Skip to content

Jak udostępnić plik z OneDrive niezależnie od jego wagi?

8 de luty de 2022

Jedną z rzeczy, która najbardziej nas frustruje podczas korzystania z telefonu lub komputera, jest powiadomienie nas, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie większej ilości rzeczy. Ale prawdopodobnie nie możemy nie usuwaj żadnej z rzeczy które tam przechowujemy.

Z tego powodu konieczne będzie przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu, a jednym z narzędzi, z których będziesz mógł skorzystać, jest usługa backupu OneDrive. wschód należy do firmy Microsoft. Korzystając z tej usługi będziesz mógł wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych dla Ciebie danych.

Ile miejsca masz w usłudze OneDrive na udostępnianie plików?

Usługa w chmurze jest jeden z najczęściej używanych i ważne w ostatnich latach. Dzieje się tak, ponieważ możesz tam przechowywać każdy z ważnych plików, takich jak pliki skompresowane, zdjęcia, filmy, muzyka i kopie zapasowe aplikacji, takich jak WhatsApp.

Jednym z najczęściej używanych dzisiaj jest OneDrive. W tej sieci tworzenia kopii zapasowych danych możesz mieć 5 GB miejsca za darmo, ale zgodnie z oczekiwaniami w pewnym momencie ta przestrzeń zostanie wykorzystana, więc będziesz musiał kup więcej miejsca.

Jak przesłać pliki do OneDrive?

po poznaniu ilość wolnego miejsca oferowaną przez OneDrive, możesz zacząć korzystać z tej usługi, aby tworzyć kopie zapasowe najważniejszych plików. Dlatego powiemy Ci, jak będziesz mógł przesłać te pliki do tej chmury danych.

Z urządzenia mobilnego

Jeśli masz telefon i tam mają potrzebne pliki prześlij na swoje konto OneDrive, będziesz musiał wykonać następujące czynności, aby móc robić to, co chcesz:

  1. Musisz zainstalować aplikację OneDrive na swoim telefonie. Ta aplikacja jest dostępna dla systemów Windows, Mac, iOS i Android
  2. Po zainstalowaniu go na swoim urządzeniu utworzysz konto, czyli użytkownika i hasło dostępu.
  3. Teraz zamierzasz utworzyć folder na swoim koncie OneDrive. Odbywa się to poprzez kliknięcie „Folder”, a następnie wpisanie nazwy folderu. Następnie wejdziesz do tego folderu
  4. Tutaj pojawi się opcja „Prześlij”, którą naciśniesz i stamtąd będziesz mógł wybrać pliki, które chcesz przesłać na swoje konto OneDrive

Wejście na stronę

Jeśli chcesz przesłać pliki bez instalowania żadnej aplikacji na telefonie lub komputerze, będziesz móc przesyłać swoje pliki z samej witryny. Musisz tylko wykonać te proste instrukcje:

chłopcy korzystający z komputera

  1. Najpierw zalogujesz się do przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia, a następnie przejdziesz do strony internetowej OneDrive i utworzysz użytkownika, jeśli go nie masz.
  2. Po jego utworzeniu musisz wybrać, w której części te dane będą przechowywane. Następnie naciśnij ikonę, aby przesłać pliki, czyli tę ze strzałką skierowaną w górę
  3. Na koniec będziesz musiał wybrać pliki, które chcesz przesłać z menedżera plików.

Co zrobić, jeśli chcesz udostępnić duży plik za pośrednictwem OneDrive?

Te usługi tworzenia kopii zapasowych służą nie tylko do przechowywania danych, ale także umożliwiają udostępnij dane, które przechowujesz tutaj z dowolną osobą, którą chcesz, w tym celu będziesz musiał to zrobić.

  1. Wejdziesz na swoje konto OneDrive i przejdziesz do znalezienia pliku lub folderu, który chcesz udostępnić.
  2. Po zlokalizowaniu będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz udostępnić.
  3. W ten sposób strona wygeneruje link, który zostanie skopiowany do schowka komputera. Później będziesz mógł wysłać ten link do każdego, kogo chcesz zobaczyć lub mieć ten plik.

dziewczyna korzystająca z komputera i telefonu komórkowego

Jak udostępnić plik za pośrednictwem usługi OneDrive, jeśli nie masz konta Microsoft?

Inną funkcją, którą będziesz mógł wykonywać z OneDrive, jest udostępnianie plików bez konieczności posiadania konta Microsoft. Jest to możliwe, ponieważ nie musisz być użytkownikiem Microsoft, aby korzystać z jego usług, tylko z masz konto OneDrive będziesz mógł udostępniać swoje dane.

W tym celu musisz przejść do witryny OneDrive, a następnie musisz wejść do folderu, w którym zapisałeś plik, który chcesz udostępnić. Następnie, tak jak przed chwilą wyjaśniliśmy, klikniesz prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz wysłać. tam będzie opcja akcji, w ten sposób będziesz już mieć link, dzięki czemu możesz go udostępnić każdemu.

dołącz do naszego kanału telegram