office systemu operacyjnego Microsoft Windows, ale czynność tę można również wykonać na urządzeniach, na których jest zainstalowane bezpłatne oprogramowanie systemu operacyjnego oferowanego przez Linux. Możemy również pobrać kompletny pakiet, który składa się z instalacji LibreOffice 32 i 64 bity na Windows na Mac lub Linux.

na dowolnym systemie możesz mieć openoffice

Urządzenia z systemem Linux

Na urządzeniach z systemem Linux, możesz bez problemu zainstalować OpenOffice. Jedyne wymagania, jakie musisz mieć, aby przeprowadzić jego instalację, są następujące. Procesor Pentium lub kompatybilny, wersja glibc2 2.2.0 lub wyższa, Jądro Linuksa 2.2.13 lub wyższy, XServer, z menedżerem okien, 128 MB RAM. Są to minimalne specyfikacje niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia instalacji.

dołącz do naszego kanału telegram