Skip to content

Jak tworzyć karty, koperty i certyfikaty za pomocą korespondencji seryjnej w programie Microsoft Publisher (przykład)

28 de luty de 2021

W powtarzających się artykułach komentowaliśmy różne funkcje i narzędzia, które mają aplikacje Microsoft Office. I na pewno wiele razy zadawałeś sobie pytanie, do czego służy i używane opcja korespondencji seryjnej.

Z tego powodu przedstawiamy samouczek, Jak tworzyć karty, koperty i certyfikaty korespondencji seryjnej w programie Microsoft Publisher.

Dzięki tej funkcji Microsoft Publisherza pomocą szablonów wykonasz wszelkiego rodzaju kartki, koperty, certyfikaty, dyplomy, certyfikaty itp. I choć może się to wydawać nieco trudne, przewidujemy, że tak nie jest i będziesz korzystać z tej opcji bardzo często. A następnie pokażemy Ci kroki, które musisz podjąć, aby to zrobić.

Jak tworzyć karty, koperty i certyfikaty korespondencji seryjnej w programie Microsoft Publisher

Wydawca i Word mają pewne podobieństwo, jeśli chodzi o używanie ich różnych funkcji. Możesz to zobaczyć w samouczku, jak krok po kroku tworzyć lub tworzyć tryptyki w programie Word. Funkcję korespondencji seryjnej można zastosować w obu aplikacjach, a my pokażemy, jak to zrobić.

To, co sprawia, że ​​funkcja korespondencji seryjnej jest naprawdę przydatna, to to możemy eksportować dane znalezione w innym pliku i dodaj je do naszego postu. Z tego powodu jest szeroko stosowany do tworzenia kart, kopert i certyfikatów. Ponieważ możemy wstawić informacje o każdym elemencie do innego pliku na naszym komputerze.

Różne narzędzia tej funkcji znajdziemy w zakładce Korespondencja znajdującej się w menu głównym. Jeśli wykonałeś już tego typu pracę w programie Word, nie będziesz miał problemu z jego użyciem. Ponieważ użycie narzędzi jest bardzo podobne.

Ważne jest, aby wiedzieć, że musisz mieć dwa specjalne pliki, aby móc wykonać kombinację. Pierwszy z nich to główny dokument, który powstanie w programie Publisher i będzie zawierał wszystkie te elementy, które będą powtarzane w arkuszach publikacji. Tymi elementami będą obramowania, obrazy, teksty itp.

A drugi plik, który będziemy mieć, to ten, w którym mamy zmienne dane iw ten sposób podczas korzystania z funkcji połącz korespondencję. Otrzymamy trzeci plik, w którym będą połączone elementy pierwszego i drugiego pliku. Plik zawierający dane zmienne można utworzyć w programie Word lub Excel za pomocą tabel.

Załóżmy, że utworzyliśmy naszą tabelę z następującymi danymi, kolumną z imieniem, kolumną z nazwiskiem i kolumną z zakończoną oceną. Poniższa tabela przedstawia studentów, którzy w tym roku ukończyli studia i chcą wystawić zaświadczenie potwierdzające zdane przez nich oceny.

Gdy te informacje będą gotowe, musimy zamknąć plik, jeśli nie, kombinacja nie zostanie wykonana. Jeśli chcemy, możemy użyć domyślny szablon naszych preferencji lub możemy go utworzyć lub pobrać. Ten certyfikat zawiera wszystkie stałe dane i konieczne będzie dodanie zmiennych danych, takich jak imię, nazwisko i ukończony stopień naukowy.

Korzystanie z funkcji korespondencji seryjnej w programie Publisher

Teraz, aby wykonać kombinację, musimy przejść do zakładki korespondencjaJeśli chcemy, możemy skorzystać z kreatora, ale skorzystamy z innej opcji. Będzie to Wybierz odbiorcę, a następnie przypinamy opcję Użyj istniejącej listy. Teraz wybieramy plik zawierający dane, których użyjemy w naszym certyfikacie.

Pojawi się okno, w którym możemy przefiltrować, te elementy, których będziemy używać po dokonaniu tego wyboru, klikamy akceptuj. Teraz dodamy każdy z elementy zmienne do certyfikatu. Aby to zrobić, nie przechodzimy do menu głównego i wybieramy Wstaw pole scalające i wybieramy pole, które nazwałam.

Pojawi się pole tekstowe z nazwą, obok którego umieścimy przecinek następnie idziemy do wstawienia pola kombinacji i wybieramy nazwisko.

Teraz wybieramy te dwa pola i formatujemy je, czyli czcionkę, orientację, styl, rozmiar itp. i wykonujesz tę samą procedurę z innymi polami, a tym samym z innymi certyfikatami.

W ten sposób nauczyłeś się Jak tworzyć karty, koperty i certyfikaty korespondencji seryjnej w firmie Microsoft karty wydawcy