Skip to content

Jak usunąć lub opróżnić kosz plików i folderów w chmurze MEGA

10 de marzec de 2021

Gdy tylko zaczniesz korzystać z chmury MEGA, możesz mieć możliwość przesyłania różnych plików. Mogą być zgodne z Twoimi preferencjami, zawsze preferowane w Twoje konto na platformie.

Tak jak możesz przesyłać pliki i foldery, możesz także pobierać je i zarządzać nimi przy użyciu zawartości, gdy jej potrzebujesz. Ponadto istnieje kosz na śmieci, w którym znajdują się te elementy usunięte z pliku Chmura MEGA.

Można to znaleźć pełne niepotrzebne elementydlatego konieczne jest jej opróżnienie i dalsze wykorzystywanie jej zastosowań. Aby wiedzieć, jak to zrobić, możesz czytać dalej i dowiedzieć się, czego potrzebujesz.

Usuń lub opróżnij kosz plików i folderów w chmurze MEGA

Gdy pliki i foldery są usuwane z chmury MEGA, Kosz musi zostać opróżniony, aby zakończyć proces usuwania. Procedura ta jest uruchamiana poprzez kliknięcie w kosz znajdujący się w dolnej części lewego bocznego szarego paska, będącego ikoną 3 strzały w kształcie trójkąta.

Gdy to zrobisz, kosz twojego konta MEGA otworzy się, mając wcześniej usunięte pliki i foldery. Aby usunąć je z kosza, kliknij „Opróżnić kosz”, będąca opcją znajdującą się w prawej górnej części.

Otworzy się okno wyjaśniające zakończenie procedury, po kliknięciu „Pusty” dla tego. W ten sposób będziesz mieć pusty kosz na śmieci w chmurze MEGA z komputera, wykonując różne kroki, robiąc to z telefonu komórkowego.

W tej chmurze przechowywania z urządzenia mobilnego należy wprowadzić opcję „Kosz na papier” aby rozpocząć proces kasowania. W ten sposób sekcja zostanie otwarta, wymagając naciśnięcia i przytrzymania pliku, aby go zaznaczyć lub wybrać menu z 3 kropki po prawej stronie pliku.

Po zaznaczeniu tego, co chcesz usunąć z kosza, Kliknij na „X” znajduje się na czerwonym pasku powyżej. W ten sposób otworzy się środkowe okno w celu potwierdzenia procesu, wymagające naciśnięcia „Pozbyć się” aby ostatecznie uzyskać pożądane rezultaty.

Zalety usuwania lub opróżniania kosza plików i folderów w chmurze MEGA

Po zarejestrowaniu lub utworzeniu konta w MEGA zadanie to można wykonać od razu. Dzięki temu generowana jest większa kontrola nad wszystkimi plikami w chmurze, unikanie ograniczeń.

Jest to coś, czego nie ma w większości wersji lub chmur innych platform, co wyróżnia MEGA. Usuwanie lub opróżnianie kosza plików i folderów, cała przestrzeń zostanie bardziej wykorzystana dostarczane przez platformę.

Generuje to większą dostępność jako użytkownika, co umożliwia przejście do narzędzia w celu przeprowadzenia tej eliminacji w dowolnym momencie. Nie jest konieczne wymaganie uprawnień poza posiadaniem konta, o czym decyduje każdy użytkownik zrób to lub nie.

Ponadto istnieje możliwość wyczyszczenia dokumentów, które już są nie chcą mieć w chmurze, dostosowując przestrzeń do posiadania innych. Dzięki temu masz prawie nieograniczoną przestrzeń, ponieważ zawsze będzie coś do usunięcia lub nie będzie już uważane za przydatne do dalszego zapisywania.

Wady usuwania lub opróżniania kosza plików i folderów w chmurze MEGA

Jedną z głównych wad jest to, że po opróżnieniu kosza pliki są stamtąd usuwane nie wyzdrowieją. Ważne jest, aby dobrze zrozumieć, na czym polega usunięcie, ponieważ będzie to procedura bez powrotu.

przesyłać pliki i foldery do chmury

Z tego powodu zaleca się pobieranie plików hostowanych w MEGA, których chcesz użyć później, ale które chcesz usunąć z chmury. Dzięki temu przestrzeń zostaje od niej uwolniona, a zawartość nie zostanie utracona w żadnych okolicznościach związanych z platformą.

Z drugiej strony, jeśli nie ma wiedzy o istnieniu tego kosza, pliki nie zostaną całkowicie usunięte. Na tej podstawie poszukiwana przestrzeń nie zostanie zwolniona, dlatego zaleca się zabawę wszystkimi Opcje MEGA.

Mając świadomość tych opcji i pamiętaj, aby usunąć całą zawartość, wystarczy wykonać procedurę i zwolnij przestrzeń w chmurze MEGA.