Skip to content

Jak ulepszyć i skonfigurować Internet routera WiFi do gry online?

29 de styczeń de 2021

Kiedy Internet powstawał dawno temu, nigdy nie sądzono, że będzie miał tak wyraźny wpływ na życie wszystkich. Stało się czymś istotnym w życiu społecznym, rodzinnym i biznesowym ludzi. Czy w internecie możesz zrobić wszystko, nawet grać ze znajomymi online. Dlatego w następnym artykule pokażemy Jak ulepszyć i skonfigurować Internet routera WiFi, aby grać online?

Jeśli podoba Ci się świat gier wideo i chcesz móc grać ze znajomymi online, są pewne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, aby móc to zrobić bez problemów. A to są stabilność i szybkość, jeśli musimy mieć stabilne połączenie, które nie pozwala na cięcia i ewentualne wyjście z gry. A prędkość co najmniej 100 Mb / s jest więcej niż wystarczająca.

Na temat routerów z Wi-Fi Rozmawialiśmy już wystarczająco dużo i pokazaliśmy bardzo skuteczne rozwiązania różnych problemów. Nauczyliśmy Cię na przykład prostego sposobu konfiguracji routera jako wzmacniacza sygnału WiFi, aby zwiększyć i poprawić jakość sygnału, który otrzymuję w domu.

Jak ulepszyć i skonfigurować Internet routera WiFi, aby grać online?

Tutaj pokażemy Ci kilka zaleceń, których powinieneś przestrzegać, abyś mógł ulepszać i konfigurować Internet routera WiFi do gry online. Przygotuj się więc, że zaoferujemy Ci kilka niezawodnych sztuczek, które nigdy nie sprawią, że będziesz zły. Masz więc router WiFi skonfigurowany w sposób umożliwiający grę online.

Przed rozpoczęciem musimy dokonać konfiguracji w taki sposób, aby niewłaściwy dostęp innej osoby był niedopuszczalny i tym samym możemy stracić przepustowość. Sprawdzamy, czy wszystkie urządzenia łączące się z routerem są chronione. Aby to zrobić, musimy przejść do przeglądarki, której używamy na naszym komputerze.

Teraz napiszemy adres IP routera, znajdziemy go na jego etykiecie, a następnie musimy się zalogować, wprowadzając naszą nazwę użytkownika i hasło. Po wejściu do środka sprawdzimy bezpieczeństwo klucza i czy ma on rozszerzenie Szyfrowanie WPA2-AES. Musimy również mieć zdolność przewidywania, aby sprawdzić, czy UPnP jest dezaktywowany, jest konieczne.

Po dokonaniu tej konfiguracji dotyczącej bezpieczeństwa, przejdziemy teraz do skonfiguruj router do gry online. Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy w tym zakresie, jest dostosowanie częstotliwości i kanału WiFi. Zrobimy to, jeśli masz udostępnioną sieć, a tym samym poprawimy jej szybkość, a następnie wykonamy następujące czynności.

Jak dostosować częstotliwość i kanał, aby ulepszyć Internet

Korzystamy z programu, który możemy bardzo łatwo pobrać w systemie Windows o nazwie Acrylic WiFi. Po zainstalowaniu na komputerze należy przeskanować komputer, abyśmy mogli poznać częstotliwość i kanał. To, co powinieneś teraz zrobić, to wpisać następujący adres w przeglądarka 192.168.1.1.0 a następnie musisz poszukać opcji bezprzewodowej.

To, co musisz teraz zrobić, to wybrać kanał i częstotliwość, którą uzyskałeś przez skanowanie, zobaczysz, że zaoferuje ci te dane pod dwiema różnymi wartościami 2,4 GHz i 5 GHz. Teraz, aby zakończyć ten krok, musisz kliknąć opcję Zapisz.

Inną konfiguracją, którą musisz wprowadzić, aby uzyskać prędkość podczas gry online, jest zmiana DNS. Aby to zrobić, wykonamy następujące czynności, przejdziemy do naszego komputera pod adresem Panel sterowania. Tam będziemy szukać opcji Sieć i Internet, to w tym oknie musimy wejść Centrowanie sieci i udostępnianie.

Teraz skupimy naszą uwagę na lewej części okna i odszukamy i wybierzemy opcję Połączenie sieciowe. W nowym oknie wybierz Właściwości, a następnie Protokół internetowy (TCO / IPv4). Teraz ponownie wybierz Właściwości iw polach Preferowany serwer DNS i Alternatywny serwer DNS wpisz następującą wartość 1.1.1.1, a następnie kliknij OK.

Zaktualizuj router internetowy

Do tej pory przygotowaliśmy ten samouczek, bardzo dydaktyczny i praktyczny, który pomaga rozwiązać problem, który często występuje wśród użytkowników, którzy kochają gry wideo online. I pokażemy ci jak ulepszyć i skonfigurować internet routera WiFi do gry online.