Skip to content

Jak utworzyć dwustronną broszurę za pomocą programu Microsoft Publisher – szybko i łatwo (przykład)

11 de marzec de 2021

Z tego artykułu dowiesz się o innym narzędziu składającym się na pakiet biurowy. Jest o Microsoft Publisher. Bardzo prosta w obsłudze i użyteczna aplikacja do wielozadaniowości.

Zauważono, że jest idealny dla początkujących w zakresie pracy biurowej. Jest to program wydawniczy firmy Microsoft, który został wydany w 1991 roku i na przestrzeni lat miał kilka aktualizacji i ulepszeń.

Ale co to jest Microsoft Publisher, jak to działa i do czego służy? Jak możesz stworzyć dwustronną broszurę używając tej aplikacji? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi.

Co to jest Microsoft Publisher i do czego służy?

Microsoft Publisher to program firmy Microsoft, przeznaczony głównie do tworzenia m.in. broszur, broszur, kalendarzy, dyplomów, biuletynów, zaproszeń, ulotek informacyjnych, papieru firmowego, kopert, katalogów, ulotek. To narzędzie jest bardzo przydatne, jeśli nawet chcesz zrobić logo za darmo.

To aplikacja prosty więc prawie każdy może go używać. Chociaż ma pewną skłonność do projektowania graficznego, nie jest specjalnie dla niego.

Chociaż istnieje kilka aplikacji o podobnym celu, Microsoft Publisher dominuje przez lata i nadal jest preferowaną aplikacją dla tych, którzy muszą wykonywać tego typu prace projektowe bez profesjonalizmu.

To, co czyni go tak popularnym, to jego narzędzia i to, co można z nimi zrobić. Na przykład ten program ma wstępnie zaprojektowane szablony ułatwiające pracę przy tworzeniu m.in. broszury, zaproszenia, programu nauczania.

Oprócz tego możesz edytować lub tworzyć niestandardowy szablon w programie Microsoft Publisher według własnych upodobań, zmieniając typ i kształt litery na ich dolną część i lokalizację każdej rzeczy.

Możesz także stworzyć katalog produktów lub usług, udostępniać swoje dokumenty pocztą e-mail i tworzyć proste strony internetowe. Możesz wybrać kolory i styl projektu, który próbujesz wykonać. Wykorzystaj własne zdjęcia i wydrukuj efekt końcowy. Jeśli nie masz jeszcze programu Microsoft Publisher, możesz go pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Jak stworzyć dwustronną broszurę w programie Microsoft Publisher?

broszura dwustronna z Microsoft Publisher

Ogromną zaletą programu Publisher jest to, że, jak już wspomnieliśmy, ma wiele szablonów, których możesz użyć, aby ułatwić sobie pracę. Jest dość prosty i wygodny w użyciu. Musisz tylko wybrać jeden i zacząć działać. Wykonaj te proste kroki, które pomogą Ci to zrobić.

Krok 1

Otwórz Microsoft Publisher i przejdź do sekcji „Nowy”. Pojawi się pasek wyszukiwania, w którym umieścisz „Informacje o użytkowniku”.

Krok 2

Wśród dostępnych szablonów kliknij ten, który najbardziej Ci się podoba, aby wyświetlić podgląd szablonu. Aby go wybrać, wystarczy nacisnąć przycisk „Stwórz” i zacznie się pobierać.

Jeśli po otwarciu dokumentu szablon Cię nie przekonuje lub nie jest odpowiedni dla Twojego rodzaju pracy, wystarczy nacisnąć opcję „Projekt strony” i później „Zmień szablon”.

A jeśli raczej chcesz zastąpić tekst lub grafikę szablonu, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy tekst lub obraz i nacisnąć opcję „Usuń tekst” lub „Zmień obraz”, zależnie od przypadku.

Krok 3

Aby dostosować szablon, uczynić go oryginalnym i dostosować do własnych upodobań, wystarczy nacisnąć kartę „Projekt strony” i wypróbuj różne tła, czcionki i motywy kolorystyczne.

Jeśli nie przekonują Cię motywy lub kliparty, które możesz tam znaleźć, możesz również użyć własnych obrazów, a tym samym uczynić swój projekt jeszcze bardziej oryginalnym.

Kiedy w końcu spełni Twoje oczekiwania i będziesz zadowolony z wyniku, pozostaje tylko przejść „Archiwum” a następnie naciśnij opcję „Drukuj”.

Możesz kliknąć „Eksportuj”, aby wybrać, czy chcesz zapisać swoją pracę w formacie PDF, opublikować HTML, jeśli go użyłeś, lub zmienić typ pliku lub format, w jakim zostanie zapisana. Możesz też po prostu zapisać dokument, aby wydrukować go w innym czasie, klikając opcję „Trzymać”.

Jak mówi tytuł, jest to szybkie i łatwe.

dołącz do naszego kanału telegram