Skip to content

Jak usunąć utworzoną przeze mnie grupę na Facebooku – krok po kroku (przykład)

22 de luty de 2021

Dziś grupy na Facebooku stały się dużym trendem. Bycie stworzonym w różnych celach. Głównie po to, by być więcej wydania z osobami, które mają wspólne zainteresowania i do udostępniania publikacji w grupach na Facebooku z telefonu komórkowego lub komputera.

Ale kiedy jesteś administrator grupyMoże się okazać, że czasami sprawy nie idą zgodnie z planem. Nawet to może być trochę uciążliwe, zwłaszcza jeśli masz kilka grup lub stron do załatwienia.

Jeśli jednak nie znasz jeszcze terminu grupy na Facebooku, nie wiesz, jak wyświetlić listę grup, w których jestem na Facebooku, masz grupę, którą chcesz trwale usunąć, tutaj pokażemy, jak to się robi. Poinformujemy Cię również o ważnych szczegółach grup na Facebooku.

Co to są grupy na Facebooku i do czego służą?

Kiedy mówimy o grupie na Facebooku, mamy na myśli przestrzeń w tej sieci społecznościowej, przeznaczoną dla użytkowników, którzy ją posiadają wspólny interes. Za ich pośrednictwem możliwe jest udostępnianie m.in. wszelkiego rodzaju informacji, a także wiedzy.

Na pewno się zastanawiasz Kto może utworzyć grupę na Facebooku? Każdy, kto ma konto w tej sieci społecznościowej, może utworzyć własną grupę. Gdzie będzie administrator.

Klasyfikacja grup na Facebooku

Są one klasyfikowane w następujący sposób:

 • Tematyczny: Oznacza to, że użytkownicy mogą wybrać dowolny temat, o czym chcą, aby ich grupa na Facebooku była. Mogą to być między innymi gry, podróże, praca.
 • Prywatność: Grupy na Facebooku mogą się różnić w zależności od prywatności. W tym aspekcie mamy trzy opcje:
  • Otwarty: Twoje dane są jawne, dlatego nie jest konieczne wysyłanie zapytania
  • Zamknięte: Aby uzyskać dostęp i uczestniczyć w tej grupie, należy wysłać wniosek do grupy
  • Tajniki: Grupa utworzona przez jedną osobę i nikt inny nie może wyświetlać, publikować ani udostępniać, chyba że twórca wyśle ​​jej zaproszenie.

Należy pamiętać, że każdy może poprosić o dołączenie do grupy na Facebooku, z wyjątkiem tych, które zostały utworzone potajemnie.

Jak usunąć utworzoną przeze mnie grupę na Facebooku?

Jak wyjaśniono na początku, grupy na Facebooku mogą być tworzone przez każdego użytkownika tej sieci społecznościowej. Podobnie administrator (twórca grupy) może usuń go, kiedy chcesz.

Należy jednak pamiętać, że Facebook nie ma specjalnego przycisku do usuwania grup. Aby móc wybrać tę opcję, de opuścić grupę iw ten sposób jest eliminowany lub znika.

Kroki, aby usunąć utworzoną przeze mnie grupę na Facebooku

 • Po pierwsze Zaloguj sie na koncie Facebook, gdzie masz grupę, którą chcesz usunąć
 • Jak tylko znajdziesz się na początku tej platformy, musisz przeszukać i kliknij Grupy (Znajduje się w lewym obszarze bocznym)
 • Następnie pojawi się nowe okno zawierające wszystko, co dotyczy Twoich grup.
 • Powinien znajdować się w sekcji Grupy, którymi zarządzasz i wtedy zaznacz grupę, którą chcesz opuścić
 • Tam pojawiają się wszystkie informacje o grupie.
 • Pierwszą rzeczą jest wyeliminowanie wszystkich osób wchodzących w skład grupy, w tym celu należy nacisnąć opcję Członkowie
 • Po wyeliminowaniu wszystkich członków pozostanie tylko ich nazwisko, będąc częścią członków i będąc administratorem
 • Kliknij opcje (trzy kropki) obok swojego imienia i nazwiska w sekcji dotyczącej administratorzy i moderatorzy.
 • włączyć Opuścić grupę

strona na Facebooku opuść grupę

 • Na koniec pojawi się wyskakujące okienko, wskazujące, czy chcesz usuń i porzuć Twoja grupa.
 • Sprawdź porzuć i usuń, a tym samym usunąłeś grupę na Facebooku.

Należy zauważyć, że jedyny wymaganie Aby usunąć grupę na Facebooku, musisz być jej administratorem. W przeciwnym razie nie możesz jej usunąć, możesz opuścić grupę tylko jako członek.

Jeśli po tym nie chcesz już usuwać grupy, możesz dezaktywować i przestać otrzymywać powiadomienia grupowe iw ten sposób grupa będzie istnieć, ale powiadomienia już nadejdą i nie będą Ci przeszkadzać.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten post ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy byłeś w stanie łatwo usunąć swoją grupę na Facebooku?Czy znasz inną metodę usuwania lub opuszczania grupy na Facebooku? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.