Skip to content

Jak w profesjonalny sposób skonfigurować aparat mojego telefonu, aby poprawić jakość zdjęć?

7 de maj de 2022

Ilekroć mówimy o inteligentnych urządzeniach mobilnych, a konkretnie o smartfonach, musimy to powiedzieć jedna z głównych funkcji którzy nauczyli się przestrzegać z biegiem czasu jest to aparat fotograficzny, do tego stopnia, że ​​niektóre z nich nie mają czego pozazdrościć profesjonalistom.

Rzeczywiście, z tego i bez względu na to, jak dobry jest aparat twojego smartfona, jesteśmy pewni, że będziesz chciał wiedzieć, jak poprawić jakość aparatu na Androidzie, Dokładnie o czym jest ten artykuł.

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, zanim konkretnie zaczniemy od różnych sztuczek, które pozwolą ci poprawić wydajność urządzenia mobilnego z Androidem, jest to, że dzięki nim osiągniesz wiele lepsze zdjęcia bez bycia specjalistą i bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy.

Jak ulepszyć kamerę mobilną?

Na początek, choć to prawda, że ​​może to zabrzmieć zbyt prosto, a nawet głupio, musisz wiedzieć, że jeśli chcesz poprawić działanie aparatu z Androidem, należy czyścić soczewki ruchome, ponieważ mają tendencję do gromadzenia czasu podczas codziennego użytkowaniauzyskiwanie wyników nie jest tak dobre.

Ogólnie, soczewka łatwo zbiera mikrocząsteczki kurzu i brudu więc jeśli masz pod ręką bawełnianą szmatkę lub odzież, możesz jej użyć.

Z drugiej strony i choć jeśli nie masz tego problemu to zabrzmi to dziwnie, musisz wiedzieć, że wielu użytkowników ma problemy z ręką i stabilność. Jak powiedzieliśmy, wiele osób porusza rękami podczas ustawiania ostrości, co może zepsuć ogromną liczbę zdjęć.

Jeśli i Ty często doświadczasz tych problemów, musisz o tym wiedzieć możesz oprzeć łokieć na podstawie dla stabilności.

Ekspozycja to kolejny szczegół, który ludzie często tracą z oczu, gdy zamierzają robić zdjęcia telefonem komórkowym, gdy nie są profesjonalistami w tej dziedzinie. Musisz wziąć pod uwagę, że przy ciemniejszym świetle zwiększenie ekspozycji może przynieść lepsze rezultaty. Działa to w ten sposób, ponieważ kiedy dostosowujesz ekspozycję, wpuszczasz więcej światła do obiektywu, uzyskanie odpowiedniego dopełnienia.

Cóż, znasz już podstawowe sztuczki, jeśli chodzi o poprawę jakości zdjęć na swoim telefonie z Androidem, ale musisz wiedzieć, że istnieją inne dość interesujące, które należy wziąć pod uwagę. Popraw rozdzielczość obrazu może być również kluczowa w tych przypadkach, w zakresie, w jakim zwiększa się jego rozmiar.

Ale czasami, jeśli masz zamiar zbliżyć się do celu, nie potrzebujesz aż tak dużej rozdzielczości, więc możesz to dostosować. Ważne jest, aby zawsze bawić się tym aspektem.

Sztuczki, aby ulepszyć aparat mobilny z Androidem

Lampa błyskowa to kolejny element, który możemy uznać za niezbędny w poszukiwaniu poprawy jakości zdjęć telefonu komórkowego z systemem Android, do tego stopnia, że ​​jest to element, który może zapewnić poziom jasności, którego szukasz na moment uchwycenia chwili lub obiektu. Aby poprawić jakość zdjęć z telefonu komórkowego z systemem Android, lampy błyskowej należy używać tylko wtedy, gdy nie ma światła lub jest bardzo słabo.

Następnie wielu użytkowników pyta nas, próbując poprawić jakość zdjęć na swoim telefonie z Androidem, co dzieje się z użyciem zoomu, a my musimy im powiedzieć, że generalnie nie służy to poprawie jakości zdjęć, chociaż pozwala zbliżyć się do niektórych konkretnych celów. Generalnie odradza się powiększanie jeśli chodzi o uzyskanie lepszych efektów fotograficznych.

Filtry również mogą być ważne w tych przypadkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną ich liczbę, którą możemy znaleźć w dzisiejszych czasach dzięki różnym zastosowaniom w tym segmencie. Możesz najpierw zrobić zdjęcia, a następnie wystawić je na działanie filtrów lub również pobieraj obrazy bezpośrednio z aplikacjico jest dla Ciebie najwygodniejsze w tej konkretnej sytuacji.

poprawić obraz z kamery

Już w poszukiwaniu poprawy jakości zdjęć Twojego telefonu komórkowego z Androidem, aby osiągnąć bardziej profesjonalne wyniki, możemy jednocześnie polecić Ci że patrzysz na ustawienia uzupełniającemniej znane, które każdy z aparatów z Androidem ma według ich producentów.

Musimy powiedzieć w tym sensie, że każdy z deweloperów użyj innej aplikacji aparatu do innych, więc jeśli ostatnio zmieniłeś swój smartfon, lepiej wypróbuj nowe funkcje, narzędzia i inne.

Wreszcie, HDR to kolejny element, który naszym zdaniem jest ważny przy wprowadzaniu innowacji w fotografii na urządzenia mobilne. ponieważ pozwala bezpośrednio wpływać na jego jakość.

Prawda jest taka, że ​​poza tym ważne jest, aby wiedzieć, kiedy używać HDR bez nadużywania tego narzędzia. Na przykład, czy używanie HDR podczas robienia zdjęć to zły pomysł? obiektów o bardzo jasnych kolorach. Inaczej, musisz wiedzieć, że wiele edytorów, takich jak Snapseed, pozwala na pracę nad tego typu aspektem Twoich zdjęć.

Czy udało Ci się poprawić swoje zdjęcia z Androida za pomocą tych prostych sztuczek?

dołącz do naszego kanału telegram