Skip to content

Jak utworzyć katalog produktów lub usług za pomocą programu Microsoft Publisher bezpłatnie (przykład)

27 de luty de 2021

Publisher to aplikacja Microsoft idealna dla początkujących. Pozwala tworzyć, personalizować i udostępniać różne publikacje, produkty, usługi i materiały marketingowe. W tym celu ma kilka funkcji; wtedy wyjaśnimy, jak to zrobić utwórz katalog produktów lub usług w programie Microsoft Publisher.

Możesz zrobić wiele rzeczy z tym programem, o którym ludzie na ogół nie zdają sobie sprawy. Na przykład możesz utworzyć logo za pomocą programu Microsoft Publisher lub, jeśli chcesz, możesz nawet utworzyć szablon gazety w programie Publisher.

Wszystko będzie to zależeć od czasu, jaki spędzisz i zdobyte doświadczenie. Ta aplikacja ma wiele szablonów dla różnych typów publikacji. Powód, dla którego pozwala na układanie różnych rzeczy; W jednej chwili możesz utworzyć biuletyn e-mailowy w programie Publisher, w następnej możesz utworzyć dokument HTML w programie Publisher.

Plik Katalogi produktów, są powszechnie używane przez marketerów i jest jednym z wielu szablonów wydawców. Katalogi pomagają wyświetlać różne produkty klientom biznesowym. Microsoft Publisher pozwala w prosty i darmowy sposób, tworzyć katalogi przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do zakupu.

Dowiedz się, jak bezpłatnie utworzyć katalog produktów lub usług w programie Microsoft Publisher

Aby stworzyć katalog produktów, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest użycie wstępnie zaprojektowane szablony. Drugim sposobem jest użycie Asystent wydawcy do tworzenia kombinacji katalogów.

Pierwsza opcja dotyczy prostszych publikacji, a druga opcja katalogi większe i bardziej rozbudowane.

Użyj wstępnie zaprojektowanych szablonów do tworzenia katalogów produktów

Plik wstępnie zaprojektowane szablony Microsoft Publisher idealnie nadaje się do tworzenia katalogów produktów zawierających niewiele pozycji. Aby rozpocząć, musisz wybrać szablon, którego chcesz użyć, i wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz program Microsoft Publisher. W menu po lewej stronie wybierz opcję „Nowy„Aby stworzyć dokument. Następnie wybierz „wbudowane szablony”.
  • Opcja „katalogi”. Teraz musisz wybrać pomiędzy dostępnymi opcjami, projektem szablonu, zgodnie z produktem, który zaprezentujesz.

Możesz także dokonać zmian w pozycji katalogu, w kolorach, czcionkach i innych elementach. Chodzi o to, że możesz dostosować prezentację i dostosować ją do rodzaju produktu. Plik Dostępne opcje w panel wydawcy są bardzo łatwe w użyciu.

Użyj kreatora, aby utworzyć kombinację katalogów

Ta opcja jest idealna do tworzenia katalogu z wieloma artykułami. Umożliwia połączenie katalogu z bazą danych, arkusze kalkulacyjne, pliki tekstowe itp. Połączenie katalogów pozwala na tworzenie albumów ze zdjęciami, katalogów i innych publikacji z kilkoma elementami na stronie.

Aby rozpocząć kombinację katalogów, musisz utworzyć nową publikację w programie Publisher, wykonując kroki opisane w poprzedniej pozycji. Po wybraniu szablonu katalogu połącz szablon publikacji, wybierając plik szablon scalania katalogu.

Połącz szablon z innymi danymi

Następnie możesz połączyć szablon z innymi danymi, które chcesz zawrzeć na stronach katalogu, a później możesz wyświetlić liczbę rekordów, które chcesz dla każdej strony.

Po utworzeniu kombinacji szablonów możesz zapisać tę kombinację, aby użyć jej ponownie. Będziesz musiał tylko zaktualizować informacje o źródle danych, ale możesz zachować kombinację.

Zaplanuj i zorganizuj przed utworzeniem katalogu produktów

Przed rozpoczęciem tworzenia katalogu produktów ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na planowanie i organizację. Na przykład możesz się zastanawiać, jakie czynniki chcesz uwzględnić w swojej prezentacji. Jednym z nich jest Cena produktu, opis, zdjęcia, pośród innych.

katalog gotowy dla wydawców

Źródło danych, które będą używane w kombinacji katalogu, musi zawierać rozszerzenie pole lub kolumna danych. Które muszą być specyficzne dla każdego rodzaju informacji, których zamierzasz użyć. W idealnym przypadku wszystkie te informacje należy przygotować przed uruchomieniem szablonu w programie Publisher.

Podobnie, musi istnieć kolumna, aby mieć dostęp do plików zawierających obrazy, których będziesz używać w katalogu. Pamiętaj, że to cenne narzędzie wymaga również dobrego wykorzystania go; i skorzystaj z każdej z opcji konfiguracji programu uzyskać pożądane rezultaty.