Skip to content

Jak używać kontrolera Switch Pro na Steam, aby grać w gry na moim komputerze

2 de luty de 2021

Z poniższego przewodnika dowiesz się jak używać kontrolera Switch Pro na Steam, aby grać na PC. Z drugiej strony możesz również chcieć wiedzieć, jak podłączyć kontroler Nintendo Switch, aby grać w Google Stadia.

Kontroler Switch Pro

Konsola Nintendo Switch jest bardzo popularna od czasu jej premiery, w dużej mierze dzięki niej proste sterowanie, zdominowany przez Joy-Con. Jednak nie wszyscy użytkownicy lubią ten typ kontrolera. Na szczęście mamy bardzo ciekawą, bardziej klasyczną alternatywę.

Odnosimy się do Kontroler Pro, znacznie bardziej klasyczny kontroler niż Joy-Con, który działa dokładnie w przypadku dużej liczby gier wideo. Kontroler okazał się bardzo wygodny, mając wszystkie podstawowe elementy sterujące, takie jak PlayStation czy Xbox.

Warto zauważyć, że wielu woli Pro Controller od innych opcji Nintendo. Biorąc to pod uwagę, należy zauważyć, że można również używać kontrolera Pro na innych platformach, takich jak komputery PC.

Jak używać kontrolera Switch Pro na Steam, aby grać w gry na moim komputerze

Nowy kontroler firmy od Nintendo obsługuje znane technologie, a właściwie kontroler Switch Pro działa z bluetooth. Ta jakość oznacza, że ​​można go używać na większości komputerów z systemem Windows 10 bez większych problemów. Tak czy inaczej, musisz mieć Bluetooth na swoim komputerze.

Jeśli nie wiesz, czy Twój komputer obsługuje tę technologię, możesz przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, czy Twój komputer stacjonarny lub laptop ma połączenie Bluetooth. Po sprawdzeniu, że Twoje urządzenie ma połączenie przez Bluetooth, możemy rozpocząć od samouczka.

Podłącz kontroler Pro do komputera przez Bluetooth

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do ustawień systemu Windows 10 i poszukanie opcji Bluetooth. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Urządzenia” i znajdź plik „Bluetooth i inne urządzenia”. Aktywuj Bluetooth swojego urządzenia, aby podłączyć Pro Controller do komputera.

Kontroler Switch Pro ma przycisk synchronizacji, znajdziesz go w górnej części joysticka. Naciskaj ten przycisk, aż zielone lampki na urządzeniu zaczną migać. Oznacza to, że sterowanie jest teraz gotowe do połączenia z naszymi komputerami.

Po powyższym na komputerze powinna pojawić się kontrola pomiędzy urządzeniami Bluetooth. Wystarczy wybrać kontroler Pro spośród urządzeń parowanych, aby rozpocząć proces. Zobaczysz, że sygnał jest wyświetlany „Złączony”, poczekaj, aż się skończy.

Po tym, co zostało pokazane wcześniej, może pojawić się okno, w którym należy kliknąć „Akceptować”. Po wykonaniu tego kroku kontroler będzie już sparowany z systemem i możesz go używać do grania w swoje ulubione gry wideo na Steam.

Użyj kabla, aby podłączyć kontroler Switch Pro na Steamie na PC.

Sterowanie kontrolerem Switch Pro wykorzystuje nowoczesne Interfejs USB-C, który w wielu przypadkach nie jest dostępny natywnie na większości komputerów. Nie oznacza to jednak, że kontroler nie może się połączyć. W rzeczywistości będziemy potrzebować do tego tylko małego narzędzia.

adapter przełącznika USB

Aby podłączyć kontroler Pro do komputera i grać na Steamie i innych platformach, będziesz potrzebować adaptera. W szczególności adaptacja USB-C na USB-A, który jest bardzo podobny do typowego kabla OTG, który działa bardzo dobrze na telefonach z Androidem. Cóż, w tym przypadku kabel USB-C na USB-A posłuży do podłączenia pilota do komputera.

W takim przypadku wystarczy podłączyć adapter do sterowania, a następnie do komputera. Wszystko powinno się udać, komputer z systemem Windows powinien wykryć pokrętło przełącznika i możesz go użyć do gry. Być może trzeba trochę poczekać, aż system Windows przeanalizuje urządzenie i wyszuka właściwe sterowniki.

W przypadku gdyby powyższe nie zadziałało wystarczy odłączyć i ponownie podłączyć sterownik do komputera. A jeśli powyższe nadal nie działa, jest bardzo możliwe, że Twoja wersja systemu Windows jest nieaktualna. Biorąc to pod uwagę, warto spróbować zaktualizować agenta Windows Update do najnowszej wersji, coś, co zwykle pomaga automatycznie pobierać sterowniki i inne niezbędne programy.

dołącz do naszego kanału telegram