Skip to content

Jak wstawić i dodać płaszczyznę obrazu w 3D Studio Max (przykład)

28 de luty de 2021

3D Studio Max to potężne narzędzie, które umożliwia przedstawianie obiektów świata rzeczywistego za pomocą grafiki 3D. Jeśli chcesz stworzyć model 3D, możesz użyć płaszczyzny obrazu. W tym celu zalecamy przeczytanie tego artykułu, z którym się nauczysz Jak wstawić i dodać płaszczyznę obrazu w 3D Studio Max

Co to jest 3D Studio Max?

3D Studio Max to aplikacja stworzona przez firmę AutoDesk w 1990 roku. To narzędzie umożliwia tworzenie grafiki 3D i animacji. Nazwa „3D Studio Max” została zmieniona na „Autodesk 3ds Max”.

Ta aplikacja ma platformę opartą na wykorzystaniu wtyczki i jest szeroko stosowany do tworzenia filmów, reklam i gier wideo. 3D Studio Max posiada wiele narzędzi i funkcji podobnych do tych oferowanych przez Solidworks do tworzenia animacji lub zadania projektowania strony internetowej w Coreldraw.

Funkcje 3D Studio Max

3D Studio Max służy do tworzenia grafiki 3D na komputerze i pod platformą Windows. Program posiada zestaw modułów i atrybutów, takich jak system kontrolera animacji i edytor materiałów.

Co więcej, 3D Studio Max obsługuje wstawianie wtyczek innych firm i ułatwia obsługę podsystemu renderowania z efektami wolumetrycznymi. 3D Studio Max zawiera „Edytowalną siatkę”, która umożliwia jawne modelowanie, dowolne odkształcanie figur i dzielenie powierzchni.

Jak wstawić i dodać płaszczyznę obrazu w 3D Studio Max

Jeśli chcesz wstawić i dodać płaszczyznę obrazu w 3D Studio Max musisz pobrać aplikację, zainstalować ją na swoim komputerze i korzystać z jej funkcji. W tym celu zalecamy wykonanie serii kroków, które wyjaśnimy poniżej.

Pobierz i zainstaluj 3D Studio Max

Najpierw musisz pobrać 3D Studio Max. W tym celu możesz uzyskać dostęp do oficjalnej witryny internetowej Autodesk, znajdź najnowszą wersję o nazwie „Autodesk 3ds Max” i kontynuuj pobieranie na swój komputer.

Po zakończeniu pobierania uruchom plik instalacyjny i poczekaj kilka sekund na zakończenie procesu instalacji. Zauważysz, że otrzymałeś wersję próbną, która wygasa po określonym czasie.

Uzyskaj dostęp do programu 3D Studio Max

Aby otworzyć wersję próbną programu 3D Studio Max, możesz wpisać Wyszukiwarka Windows „Autodesk 3ds Max” lub znajdź ikonę programu na pulpicie i kliknij ją dwukrotnie.

Dodaj plan w 3D Studio Max

W oknie odpowiadającym interfejsowi 3D Studio Max, znajdź panel „Utwórz” i wybierz opcję „Plan”. Przejdź do lewego górnego rogu, w którym znajduje się panel widoku „Przód” i przesuń mysz z tej części do prawego dolnego rogu. Sprawdź, czy do sceny dodano biały samolot.

Wstaw plan 3D Studio Max

Edytuj plan

Aby edytować plan, musisz dostęp do „Edytora materiałów” za pomocą klawisza „M”. Znajdź „Podstawowe parametry kolorów” i wybierz „Dwustronne”. W „Automatyczne podświetlenie podstawowych parametrów Blinna” wprowadź wartość 100, aby zmienić kolor.

Później poszukaj sekcji „Podstawowe parametry Blinn” i zaznacz szare pole, które znajdziesz obok opcji „Rozproszenie”.

Wstaw obraz

Wybierz opcję „Bitmapa” i zlokalizuj obraz, który chcesz dodać z dysku twardego komputera. Następnie kliknij nazwę pliku obrazu i naciśnij klawisz „Otwórz”.

Przypisz obraz do samolotu

To jest istotne przypisać obraz do samolotu. W tym celu należy zaznaczyć płaszczyznę widoku z przodu i w „Edytorze obrazu” wybrać opcję „Przypisz wybrany materiał”. Spowoduje to odwzorowanie obrazu na mapie 3D Studio Max.

Na koniec naciśnij przycisk „Zobacz pokaż mapę”, aby wyświetlić płaszczyznę obrazu z pulpitu 3D Studio Max. Jeśli zapiszesz plan, będziesz mógł go przeglądać wraz z pozostałymi plikami tego typu w folderze obiektów 3D systemu Windows.

dołącz do naszego kanału telegram