Skip to content

Jak usunąć lub wyłączyć sprawdzanie pisowni WhatsApp na iPhonie i Androidzie?

4 de luty de 2021

Bardzo często jako użytkownicy aplikacji nie wiemy, jak z nich korzystać narzędzie lub nie wiemy, jak aktywować daną funkcjonalność. A z drugiej strony nie wiemy, jak to usunąć, więc uważamy, że Aplikacja ma wady. W przypadku WhatsApp, jednego z najczęściej używanych komunikatorów internetowych, zadajemy sobie następujące pytanie Jak usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni WhatsApp na iPhonie i Androidzie?

Okazuje się, że mamy niezliczoną ilość razy wysłał wiadomość że naszym zdaniem jest dobrze napisane, a kiedy czytamy go ponownie, korektor go ZMIENIŁ. To jest problem, którego naszym zdaniem już nie zrobimy, ale jesteśmy przyzwyczajeni do pisania tak szybko, że znowu nam się to przydarza, więc co możemy zrobić?

Najbardziej normalne jest to, że dezaktywujemy tę funkcję, ale okazało się, że aplikacja nie oferuje takiej opcji. Dzieje się tak, ponieważ moduł sprawdzania pisowni jest narzędziem należącym do naszego urządzenia, a nie do aplikacji WhatsApp. Aplikacja należy do funkcji autouzupełniania, którą już wiesz, jak aktywować.

Jak usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni WhatsApp na iPhonie i Androidzie?

Ale zanim zaczniesz mówić ci, co należy zrobić, aby usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni WhatsApp na iPhonie i Androidzie. I chociaż to ustawienie nie ma bezpośredniego związku z aplikacją do przesyłania wiadomości. Nauczymy Cię artykułu, który musisz zobaczyć i nauczymy Cię, jak umieszczać teksty piosenek w stanie.

Kontynuujmy teraz ten samouczek, a zaczniemy od powiedzenia, co zrobić, jeśli Twój telefon komórkowy ma system operacyjny iOS. Co musisz zrobić, aby usunąć lub wyłącz sprawdzanie pisowni to przejście do ekranu głównego i tam wybierz opcję Ustawienia. Następnie przejrzysz w tej sekcji opcję Ogólne i na koniec musisz przejść do sekcji Klawiatura.

W tej sekcji zobaczysz kilka przełączników, większość z nich, jeśli nie wszystkie, zostanie aktywowana. Musisz poszukać opcji Autokorekta i nacisnąć przełącznik i przesunąć go w lewo. Podczas wykonywania tej czynności zmieni kolorBędzie to oznaczać, że opcja została pomyślnie dezaktywowana.

Teraz możesz przejść do aplikacji WhatsApp i sprawdź, pisząc wiadomość, że moduł sprawdzania pisowni nie jest już aktywny. Widzisz, jak prosta i łatwa jest dezaktywacja tej funkcji, o której myślałeś, że jest częścią aplikacji. Ale w mniej niż minutę pozostawiłeś to irytujące narzędzie na swoim urządzeniu mobilnym bez działania.

Jak usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni WhatsApp na Androidzie

Jak już powiedzieliśmy, plik sprawdzanie pisowni Nie jest częścią aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych znanej jako WhatsApp. Jest to narzędzie, które natywnie mają wszystkie telefony komórkowe. I to w nich musimy wprowadzić zmiany, aby korektor przestał się pojawiać lub go dezaktywował.

Jeśli jesteś właścicielem telefonu komórkowego współpracującego z systemem operacyjnym Android, powiemy Ci, co należy zrobić, aby usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni. Kroki, które wykonamy, są bardzo podobne do tych wykonywanych na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym iOS. Przede wszystkim przejdziemy do Ustawień Androida.

Następnie przechodzimy do Systemów i szukamy opcji Język i wprowadzanie tekstu, tutaj w tej sekcji znajdziemy skonfigurowaną przez nas klawiaturę. Zamierzamy wybrać tę opcję, klikając ją. I będziemy szukać opcji Przewidywanie tekstu o Pisanie i autokorekta.

Opcje, które oferujemy, mogą się różnić i będą zależeć od wersji Androida, którą mamy, modelu mobilnego. Również interfejs graficzny dostarczony przez producenta lub typ klawiatury. Niezależnie od przyczyny musimy dezaktywować tę opcję, a następnie przejść do aplikacji, aby to sprawdzić moduł sprawdzania pisowni jest nieaktywny.

usuń moduł sprawdzania pisowni

W ten sposób po raz kolejny spełniamy Twoje oczekiwania, dostarczając bardzo pouczający samouczek, który rozwiąże ten problem. I bez wielu komplikacji możesz się uczyć Jak usunąć lub wyłączyć moduł sprawdzania pisowni WhatsApp na iPhonie i Androidzie?

dołącz do naszego kanału telegram