Skip to content

Jak usunąć lub wyłączyć pełny ekran dla połączeń przychodzących

27 de luty de 2021

Czy zdarzyło Ci się, że wykonujesz czynność na telefonie komórkowym, taką jak oglądanie wideo lub granie w grę, i nagle Nieodpowiednie połączenie, które zajmuje cały ekran i przerywa to, co robisz?

Jeśli odpowiedź brzmi „ tak ”, tym razem przedstawiamy kilka alternatyw, aby wyeliminować ten irytujący pełny ekran, który przytłacza telefon i uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek innych czynności.

Jeśli masz urządzenie Android W systemie operacyjnym równym lub wyższym niż 5.0 możesz skonfigurować telefon tak, aby podczas odbierania połączenia pojawi się powiadomienie z małej strony ekranuzamiast zakrywać cały ekran urządzenia.

Ogromną zaletą tej opcji jest to, że możemy przesuń powiadomienie, jeśli nie możemy uczestniczyć i możemy kontynuować to, co robiliśmy regularnie. Bardzo przydatna opcja, jeśli siedzimy za kierownicą, korzystając z GPS w naszym telefonie komórkowym, bo wezwanie nie obejmie całego ekranu i możemy dalej bez problemu zobaczyć trasę.

Jak wyłączyć pełny ekran dla połączeń przychodzących w Samsungu

Aby móc dezaktywować tryb pełnoekranowy na urządzeniu Samsung, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do aplikacji Telefon i tam będziemy musieli nacisnąć trzy punkty w prawym górnym rogu.

Tam będziemy musieli przejść do ustawień i poszukać opcji Połączenia w wyskakującym okienku i włącz ją. To, co robi ta funkcja pokaż połączenia przychodzące w wyskakującym okienku, to znaczy jako powiadomienie, a nie na pełnym ekranie.

Pamiętaj, że ta funkcja jest aktywowana, gdy korzystasz z innej aplikacji, dlatego jeśli telefon jest nieaktywny, podczas odbierania połączenia wyświetli się klasyczny pełny ekran.

przycisk ręczny na telefonie z systemem Android

Jeśli ta konfiguracja nie działa dla Ciebie lub po prostu nie masz opcji, Twoje urządzenie prawdopodobnie ma inny system operacyjny. W takim przypadku pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do ustawień.

Będąc w ustawieniach powinieneś poszukać opcji Aplikacje i tam będziesz musiał nacisnąć trzy punkty znajdujące się w prawym górnym rogu i wybrać opcję Pokaż aplikacje systemu Android.

W tym momencie będziemy musieli zejść do miejsca, w którym znajduje się Telefon. Naciskamy tę opcję, aby wyświetlić informacje o aplikacji.

Na koniec będziemy musieli przejść do sekcji, która mówi Zaawansowane i dezaktywować Opcje, które mogą być wyświetlane. Jeśli urządzenie nie pojawia się pod tą nazwą, naciśnij opcję o nazwie Pokaż powyżej i wyłącz uprawnienia.

W ten sposób nie musisz już martwić się, że połączenie przychodzące przejmie cały ekran Twojego telefonu komórkowego. Następnym razem, gdy otrzymasz takie powiadomienie, pojawi się małe powiadomienie, w którym możesz przyjdź, odrzuć lub po prostu przekaż powiadomienie, przesuwając powiadomienie na bok.

Inne sposoby wyłączenia pełnego ekranu dla połączeń przychodzących

Jeśli z jakiegoś powodu Twój telefon nie posiada funkcji tworzenia powiadomienia o nadejściu połączenia, będziesz musiał skorzystać z bardzo przydatnej aplikacji o nazwie Zadzwoń do popOut.

Ta aplikacja jest odpowiedzialna za tworzenie powiadomienia, jeśli połączenie przychodzi na nasze urządzenie, zapobiegając wyświetlaniu pełnego ekranu i oszczędzając nam przerw.

Będziemy musieli pobrać i zainstalować tę aplikację, dostępną w Sklepie Play. Po zainstalowaniu otworzymy go i wstępnie ustalona konfiguracja będzie taka, jak wskazana; Możemy jednak zmienić opcje, takie jak praca ze wszystkimi aplikacjami lub niektórymi z nich, plik Rozmiar i lokalizacja powiadomienia na ekranie.

Kiedy nadejdzie połączenie, pojawi się małe kółko z powiadomieniem, które w ogóle nie przerwie tego, co robimy z naszym urządzeniem. Jeśli zostawimy powiadomienie wciśnięte na kilka sekund, przeskoczy do nas kilka opcji: Odrzuć połączenie, odbierz, przekieruj lub wycisz połączenie. W ten sam sposób możemy Blokuj lub wyłączaj przychodzące połączenia WhatsApp i połączenia wideo kiedy konieczne.

Ta aplikacja jest bardzo przydatna dla wszystkich urządzeń, które nie mogą samodzielnie wykonać tej funkcji. Jest bardzo lekki i nie zużywa dużo baterii.