Skip to content

Jak utworzyć bloga za pomocą Witryn Google? – Rozpocznij jako bloger

30 de styczeń de 2022

Obecnie świat strony internetowe i blogi, Stały się jedną z rzeczy najczęściej używanych przez internautów. Należy zauważyć, że każdy może bez problemu stworzyć i zarządzać blogiem. Jednym z najbardziej zalecanych sposobów jest korzystanie z platformy Witryn Google.

Witryny Google to jedna z bezpłatnych aplikacji internetowych, należąca do tej samej firmy Google, znanej z tego, że jest jedną z najlepszych platform do tworzenia blogów. Dzięki temu można tworzyć strony internetowe lub blogi i w ten sposób gromadzić wszelkiego rodzaju pożądane informacje, w ten sam sposób można umieszczać filmy, obrazy i pliki w tych blogach.Dlatego dzięki temu artykułowi poznamy każdego z nich. sposoby uczenia się jak Utwórz bloga za pomocą Witryn Google.

W jakich przeglądarkach można używać bloga utworzonego w Witrynach Google?

Tworzenie blogów za pośrednictwem platformy Google Sites można wykonać za pomocą następujących przeglądarek internetowych:

 • Za pośrednictwem jednej z najczęściej używanych przeglądarek, która odpowiada Google Chrome.
 • Firefox to kolejna przeglądarka Google, która umożliwia tworzenie platformy Witryn Google.
 • Za pośrednictwem przeglądarki Safari firmy Google.
 • I przez przeglądarkę MS Edge.

Jakie są kroki, aby utworzyć bloga w Witrynach Google?

Następnie należy wziąć pod uwagę każdy z etapów tworzenia bloga za pośrednictwem platformy Google Sites. Jedną z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, jest cechy jak robić zdjęcia w przypadku blogów, także jak stworzyć okładkę bloga, pamiętając, że Witryny Google mogą robić różne rzeczy.

 1. Przede wszystkim musisz mieć utworzone konto w Witrynie Google, które można połączyć bezpośrednio z adresem e-mail Google.
 2. Aby utworzyć bloga, musisz kliknąć opcję „Dostęp do Bloggera” i kliknąć opcję na dole „Nowy blog”
 3. Po utworzeniu konta musisz wybrać typ formatu, który będzie używany w blogu.
 4. Na platformie pojawią się różne szablony, każdy z różnymi motywami.
 5. Internet poprosi Cię o tytuł Twojego bloga.
 6. Następnie zaczniesz organizować stronę bloga. W tym celu po prawej stronie bloga znajdziesz kilka opcji do wyboru.
 7. W nich możesz wstawić dowolny rodzaj rzeczy lub pliku, edycję stron i możesz wybrać do tego motywy.
 8. Następnie powinien być zapisany i gotowy.

edytowanie zdjęć przed umieszczeniem ich na blogu

W kilku prostych krokach będziesz mógł stworzyć swojego bloga, a po jego utworzeniu ważne będzie stworzenie dla niego formularza, który go identyfikuje i personalizuje zgodnie z Twoimi upodobaniami i sposobem, w jaki chcesz się rozwijać to.

Jakie ograniczenia należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia bloga w Witrynach Google?

Tak jak istnieje szereg kroków i cech charakterystycznych tworzenia bloga, tak też znajdujemy kilka ograniczeń, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia bloga, takie jak na przykład dane, które są przesyłane i przechowywane, gdy edytujemy i zmieniamy rozmiar obraz dla bloga Wśród nich znajdujemy następujące elementy:

Ograniczona pojemność pamięci

Jednym z ograniczeń tej platformy jest pojemność oferowanej przez nią przestrzeni dyskowej. Miejsce to tylko 100 MB, zarówno dla plików, dokumentów, obrazów, prezentacji i innych.

Nie posiadanie własnej domeny

Ta platforma nie ma właściwie własnej domeny, oferuje Ci subdomenę. Należy jednak zauważyć, że może to stanowić przeszkodę w strategii, którą chcesz mieć dla pozycjonowania tej witryny. Istnieje możliwość wykupienia domeny, mającej kontakt z serwerami Witryn Google.

Ograniczone projektowanie stron internetowych

W ramach projektu oferowanego przez tę witrynę istnieje wiele ograniczonych narzędzi. Dlatego niejednokrotnie funkcjonalności muszą być dopasowane do tego, co oferuje platforma. Te projekty są proste i proste.

Ograniczenia związane z SEO

Jest to jedno z najważniejszych ograniczeń, ponieważ SEO nie może być optymalnie zastosowane w Twojej witrynie. Można to wyłączyć w metatagu opisu.

Sklepy internetowe nie są dozwolone

Jeśli planujesz zarabiać na stronie internetowej, którą stworzysz za pomocą Google Sites, należy powiedzieć, że nie jest to zalecane, ponieważ platforma nie pozwala na tworzenie sklepów internetowych, brak linku sponsora ani żadnej z tych opcji.

Ograniczone zarządzanie informacjami

Informacje obsługiwane przez platformę są ograniczone, ze względu na fakt, że ani dane, ani żaden z kodów nie mogą być włączone do systemu, generuje to ograniczenie w zakresie informacji, które wchodzą w interakcję

zacznij w świecie blogów z witrynami Google

Jak mogę zarządzać swoim blogiem w Witrynach Google?

Jeśli chcesz zarządzać swoim blogiem Witryn Google, pierwszą rzeczą którą musisz zrobić to zalogować się do platformy, a następnie musisz wziąć pod uwagę następujące dane, te dane, które zobaczymy dalej są cenne, bo są fundamentalne, zobaczmy.

 1. Możesz zarządzać uprawnieniami dla tych osób, które mogą mieć dostęp do edycji i czytania Bloga. W tym celu możesz dowiedzieć się, jak znaleźć do niego dostęp.
 2. Inną formą administracji jest umiejętność wyboru wyglądu bloga. W tym celu musisz dowiedzieć się, jak zmienić wygląd bloga.

dołącz do naszego kanału telegram