Skip to content

Jak uodpornić pamięć USB i chronić ją przed wirusami (przykład)

28 de luty de 2021

Wirusy to prawdziwy problem, który może oddziaływać do każdego inteligentnego urządzenia technologicznego, takiego jak komputery, przenośne smartfony i inne urządzenia, które mają również wpływ na pendrive. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak uodpornić i chronić pamięć USB wirusów.

Plik złośliwe oprogramowanie komputerowe Jest jak prawdziwe wirusy, ma zdolność rozprzestrzeniania się, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki. Z tego powodu niezbędna jest kontrola nad naszymi urządzeniami i ochrona ich za pomocą programów antywirusowych i innych środków.

W związku z tym samouczkiem możesz być zainteresowany wiedzą, jak wyczyścić i sformatować pendrive lub dysk za pomocą systemu Mac OS – bardzo łatwe, a jednocześnie pamiętaj, że samouczki i przewodniki dotyczące tego stylu można znaleźć tylko na naszej stronie internetowej jaktosie.

Jak uodpornić i chronić pamięć USB przed wirusami

Sztuczka, którą dzisiaj przedstawiamy, aby chronić Twój pendrive, jest bardzo prosta do wykonania i działa bardzo wydajnie. Najbardziej niezwykłe jest to, że nie będziesz potrzebować żadnego programu, tylko z konfiguracjami obecnymi w Windows będziesz mógł chronić swoją pamięć USB, na przykład przed wirusem bezpośredniego dostępu.

Sformatuj swój pendrive

 1. Pierwszym krokiem jest podłączenie pendrive’a do komputera. Następnie powinieneś udać się do Zespół (czyli tam, gdzie pojawiają się wszystkie dyski twarde i dyski magazynujące).
 2. Zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych, które mogłeś przechowywać na swoim pendrive, zapisując je w dowolnym miejscu na swoim komputerze. Nie martw się, po zakończeniu procesu będziesz mógł zapisać je z powrotem w pamięci USB.
 3. Kiedy już jesteś w Zespół, musisz nacisnąć prawy przycisk myszy na urządzeniu USBGdy to zrobisz, kliknij opcję formatowania. Pojawi się kilka opcji formatowania dysku, jak wspomnieliśmy wcześniej, to wymaże wszystkie swoje dane (pamiętaj o tym).
 4. Kliknij system plików i wybierz NTFSW miejscu na etykietę woluminu możesz podać nazwę, która wydaje Ci się najlepsza, a jeśli chodzi o opcje formatowania, możesz ją tak zostawić, chociaż zalecamy wyłączenie opcji szybkiego formatowania. Następnie kliknij opcję Start.
 5. Poczekaj, aż proces się zakończy i naciśnij Akceptować i zamknij okno Format.

Jak uodpornić i chronić pamięć USB przed wirusami (część druga)

Po prawidłowym sformatowaniu pamięci USB nadszedł czas, aby zastosować tę przydatną metodę do Chronić Cię raz na zawsze przed wirusami. Przeczytaj uważnie poniższy przewodnik, aby uwolnić się od zagrożeń, które próbują zaatakować dysk wymienny.

Chroń swój pendrive

 1. Po sformatowaniu pendrive’a można zastosować metodę zabezpieczenia go. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to udać się do pendrive i utwórz nowy folder, możesz nadać mu dowolną nazwę, na przykład Dokumentacja.
 2. Ponownie przejdź do komputera i kliknij prawym przyciskiem myszy na swoje urządzenie, tym razem przejdź do ostatniej opcji Nieruchomości.
 3. We właściwościach znajdź kartę bezpieczeństwa. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest naciśnięcie Edytować.
 4. Pojawi się nowy ekran, plik uprawnienia. Konieczne jest zmodyfikowanie tych uprawnień, w tym celu wyłącza wszystkie opcje, które są w dolnym obszarze (Total Control, Modify, Read and execute. Itp) z wyjątkiem Czytanie.
 5. Kliknij ZastosowaćJeśli pojawi się ekran ostrzegawczy, kliknij Kontynuuj, a następnie kliknij Akceptuj.
 6. Teraz wróć do pamięci USB, kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony folder i ponownie wybierz Nieruchomości. Tam przejdź do opcji bezpieczeństwa, a następnie edytuj, tak jak w poprzednich krokach.
 7. W każdym razie, tym razem wręcz przeciwnie, powinieneś włączyć wszystkie opcje, kiedy to zrobisz, naciśnij Zastosuj, a następnie Akceptować.

alarm kłódki pc

Postępując zgodnie z powyższą metodą, będziesz unikać że każdy plik może zostać utworzony w katalogu głównym pendrive’a, do którego trafia większość wirusów. Pamiętaj jednak, że plik wyjątkowy miejsce gdzie można zapisać informacje, znajduje się w utworzonym wcześniej folderze.

dołącz do naszego kanału telegram