Skip to content

Jak ustawić hasło do pliku PDF, aby nie można go było modyfikować (przykład) | Zobacz, jak to się robi

17 de luty de 2021

Obecnie ważna jest ochrona prywatności naszych danych, a przede wszystkim naszej pracy. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak umieścić hasło do pliku PDF, aby nie można go było zmienić. W ten sposób nikt nie może modyfikować naszych plików PDF ani żadnego innego dokumentu, który musimy udostępnić.

Bardzo ważne jest, abyśmy zastanowili się, jak przeprowadzić ten proces. Nie tylko dlatego, że pomaga nam chronić różne pliki PDF; ale ponieważ jest to niezwykle proste i zapewniam Cię, że w ciągu kilku sekund będziesz wiedział jak umieścić hasło do pliku PDF.

Aby przeprowadzić ten proces, użyjemy programu Word. Jest to program, który wszyscy zainstalowaliśmy na naszym komputerze, ale jeśli go nie masz, będziesz musiał pobrać program Microsoft Word. Dzięki Wordowi nie stracimy formatu, który mamy w pliku PDF. Możesz się nawet nauczyć konwertować pliki Word do formatu PDF dzięki temu prostemu samouczkowi.

Zobaczymy krok po kroku, jak to zrobić dodaj hasło do pliku PDF w kilku krokach. Każdy, niezależnie od tego, czy ma rozległą wiedzę na temat formatu PDF, może zastosować ten samouczek w ciągu kilku minut.

Ustaw hasło do pliku PDF za darmo

Niejednokrotnie zdarza się, że mamy plik w formacie Worda i chcemy go przekazać w formacie PDF. Nawet dodanie do niego hasła, aby określone osoby mogły zobaczyć zawartość pliku.

Włącz, jeśli nie masz Dokument Word, który chcesz przekonwertować do formatu PDF Nie ważne. Ponieważ program Word doskonale nadaje się do otwierania dowolnego pliku PDF bez utraty absolutnie niczego w tym procesie.

Dlatego użyjemy programu Word, który jest dość kompletnym i prostym programem do ustawiania hasła do pliku PDF. Dodatkowo nauczysz się zmieniać format, jeśli to konieczne.

  • Otwieramy dany plik Word.
  • Zamierzamy przejść do „Zapisz jako…”
  • Kiedy już tu jesteśmy, możemy wybrać, gdzie chcemy to zapisać. Ważną rzeczą jest pasek, który pojawia się pod nazwą pliku, czyli ten, który mówi „Uprzejmy”.
  • W barze „Uprzejmy„Wybierzmy format. Wybierz format „PDF”Na dole pojawią się różne opcje.
  • Wśród tych opcji naciskamy przycisk z napisem „Opcje …”Otworzy się nowe okno.
  • W tym oknie, jeśli spojrzysz na dół, musimy zaznaczyć „Zaszyfruj dokument hasłem”. Wystarczy zaznaczyć tę opcję i zaakceptować.
  • Kiedy to zrobimy, pojawi się kolejne okno, w którym możemy dodaj hasło chcemy, musimy to powtórzyć, aby potwierdzić, a po zakończeniu po prostu nacisnąć „Akceptować”.
  • Teraz zapisujemy go tak, jak zwykle, i pojawia się znak ostrzegający nas, że plik jest chroniony hasłem. Po prostu kliknij „tak” potwierdzać.
  • Następnie, aby uzyskać dostęp do wspomnianego pliku konieczne będzie wskazanie hasła. Jeśli poprawne hasło nie zostanie wprowadzone, nie będzie można uzyskać dostępu do tego nowego dokumentu PDF.

edytowalny plik pdf

Jak dodać hasło do pliku PDF

To jest takie proste dodać hasło lub hasło do pliku PDF. Jak widać w programie Word jest to niezwykle proste i nikt, kto nie zna hasła, nie będzie mógł skorzystać z tego pliku. Z kolei konwersja dokumentu Worda do formatu PDF zajmuje kilka sekund, a format jest zachowany bez żadnych strat.

Jest to dość prosta metoda, ponieważ większość z nich ma Gabinet zainstalowany na Twoim komputerze. Nie musisz więc pobierać więcej programów ani używać jakiejkolwiek aplikacji internetowej, aby uzyskać hasło do pliku PDF.

dołącz do naszego kanału telegram