Skip to content

Jak włączyć wysokowydajny procesor graficzny dla przeglądarki Microsoft Edge

30 de styczeń de 2021

Przeglądarki internetowe to takie, które pozwalają nam wyszukiwać wszelkiego rodzaju informacje w uporządkowany sposób w Internecie. Z biegiem czasu pojawia się i pojawia się wiele przeglądarek.

Każdy z nich ma specjalne cechy, które czynią je wyjątkowymi. Obecnie dostępnych jest wiele przeglądarek, które możemy znaleźć, najlepiej jest przeprowadzić trochę badań i wybrać te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Wśród najczęściej używanych przeglądarek znajduje się przeglądarka Microsoft Edge opracowana przez firmę Microsoft. Ta przeglądarka została opracowana dla systemu operacyjnego Windows 10.

Jest wiele Funkcje które przynoszą i które możemy wykorzystać do poruszania się po sieci w bardzo praktyczny sposób. W ten sposób możemy w pełni zrozumieć możliwości i funkcje, które może wykonywać ta przeglądarka.

Dlaczego muszę włączyć procesor graficzny dla Microsoft Edge?

Ponieważ Microsoft Edge to nowa platforma wydana przez firmę Microsoft, wciąż ma wiele do ulepszenia. Do najważniejszych należą szybkość ładowania i wydajność podczas przeglądania sieci.

Możemy to zauważyć, kiedy uzyskujemy dostęp do stron internetowych z zaawansowana grafika, które wymagają, aby przeglądarka działała z maksymalną mocą. Z tego powodu Microsoft Edge zwykle działa nieco wolno podczas ładowania stron i wyświetlania grafiki.

Ale nie musimy się martwić, ponieważ dzięki prostym konfiguracjom w naszym komputerze możemy w dużej mierze naprawić te usterki. To dlatego, że możemy włączyć wysokowydajny procesor graficzny.

Teraz możemy zadać sobie pytanie, jaki jest pożytek z włączenia GPU w moim komputerze? Pomaga to znacznie poprawić usterki wydajności aplikacji. Włączając GPU, wybrana aplikacja może wykorzystywać całą moc, jaką posiada nasz komputer.

Oznacza to, że włączając wysokowydajny procesor graficzny dla przeglądarki Microsoft Edge, przeglądarka będzie mogła korzystać z grafiki, którą posiada nasz komputer. Jest w stanie maksymalnie wykorzystać zintegrowany procesor i kartę graficzną naszego komputera.

Niedawno Microsoft Edge włączył tę nową możliwość, aby jego użytkownicy mogli w pełni wykorzystać wydajność swojego komputera. Dzieje się tak dzięki możliwości włączenia wyłącznie wysokowydajnego GPU dla tej przeglądarki.

Jeśli chcemy wiedzieć, jak możemy wykonać tę akcję, w tym artykule nauczymy się w łatwy i prosty sposób. Jakie są poszczególne kroki, które musimy wykonać, aby włączyć wysokowydajny procesor graficzny dla przeglądarki Microsoft Edge.

Kroki, aby włączyć wysokowydajny procesor graficzny dla przeglądarki Microsoft Edge

Konfiguracja elementów graficznych

Jeśli chcemy włączyć GPU naszego komputera, aby poprawić wydajność przeglądarki Microsoft Edge, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest otwarcie menu Ustawienia systemu Windows.

Po otwarciu okna ustawień systemu Windows musimy przejść do opcji System, która znajduje się w pierwszej kolejności. Następnie na liście opcji znajdującej się po lewej stronie ekranu wybieramy opcję „Ekran”.

Po wejściu w ustawienia ekranu musimy zejść do ostatnich opcji i wybrać «Konfiguracja elementów graficznych». W ten sposób wprowadzimy wybór, w którym możemy włączyć wysokowydajny procesor graficzny.

Musimy kliknąć pasek „Aplikacje”, automatycznie wyświetli się lista wszystkich aplikacji Microsoft, które mamy na naszym komputerze. Tam możemy wybrać dowolną aplikację, którą chcemy poprawić wydajność.

W pierwszym takcie wybieramy „Zastosowania uniwersalne”, następnie jako interesujący nas Microsoft Edge wyszukujemy go i wybieramy. Teraz klikamy opcję „Dodaj”.

U dołu aplikacja Microsoft Edge zostanie włączona, wybierz ją i kliknij Wybory. Otworzy się okno, w którym musimy wybrać opcję «Wysoka wydajność, a na koniec kliknąć opcję „Zapisać”.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię – czy udało Ci się włączyć wysokowydajny procesor graficzny dla przeglądarki Microsoft Edge? Czy znasz inną metodę, która pozwala na wykonanie tej czynności? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak aktywować tajne opcje menu ustawień Microsoft Edge