Skip to content

Jak usunąć białe tło obrazu w Photoshopie? -Wydanie cyfrowe

15 de luty de 2022

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem programu Photoshop, możesz chcieć wiedzieć, jak ustawić przezroczyste tło obrazu. Dlatego teraz zobaczysz, jak sprawić, by tło obrazu było przezroczyste w Photoshopie.

Co pozwala na przeźroczystość tła w aplikacji Photoshop?

Przezroczyste tło, które uzyskuje się w Photoshopie pozwala na używanie obrazów w formacie PNG na stronach internetowych. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie ich w logotypach i uwidocznienie tylko ważnych części obrazu. Przezroczyste piksele odzwierciedlają kolor obrazu tła.

Jak radzisz sobie z kompozycją i jej zmianami w Photoshopie?

W zależności od formatu, w jakim znajduje się obraz, może dopuścić inną kompozycję. W przypadku formatu PNG może zapewnić przezroczystość 256 stopni, co oznacza, że ​​może mieć nieprzezroczyste lub całkowicie przezroczyste tło.

Jak można dostosować tło w tej aplikacji?

Do dostosuj tło obrazu W tej aplikacji musisz wiedzieć, że przezroczyste piksele po zaimportowaniu będą przezroczyste w 50% po wyeksportowaniu. To samo stanie się z pikselami, które są nieprzezroczyste. Możesz wybrać, czy obraz będzie miał zdefiniowane granice, czy nie.

Prześlij swoje kreacje na dowolną stronę internetową

Wgrywając zdjęcie edytowane w Photoshopie, musisz wziąć pod uwagę kolor tła strony. W zależności od tego będziesz mógł wybrać tryb bez zdefiniowanych granic. Możesz wyeksportować obraz w formacie PNG i dostosować do niego swoją witrynę.

Jak usunąć białe tło z obrazu w Photoshopie?

Aby usunąć białe tło w Photoshopie, musisz wykonać kilka naprawdę prostych kroków, kroki, które wykonasz, to:

 1. Wybierz narzędzie magicznej różdżki.
 2. Następnie możesz usunąć tło aż do krawędzi obiektu lub osoby, którą chcesz pozostawić.
 3. Za pomocą klawisza Shift zakreślisz krawędzie.
 4. Na koniec kliknij usuń tło, a wybór zostanie usunięty.

Dlaczego usunięcie białego tła z logo jest najłatwiejsze?

Jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ zawsze mają one stałe kolorowe tło. Ponadto jest symbolem, a jego granice są łatwiejsze w obróbce.

Czy trudno jest usunąć białe tło z portretu?

Jest to bardziej skomplikowane, ponieważ tło to zazwyczaj piksele o różnych i bardzo losowych kolorach. Nie jest to jednak coś niemożliwego, ale zajmie to więcej czasu.

Jak usunąć białe tło z logo za pomocą Photoshopa?

Do usuń białe tło z logo Korzystając z aplikacji lub programu Photoshop, musisz wykonać następujące czynności:

osoba korzystająca z myszy komputerowej

 1. Wybierz narzędzie magicznej różdżki.
 2. Teraz musisz dopasować obraz do granic krawędzi symbolu logo.
 3. Następnie użyj klawisza Shift i myszy, aby zaznaczyć krawędzie logo.
 4. Aby zakończyć, kliknij Usuń tło i będziesz gotowy.

W jaki sposób warstwy są używane w Photoshopie?

Warstwy służą do tworzenia efektów na obrazach. Aby to osiągnąć, możesz umieścić kilka z nich na sobie i na nich narysować. Na warstwie może znajdować się logo, tło lub tekst. Możesz ich używać, jak chcesz.

Jak działa selekcja i gama kolorów?

za pomocą dobór i gama kolorów razem będzie można uzyskać dowolny odcień dowolnego koloru do wykorzystania w wybranej części obrazu. Za pomocą zakraplacza będziesz mógł wybrać wszystkie elementy na obrazie, które zawierają wybrany kolor i usunąć obszary tego koloru.

Jak usunąć bardziej złożone tło z obrazu w Photoshopie?

Abyś mógł pracować z obrazem, który ma bardziej złożone tłokonieczne jest wykonanie kroków, które teraz zobaczysz:

 1. Otwórz obraz w Photoshopie i kliknij szybki wybór.
 2. Teraz kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Wybierz i zastosuj maskę”.
 3. Następną rzeczą jest wybranie trybu widoku i kliknięcie „Moving disc line”, a następnie kliknięcie „Quick selection”.
 4. Musisz obejść krawędzie tego, co chcesz zostawić na obrazie, jeśli pozostały fragmenty tła, możesz je stopniowo usuwać później.
 5. Zmień tryb widoku „Moving Disc Line” na żądany tryb.
 6. Użyj pędzla do wyrównywania krawędzi i dostosuj takie rzeczy, jak jasność i inne rzeczy. Następnie wyeksportuj zdjęcie. Jeśli się nie eksportuje, możesz sprawdzić Centrum pomocy programu Photoshop.

dziewczyna używająca Photoshopa na PC

Jaki jest najlepszy sposób korzystania z narzędzi automatycznego wyboru?

Według narzędzie, którego musisz użyć lub cokolwiek musisz zrobić, możesz tworzyć razem pudełka, okręgi, rysunki odręczne i linie proste. Dobrze jest użyć każdego z nich w zależności od krawędzi, na której będzie obrabiana. Możesz również użyć lupy i narzędzia ręcznego.

Co to jest narzędzie Magiczna różdżka?

Za pomocą tego narzędzia możesz wybrać kontur czegoś bez konieczności śledzenia go. Najlepiej sprawdza się w przypadkach, gdy kolory są znalezione jednorodnie. Możesz wyczyścić krawędzie lub wybrać je za pomocą magicznej różdżki.

Czy można wybrać białe części za pomocą dwóch prostych elementów sterujących?

Możesz to zrobić, używając narzędzi zaznaczania w połączeniu z narzędziem zakresu kolorów. Musisz tylko wybrać zakres białych kolorów do wybrania, a następnie wprowadzić go w narzędziu wyboru, a będziesz miał obszary, które chcesz wybrać.

Jak obsługiwane są właściwości zanikania w aplikacji?

W tym celu musisz przejść do sekcji filtrów, a następnie poszukać opcji o nazwie „Galeria efektów”. to musisz znajdź efekt rozmycia. Aby obsłużyć właściwości, musisz umieścić okrąg w miejscu, które chcesz rozmyć, a następnie dostosować rozmycie do punktu, który chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram