Skip to content

Jak ustawić uprawnienia dla kanału liderów Discord do przypisywania ról?

9 de październik de 2021

Discord to bardzo przydatne narzędzie do natychmiastowego utrzymywania komunikacji z grupą ludzi, z różnymi funkcjami, które okazują się korzystne dla wszystkich.

Jedną z wyróżniających się opcji jest kanał liderów do przypisywania ról. Chcesz się o tym dowiedzieć? Musisz tylko utworzyć konto Discord i kontynuować czytanie tego artykułu.

Jakie są zalety używania Discorda jako środka komunikacji?

Po pierwsze, zalet korzystania z Discorda jest wiele oferuje wersje dostosowane do każdego urządzenia elektronicznego z dostępem do internetu, co czyni go bardzo wszechstronnym narzędziem; tak bardzo, że możesz nawet oglądać filmy z YouTube ze znajomymi bez udostępniania ekranu.

Jakie uprawnienia oferuje społeczność Discord?

Społeczność Discord oferuje różne rodzaje uprawnień, które pozwolą ci konfigurować kanały, uczestników według własnych upodobań i łatwo zmieniać zdjęcie swojego awatara; Aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy zlokalizować ikonę konfiguracji w kształcie koła zębatego lub zakładkę uprawnień, znajdziesz uprawnienia ogólne i członkowskie.

Uprawnienia ogólne

Uprawnienia ogólne to te, które dotyczą całej społeczności należącej do utworzonego kanału, można je skonfigurować, przyznając specyfikacje każdemu uczestnikowi; wśród ogólnych uprawnień jest czytanie wiadomości, znajdowanie znajomych do czatowania online, zarządzaj serwerem, zarządzaj kanałami, zarządzaj kanałem, przeglądaj logi lub audyty i nie tylko.

Uprawnienia członkowskie

Jeśli chcesz zarządzać uprawnieniami członkostwa, możesz przypisać każdemu uczestnikowi funkcje, takie jak blokowanie członków, zmiana pseudonimów, tworzenie i wysyłanie natychmiastowych zaproszeń lub wydalanie członków.

Dlaczego ważne jest przypisywanie liderów do kanałów Discord?

W przypadku kilku kanałów ważne jest delegowanie funkcji, dzięki czemu przepływ informacji jest utrzymywany przez cały czas. Następny, Wspominamy o znaczeniu przypisywania liderów w Discordzie.

Klasyfikuj informacje jako ważne, strategiczne i poufne z innymi

Dzięki klasyfikacji informacji możliwe jest odpowiednie dzielenie i dystrybucja treści, zawsze spełniając cel kanału; uczestnicy będą mieli dostęp do określonych treści przydzielane przez liderów, aby uniknąć zamieszania, a wszyscy zarządzają przydzielonymi informacjami.

Ułatwienie komunikacji między liderami

Dzięki delegowaniu funkcji między liderami, sposób komunikowania się znacznie się poprawia, dzięki czemu przekazywanie informacji między administratorami jest zawsze łatwe i płynne.

Umożliwia dzielenie tematów, aby łatwo je znaleźć

Możliwość dzielenia tematów jest bardzo przydatnym narzędziem, ponieważ jeśli stale zarządzasz informacjami można łatwo uzyskać dostęp do starych treści ze względu na podział tematyki kanału.

Przypisz uprawnienia członkom

Dzięki prawidłowemu przypisaniu uprawnień członkom liderzy chronią ważne informacje, zapobiegając w ten sposób każdemu uczestnikowi: może udostępniać lub uzyskiwać dostęp do tajnych treści z kanału.

Utrzymuje kontrolę nad wymianą informacji

Wymiana informacji będzie zawsze pod kontrolą ze względu na uprawnienia nadane przez liderów, Są odpowiedzialni za organizację uprawnień i innych elementów, które sprawią, że kanały będą działać w porządku., oprócz tego, że uczestnicy zajmują się tylko treścią, którą powinni, unikając ryzyka lub błędów.

znaczenie przypisywania liderów w niezgodzie

Jak zacząć tworzyć i konfigurować kanał lidera na dowolnym urządzeniu?

Korzystanie z Discord jest bardzo łatwe, jest to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi do komunikacji między społecznościami. Oto jak utworzyć i skonfigurować kanał liderów z dowolnego urządzenia.

Buduj społeczność, zapraszając znajomych na kanał

Aby utworzyć społeczność, zapraszając znajomych na kanał, wystarczy uruchomić Discord i wybrać wybrany kanał, następnie klikniesz na zaproszenie; Gdy kod zaproszenia pojawi się na ekranie, wystarczy skopiować i wysłać do wszystkich, do których chcesz należeć do swojej społeczności.

Skonfiguruj poziom działania, który będzie miał każdy członek

Aby skonfigurować poziom działań, które każdy członek będzie miał w społeczności, wejdź na kanał i w panelu, który znajduje się po lewej stronie klikniesz na nazwę serwera, w ten sposób wyświetli się opcja ustawień serwera.

Jak stworzyć nową rolę i przypisać ją członkowi?

Powiemy Ci wszystko, co musisz zrobić, aby stworzyć nową rolę i przypisać ją do członka, łatwo i szybko.

W zakładce „Role”

Wybranie zakładki ról znajdującej się w lewym panelu, naciśnij ikonę +, aby utworzyć nową rolę.

Poprzez zakładkę „Członkowie”

W zakładce „członkowie” znajdziesz wszystkich członków, którzy są na kanale, na końcu każdej nazwy pojawia się ikona +, kliknięcie tam pokaże typ roli, którą możesz mu przypisać.

jak stworzyć nową rolę i przypisać ją członkowi

Jak utrzymać komunikację między liderami kanału?

Aby utrzymać komunikację między liderami kanału, musisz przejść do ekranu głównego Discord, w lewym menu naciśnij symbol + obok narzędzia Kanały tekstowe. Gdy jest to pierwszy raz, pojawi się samouczek, w którym wyjaśnią krok po kroku, co należy zrobić.

Zostanie wyświetlone okno z opcją Kanał tekstowy i kanał prywatny, wystarczy przypisać nową nazwę i wybrać członków, którzy mają dostęp do ról kierowniczych, aby tylko oni mieli dostęp do tego kanału.

Jak przyznać uprawnienia dla kanałów Discord?

Aby przyznać uprawnienia kanałom Discord Wykonaj te kroki do litery, którą opiszemy poniżej.

Zarządzaj uprawnieniami kanału tekstowego

Aby zarządzać uprawnieniami kanału tekstowego, wystarczy kliknąć kanał, a następnie ikonę koła zębatego, uzyskać dostęp do ustawień uprawnień, wykonując kliknij przycisk uprawnień znajdujący się po lewej stronie menu.

Dla kanału głosowego

Podobnie jak w przypadku kanału tekstowego, musisz wybrać kanał i kliknąć ikonę koła zębatego, tylko w tym momencie musisz wybrać opcję uprawnień i zarządzać uprawnieniami, które zostaną przyznane w tym kanale.

Uprawnienia kategorii

Aby zmodyfikować uprawnienia kategorii, kliknij prawym przyciskiem myszy kategorię, a następnie edytuj, Zobaczysz opcje uprawnień do przypisywania ról i zmodyfikuj uprawnienia kategorii.

jak przyznać uprawnienia kanału Discord

Jak mogę sprawdzić, czy prawidłowo przyznałem uprawnienia?

Aby sprawdzić, czy przyznałeś uprawnienia poprawnie, najpierw wybierz kanał do sprawdzenia, a następnie w edycji kanału kliknij uprawnienia i będziesz mieć możliwość zobaczenia wszystkich uprawnień przyznanych na wspomnianym kanale.

Co powinienem zrobić, jeśli rola jest zablokowana w Discordzie?

W przypadku, gdy rola jest zablokowana w Discord, wystarczy kliknąć serwer, wybrać ustawienia serwera, a w tej opcji kliknąć role, w tej sekcji oprócz konfiguracji wszystkich ról serwera będziesz mógł odblokować.

Jak jest ukryty kanał Discord?

Aby ukryć kanał na Discordzie i udostępnić go tylko jego członkom, Podczas tworzenia kanału musisz aktywować opcję Kanał prywatny; w ten sposób stworzysz ekskluzywny kanał, który będzie się pojawiał tylko dla gości, pamiętaj o przypisaniu ról, które będą miały dostęp do kanału.

jak ukryty jest kanał discord

Czy można ograniczyć wiadomości innych członków na kanale?

Dzięki przypisaniu ról i liderów będziesz mógł nadać specjalne uprawnienia członkom każdego kanału, aby ograniczyć wiadomości, możesz je wyciszyć podczas przydzielania uprawnień podczas tworzenia kanału lub klikając jego nazwę w nagłówku rozmowy i wybierając wyciszenie.