Skip to content

Jak wspomnieć kogoś w WhatsApp, aby mógł Cię zobaczyć (przykład)

27 de styczeń de 2021

Dołączając do grupy WhatsApp Messenger, może być trudno skierować się do konkretnej osoby. Jednak WhatsApp ma dostępną funkcję, która pozwala wspomnieć o kimś w grupie, aby zwrócić ich uwagę. W tym poście dowiesz się krok po kroku, Jak wspomnieć o kimś w WhatsApp, aby mogli to zobaczyć?

Co to znaczy wspomnieć o kimś w WhatsApp?

To narzędzie odniosło duży sukces w sieciach społecznościowych; Z tego powodu WhatsApp zdecydował się zaimplementować go na swojej platformie, aby wrażenia użytkowników były bardziej satysfakcjonujące.

Kiedy mówimy o wspominaniu kogoś w WhatsApp, mamy na myśli wymienić konkretną osobę lub nawet wspomnij o kilku członkach grupy w komentarzu; aby dawali pierwszeństwo przesłaniom, w których zostały wymienione.

Na przykład możesz dostosować powiadomienia każdego kontaktu i wymieniając jedną lub kilka osób w komentarzu otrzyma powiadomienie. To będzie wskaże, że wspomniano o nich w komentarzu z określonej grupy; aby ci ludzie czytali te wiadomości bez przekazywania ich przez coś.

Ta funkcja jest bardzo praktyczna, jeśli nie łączysz się często z WhatsApp lub grupą, do której należy wiele osób. Powinieneś jednak wiedzieć, że wspominanie kogoś w komentarzu i cytowanie z wiadomości jest zupełnie inne.

Różnica między wspominaniem a cytowaniem w WhatsApp

WhatsApp wspomina pracować tylko w czatach grupowych; Z tego powodu, gdy wspominasz komuś o tej wiadomości, mimo że wszyscy w grupie ją widzą, jest ona kierowana bezpośrednio do tej osoby, która otrzymać powiadomienie na swój telefon komórkowy. I dobrze. Powiadomienie może dotyczyć osoby, która połączy się, aby wykonać wielokrotne lub grupowe połączenie wideo, albo zadać Ci pytanie.

Zamiast tego spotkania w WhatsApp mają miejsce, gdy wybierzesz komentarz osoby, zostanie on wyświetlony w formacie cytatu, a poniżej będzie pole tekstowe do wpisania. Nominacje mogą być używać w czatach prywatnych lub grupowych, osoba, którą cytujesz, nigdy nie otrzyma powiadomienia.

Jak wspomnieć o kimś w WhatsApp, aby mogli to zobaczyć?

Pamiętaj, że ta funkcja jest dozwolona tylko w czatach grupowych, w prywatnej rozmowie nie możesz wspomnieć o innej osobie.

 1. Otwórz aplikację WhatsApp.
 2. Gdy jesteś w aplikacji wybierz czat grupowy w którym chcesz o kimś wspomnieć.
 3. Napisz wiadomość, w tej chwili idziesz wspomnieć osobę, którą musisz dodaj @ przed nazwą.
 4. Natychmiast nad polem tekstowym pojawi się lista osób, wybierz osobę, o której chcesz wspomnieć.
 5. Następnie pojawi się @, a po nim imię i nazwisko osoby (@Maria Fernández), wspomniane imię zostanie podświetlone na niebiesko.
 6. Wyślij wiadomość w zwykły sposób.
 7. Gdy wiadomość zostanie wysłana pomyślnie, osoba ta otrzyma powiadomienie, nawet jeśli grupa została wyciszona; Ale jeśli ta osoba ma wyłączone powiadomienia o tym czacie, nigdy nie otrzyma powiadomienia o wzmiance.

Należy wziąć pod uwagę

 • Nie ma konkretnych zasad dotyczących miejsca, w jakim wzmianka powinna znaleźć się w tekście; możesz wspomnieć o jednej lub kilku osobach w dowolnej części tekstu. Na przykład możesz powiedzieć Hello @Maria Fernández, przyjeżdżasz na uniwersytet.
 • Przed umieszczeniem nazwiska osoby, o której chcesz wspomnieć, musisz zawsze dołączaj symbol @Bez tego symbolu funkcja wzmianki WhatsApp nie będzie działać.
 • W tekście możesz wspomnieć o wielu członkach grupy; Ale każda wymieniona osoba musi zawierać symbol @.
 • Jeśli wspomniałeś osobę przez pomyłkę, możesz ją usunąć z tekstu, jeśli wiadomość nie została jeszcze wysłana.
 • Na czacie grupowym wzmianki zostaną podświetlone na niebiesko.

wybór WhatsApp

 • Możesz wspomnieć tylko o członkach tej grupyto znaczy, jeśli chcesz wspomnieć o osobie, która nie należy do tej grupy, nie będziesz w stanie tego zrobić, możesz tylko wspomnieć o osobach, które należą do grupy.
 • Jeśli klikniesz wzmiankę, to znaczy imię osoby, która jest zaznaczona na niebiesko, jej profil WhatsApp zostanie natychmiast wyświetlony.

WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie i oferuje swoim użytkownikom wyjątkowe i satysfakcjonujące doświadczenie komunikacyjne, które pozwala im łączyć się bez ograniczeń. Ponadto oferuje swoim użytkownikom możliwość wysyłania dokumentów Word, PDF i innych plików, co jeszcze bardziej ułatwia im pracę, biznes czy szkołę.

dołącz do naszego kanału telegram