Skip to content

Jak wykonać kopię zapasową i odzyskać czaty WhatsApp? – Kopia zapasowa danych

11 de Listopad de 2021

Tworzenie kopii zapasowych danych zawsze było bardzo ważne dla każdego. Bardzo ważne jest, aby znaleźć sposób na przechowywanie wszystkich danych, o których wiesz, że nie będziesz mógł ich ponownie nigdzie znaleźć. Aplikacja WhatsApp jest jedną z wielu, które herbata umożliwia tworzenie kopii zapasowych które są zapisane w Twojej chmurze.

Gdy czaty WhatsApp są przesyłane do chmury, są w pełni zabezpieczone i nie ma ryzyka wymazania. Istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych w WhatsApp. Jedną z najlepszych opcji do wyboru jest użycie kopii zapasowej, która jest normalną kopią zapasową.

Następnie pokażemy Ci jak utwórz kopię zapasową w WhatsApp, gdzie są zapisywane te kopie zapasowe i jak przywrócić aplikację WhatsApp.

Gdzie są przechowywane dane kopii zapasowej WhatsApp?

Każda z kopii zapasowych WhatsApp jest przechowywana w określonym miejscu. Musisz wiedzieć co to za miejsce, w ten sposób możesz wiedzieć jak przywrócić kopię zapasową szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz określonego rodzaju danych.

Na urządzenia z systemem iOS lub Android

Miejscem przechowywania tych kopii zapasowych jest Dysk Google. Dysk Google to jedno z rozszerzeń Google. To rozszerzenie pozwala przesłać dowolny rodzaj danych na serwer z pewną ilością miejsca tylko dla Ciebie. W tych kopiach zapasowych przechowywane są wszystkie dane czatów z dowolnymi kontaktami oraz dane czatów utworzonych przez Ciebie grup.

Ten typ kopii zapasowej zostanie zapisany W miejscu, w którym wolisz najbardziej i gdy chcesz odinstalować WhatsApp i zainstalować go ponownie, możesz użyć tej kopii.

Jak często zaleca się tworzenie kopii zapasowej danych na WhatsApp?

Na tworzenie kopii zapasowych dla WhatsApp nie jest zalecany określony czas wycofać się. Dzieje się tak, ponieważ wszystko zależy częściowo od tego, jak korzystasz z WhatsApp. Na przykład, jeśli korzystasz z WhatsApp wiele razy i zawsze wysyłają Ci wiadomości, będziesz musiał częściej wykonywać kopię.

Teraz, jeśli jesteś jednym z tych, którzy niewiele korzystają z WhatsApp, możesz tworzyć kopię zapasową co miesiąc, w ten sposób nie narażasz ważnych czatów. Ale jeśli jesteś typem osoby, która… otrzymuje wiele wiadomości, zaleca się tworzenie kopii zapasowej co tydzień lub co dwa tygodnie.

telefon komórkowy z WhatsApp w menu aplikacji

Jeśli chcesz prześlij kopię zapasową WhatsApp w przypadku niektórych zdjęć należy je przesłać do chmury Zdjęć Google. Gdy zdjęcie znajdzie się w chmurze Zdjęć Google, każde z Twoich zdjęć zostanie zabezpieczone i w dowolnym momencie możesz wysyłać obrazy ze Zdjęć Google do WhatsApp.

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić w tej aplikacji?

Wyjaśniliśmy już, gdzie przechowywane są kopie zapasowe aplikacji WhatsApp i jak często należy tworzyć kopie zapasowe w WhatsApp. Teraz musisz wiedzieć jak zrobić kopię tego uprzejmy a także w jaki sposób jest przywracany do urządzenia po przesłaniu.

Z telefonu komórkowego z systemem iOS lub Android

Robić kopia zapasowa WhatsApp Na urządzeniu z systemem Android lub systemem iOS ważne jest, abyś wykonał co do joty czynności, które podamy poniżej:

  • Wejdź do aplikacji WhatsApp na swoim urządzeniu, poszukaj ikony 3 punktów, która pokaże Ci dodatkowe opcje aplikacji.
  • Poszukaj sekcji „Ustawienia”, dotknij jej, a następnie poszukaj opcji o nazwie „Czaty”.
  • W „Czatach” poszukaj opcji o nazwie „Kopie zapasowe” i po wejściu do niej naciśnij „Zapisz”.

logo androida

Dzięki temu wykonaj kopię zapasową swojego konta WhatsApp Rozpocznie się przesyłanie natychmiast, o ile masz wszystko skonfigurowane na Dysku Google. Jeśli nie wiesz, na Dysku Google możesz wprowadzić zmiany, aby kopie zapasowe były zapisywane przez siebie co określony czas.

Po utworzeniu kopii zapasowej możesz odinstalować WhatsApp, aby zwolnić niepotrzebne miejsce i przejść do zainstaluj nowszą wersję ze Sklepu Play lub App Store. W ten sposób rozwiążesz problemy aplikacji, takie jak brak odtwarzania filmów i usunięcie danych skopiowanych przez aplikację.

Przywróć z chmury lub lokalnie

Przywrócenie kopie zapasowe jest to znacznie prostsze i nie są trudne do pobrania. Musisz tylko wziąć pod uwagę wszystkie te kroki:

  • Odinstaluj aplikację WhatsApp.
  • Wejdź do aplikacji, aby wykonać różne kroki weryfikacji konta.
  • Wchodząc na konto, poszukaj opcji przywracania, a wszystkie dane zapisane na koncie Dysku Google zostaną przeniesione do aplikacji.

Podczas resetowania Kopia zapasowa WhatsApp, będziesz mieć każdą z rzeczy, które wcześniej utrzymywałeś, wszystko będzie dokładnie takie samo jak wcześniej.