Skip to content

Jak uniemożliwić Windows Defender usuwanie plików z mojego komputera? – Ograniczenia

30 de grudzień de 2021

Jeśli jesteśmy jedną z osób, które z tego czy innego powodu muszą być podłączonym do sieci z naszego komputerawiemy, jak potrzebna jest ochrona naszego sprzętu. W Internecie jest mnóstwo złośliwych plików lub złośliwego oprogramowania, które mogą uszkodzić nasz komputer. Istnieje potrzeba zainstalowania dobrego programu antywirusowego, aby był jak najlepiej chroniony.

Windows Defender to program antywirusowy, który firma Microsoft domyślnie włącza do swojego systemu operacyjnego. To oprogramowanie stale skanuje system operacyjny do dwóch razy w tygodniu w poszukiwaniu złośliwego kodu, a następnie usuwa go. Niemniej jednak, Istnieją pliki, które program Windows Defender usuwa przez pomyłkę, uznając, że są zakażone, są to tzw. fałszywe alarmy.

Oprogramowanie może usunąć z systemu pliki, których możemy później potrzebować. W tym artykule zastanowimy się, jak uniemożliwić programowi Windows Defender usuwanie plików z komputera i jak je odzyskać, jeśli już to zrobił.

Dlaczego program Windows Defender usuwa nieszkodliwe pliki z mojego komputera?

Firma Microsoft stale dodaje aktualizacje do swoich programów, a Windows Defender nie jest wyjątkiem. Jednak oprogramowanie nie jest nieomylne i wiele razy usuwa pliki, które nie są szkodliwe, nazywamy to fałszywymi alarmami. Mimo że te pliki są całkowicie legalne, program Windows Defender nie pozwala na ich uruchamianie w systemie operacyjnym. Co więcej, może nawet je automatycznie usunąć.

Jak możesz zmienić parametry swojego antywirusa Windows?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że zmiana parametrów konfiguracyjnych programu Windows Defender może zagrozić bezpieczeństwu systemu operacyjnego. Zmiany mogą narazić komputer na podatność i ułatwić złośliwym plikom wykonywanie swoich zadań.

Aby uzyskać dostęp i dokonać zmian w oprogramowaniu, wykonaj następujące czynności: dotknij klawisza Start systemu Windows, a następnie wpisz w pasku wyszukiwania Zabezpieczenia systemu Windows. Z listy wyników przechodzimy do Zabezpieczenia Windows, a następnie do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami, a następnie Zarządzaj ustawieniami. Już tutaj możemy dokonać zmian i korekt parametrów, które uważamy za istotne.

Jakich metod możesz użyć, aby uniemożliwić programowi Windows Defender dalsze usuwanie plików?

Wielu użytkowników skarży się, że program Windows Defender omyłkowo usunął ich pliki. Rozważymy trzy metody, które można zastosować, aby temu zapobiec.

Zatrzymaj aplikację w jej ustawieniach

Jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego innej firmy na swoim komputerze z systemem operacyjnym Windows, to Windows Defender aktywuje się automatycznie. Domyślnie, jeśli zainstalujesz inny program antywirusowy, program Windows Defender zostanie również automatycznie wyłączony. Następnie powiemy Ci, jak zatrzymać lub dezaktywować tę aplikację w jej ustawieniach.

Naciśnij klawisz Start systemu Windows, a następnie wybierz symbol Ustawienia. W oknie Ustawienia wybierz kartę Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie Zabezpieczenia systemu Windows. Teraz idziemy do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami > Zarządzaj ustawieniami. W opcji Ochrona w czasie rzeczywistym zmień ją na Wył.

Ta opcja zapobiegnie skanowaniu pobranych lub zainstalowanych plików do czasu nowego harmonogramu. Po raz kolejny musimy pamiętać, że może to spowodować, że wirus lub złośliwe oprogramowanie przeniknie do systemu podczas korzystania z sieci.

włączyć lub wyłączyć obrońcę systemu Windows

Wyłącz zmysł pamięci

Storage Sense to czujnik pamięci z systemem Windows 10 i działa, zwalniając miejsce automatycznie i po cichu, bez ostrzeżenia. Gdy w systemie zabraknie miejsca, funkcja Storage Sense monitoruje pliki, których już nie używamy, i usuwa je, aby utworzyć miejsce na dysku.

Ogólnie rzecz biorąc, te pliki tymczasowe i pliki znajdujące się w koszu przez 30 dni lub dłużej, nieużywane, zostaną usunięte. Aby temu zapobiec, musimy go dezaktywować.

Wchodzimy do strony głównej i umieszczamy w wyszukiwarce Konfiguracja, a następnie zakładka System i kliknij Przechowywanie. Tam będziemy mieli możliwość dezaktywacji przełącznika czujnika przechowywania.

Usuń automatyczne aktualizacje

Domyślnie Windows Defender zapewnia, że ​​automatyczne aktualizacje są ustawione aby automatycznie pobierać i instalować zabezpieczenia na komputerze. Aby wyeliminować automatyczne aktualizacje z Centrum bezpieczeństwa, postępujemy w następujący sposób.

Naciśnij klawisz Start, a następnie wpisz Uruchom w pasku wyszukiwania. To zabierze Cię do Centrum bezpieczeństwa. Naciskamy Aktualizacje automatyczne i spośród różnych dostępnych opcji wybieramy Dezaktywuj aktualizację automatyczną.

Jak odzyskać pliki, które program Windows Defender usunął przez pomyłkę?

Pliki, które program Windows Defender omyłkowo usuwa jako zagrożenie dla komputera są umieszczane w kwarantannie. Jeśli uznamy, że plik znajdujący się w kwarantannie nie stanowi zagrożenia lub nie jest złośliwy, możemy go odzyskać.

ochrona i bezpieczeństwo obrońcy okien

Naciśnij klawisz Start systemu Windows, a następnie wybierz symbol Ustawienia. W oknie Ustawienia wybierz kartę Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie Zabezpieczenia systemu Windows. Teraz idziemy do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami i tam otwieramy Historię Egzaminów i weszliśmy w Zagrożenia Kwarantanny. Zaznacz plik, który chcesz odzyskać, i zastosuj Przywróć.

Jak widzieliśmy, istnieje więcej niż jedna metoda zapobiegania usuwaniu plików przez program Windows Defender. Innym sposobem jest dodanie do niego Wykluczeń. Wykluczenia instruują program antywirusowy, aby usuwał określone pliki lub foldery określone w poprzedniej konfiguracji.

dołącz do naszego kanału telegram