Saltar al contenido

Jak włączyć lub wyłączyć sprawdzanie pisowni i przewidywanie tekstu na Androidzie lub iPhonie

2 de septiembre de 2023

W pewnym momencie każdy z nas może popełnić błąd ortograficzny podczas pisania. Na szczęście w przypadku urządzeń elektronicznych znacznie łatwiej jest dobrze pisać, jeśli używamy hiszpański korektor.

Korektor lub autokorektor to narzędzie, które obejmuje wszystkie systemy operacyjne i to wykrywa słowa, które są błędnie napisane. Zwykle jest tak, że błędnie napisane słowo jest w jakiś sposób podświetlane, aby użytkownik mógł je szybko wykryć, choć w przypadku automatycznej korekty może się też zdarzyć, że jeśli nie znajdziesz zapisanego słowa w swoim słowniku, bezpośrednio go odnajdziesz zmień go na inny.

Korektor hiszpańskiego na Androida

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem operacyjnym Android i chcesz mieć pewność, że zawsze piszesz poprawnie, aby aktywować moduł sprawdzania, musisz przejść do Ustawienia > Język i wprowadzanie tekstuzobaczysz tam opcję zaznaczenia Sprawdzanie pisowni.

Aktywuj sprawdzanie pisowni w Apple

Jeżeli posiadasz urządzenie z systemem operacyjnym iOS aktywacja korektora hiszpańskiego jest bardzo prosta. Musisz iść do Ustawienia > Ogólne > Klawiaturagdy już znajdziesz się w tej opcji, zaznacz ją Sprawdź pisownię.

Aktywuj moduł sprawdzania na Windows Phone

W przypadku telefonów komórkowych korzystających z systemu operacyjnego Windows Phone należy udać się do Ustawienia > Klawiaturanastępnie wybieramy język, którego używamy na naszym telefonie komórkowym i zaznaczamy Zaproponuj tekst.

Używaj korektora we wszystkich zastosowaniach

Zróbmy telefon komórkowy lub tablet że mamy, po aktywowaniu modułu sprawdzania pisowni to narzędzie będzie działać we wszystkich aplikacjach, które zainstalowaliśmy na naszym telefonie komórkowym, dzięki czemu za każdym razem, gdy napiszemy niepoprawne słowo, zostaniemy powiadomieni, abyśmy mogli je zmodyfikować, cDzięki modułowi sprawdzania pisowni nie mamy już wymówki do wysyłania wiadomości lub e-maili zawierających błędy ortograficzne, sJeśli to narzędzie jest dla Ciebie przydatne, odkryj wszystkie sekrety sprawdzania pisowni.

odznacz opcję sprawdzania pisowni

Włącz i wyłącz sprawdzanie pisowni

Cóż, powiedziawszy to wszystko powyżej, nauczymy Cię, jak usunąć moduł sprawdzania pisowni na Androidzie, krok po kroku, który działa absolutnie bez problemów w następujących wersjach środowiska Google: KitKat, Lollipop, Marshmallow i Nougat . Jak powiedzieliśmy na początku, zaletą tej procedury jest to, że możesz ponownie aktywować lub wyłącz sprawdzanie pisowni tyle razy, ile chcesz, więc nie ma z tym absolutnie żadnego problemu.

Na telefonach z Androidem z wyjątkiem Samsunga

  • Przejdź do Ustawień Androida
  • Przejdź do opcji Języki i wprowadzanie tekstu
  • Wybierz opcję Sprawdzanie pisowni i wyłącz ją (możesz także zmienić język, jeśli chcesz)

W telefonach Samsunga

  • Przejdź do Ustawień Androida
  • Przejdź do Język i wprowadzenie
  • Następnie do klawiatury Samsung
  • Wyłącz przewidywanie tekstu

Popraw ortografię

Jeśli oprócz korzystania ze sprawdzania pisowni chcesz poćwiczyć ortografię i gramatykę, możesz to zrobić na telefonie komórkowym za pomocą aplikacji Właściwe słowoktóry jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS, lAplikacja oferuje nam pięć trybów gry, dzięki którym możemy wzbogacić nasze słownictwo i wiedzę nt Gramatyka i ortografia.

W części gramatycznej chodzi o wybranie właściwej opcji spośród różnych, które nam się wyświetlają, aplikacja zawiera także grę z ciekawostkami na temat wiedzy i kultury ogólnej, grę słownikową, w której musisz wybrać właściwe słowo z definicji , gra w synonimy, kolejna w antonimy i ostatnia gra łącząca gramatykę, synonimy i antonimy.

Kolejną opcją, która pomoże nam ulepszyć sposób, w jaki piszemy, jest czytanie. Dlatego polecamy nasze artykuły dot najlepsze aplikacje do czytania książek i lista z wszystkie książki, które powinieneś przeczytać w swoim życiu. Czytanie i ćwiczenie ortografii to najlepszy sposób na popełnianie jak najmniejszej liczby błędów. Sposób, w jaki piszemy, jest czymś, co powinniśmy zwróć na to szczególną uwagę.

Jak działa moduł sprawdzania pisowni?

Urządzenia technologiczne działają dziś w wielu różnych językach, a nawet możemy dodać do nich więcej. Oznacza to, że możemy spokojnie pisać po hiszpańsku, Korektor katalońskichiński, amerykański angielski, arabski itp.

Kiedy skonfigurujemy określony język na naszym urządzeniu słownik jest włączony tego konkretnego języka, tak że za każdym razem, gdy piszemy słowo, moduł sprawdzania pisowni sprawdza słownik, aby sprawdzić, czy jest ono napisane poprawnie.

Jeśli oprócz aktywowania modułu sprawdzania pisowni aktywowaliśmy także opcję sprawdzanie pisowni. Jeżeli zostanie wykryte, że słowo mogło być błędnie napisane, prawdopodobnie pojawi się pod nim czerwona linia lub słowo zostanie podświetlone w sposób, który sprawi, że użytkownik zauważy, że mógł wystąpić błąd, orazTo ten sam system, z którego korzystałeś pobrany w programie Microsoft Word już od dawna i cieszy się dość dobrym przyjęciem wśród publiczności.

Jednakże najbardziej nie lubimy, gdy moduł sprawdzania pisowni lub autokorekty zamiast informować nas, że słowo zostało napisane błędnie, bezpośrednio zmienia je na to, które uważa za stosowne. W tej sytuacji, jeśli nie zauważymy zmiany, może się okazać, że wyślemy wiadomość, która nie ma nic wspólnego z tym, co chcieliśmy powiedzieć.

aktywuj przewidywanie tekstu na Androidzie

Czy można wyłączyć sprawdzanie pisowni?

Jeśli jesteś zmęczony walką ze sprawdzaniem pisowni, możesz łatwo położyć kres tej sytuacji, odłączając go.

W iOS Sprawdzanie pisowni dezaktywuje się w bardzo prosty sposób. Musimy podążać wyznaczoną trasą Ustawienia > Ogólne > Klawiatura i dezaktywujemy opcję Autokorekty. W ciągu zaledwie minuty możemy pożegnać się z naszym ukochanym i jednocześnie znienawidzonym modułem sprawdzania pisowni. Aby aktywować go ponownie, musisz wykonać dokładnie te same kroki.

W Android Aby dezaktywować moduł sprawdzania pisowni, wybieramy Konfiguracja lub Ustawienia > Klawiatura i język (lub Język i wprowadzanie tekstu lub podobne) > Usuwamy zaznaczenie z Sprawdzanie pisowni.

„Naucz” sprawdzania pisowni

Jeśli masz urządzenie z systemem operacyjnym iOS, możesz „nauczyć” moduł sprawdzania pisowni, aby nie poprawiał niektórych słów.

Prawdopodobnie już zauważyłeś, które słowa Autokorekta iOS próbuje za Ciebie poprawić. Cóż, jeśli chcesz, możesz sprawić, by Twoje urządzenie rozpoznało te słowa również zostały napisane.

Aby nauczyć autokorekty musimy otworzyć przeglądarkę Safari. Następnie otwieramy nowe okno lub kartę i klikamy pole wyszukiwania. W niej piszemy słowo, które chcemy które nasz korektor uczy się identyfikować, następnie klikamy „szukaj”.

To wszystko, dzięki prostemu wyszukiwaniu nasze urządzenie z systemem iOS w końcu rozpoznaje słowo, które sprawiało nam problemy, jako poprawnie napisane.

dołącz do naszego kanału telegram