Skip to content

Jak tłumaczyć gry w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia GamesTraductions na Androida

13 de kwiecień de 2021

Miłośnik gier wideo od momentu, gdy zaczną w nie grać przeżyj prawdziwe i wyjątkowe doświadczenie. Powstaje historia, która obraca się wokół różnych postaci z jednym lub kilkoma bohaterami, którzy rozwijają się jednocześnie.

Powstaje superlatywny obraz każdego etapu, który gracz musi pokonać, wcielając się w postać i żyjąc fabułą. Ale aby gracz mógł przeżyć prawdziwe doświadczenie i cieszyć się nim, Musisz dobrze znać język gry wideo. I oczywiście zrozum grę, zagraj w nią poprawnie; a to wielkie wyzwanie dla fanów gier wideo.

Wiele gier jest w innym języku niż użytkownik, z tego powodu przestają je zdobywać, przynajmniej w czasie tłumaczenia na hiszpański, co oznacza czekanie przez nieokreślony czas. Niektórzy poświęcają się tworzeniu nieoficjalnych tłumaczeń „fanowskich”, które mogą być nękane błędami gramatycznymi i ostatecznie bardziej dezorientować użytkownika.

Mając na uwadze ten ukryty problem, widoczne jest możliwe rozwiązanie, to korzystanie z aplikacji o nazwie: Games Translations. Jest to narzędzie tłumaczeniowe, które działa jednocześnie z Google Translate, odpowiada za tłumaczenie gier wideo w czasie rzeczywistym.

Automatycznie tłumaczy tekst znajdujący się na każdym etapie gry na język, który użytkownik opanował lub przynajmniej rozumie. Jest to podstawowe narzędzie działa jako pomocnik Tłumacza Google aby zastosować go do gier wideo w czasie rzeczywistym.

Na jakim urządzeniu mogę zainstalować tę aplikację?

Tę aplikację o nazwie Games Traductions można pobrać i zainstalować na telefonach komórkowych z systemem Android. A Tłumacz Google musi być uwzględniony w instalacji, ponieważ obie aplikacje działają jednocześnie w tym.

Należy również zauważyć, że Android ma różne aplikacje do tłumaczenia gier wideo, które tłumaczy ekran gry. Albo po prostu pewna gra, którą trudno zrozumieć przeglądanie tłumaczenia na tym samym ekranie lub w wyskakującym okienku. Usługa Google Now on Tap została uznana za najlepszą metodę tłumaczenia gier wideo na Androida w jednym kroku.

Ponieważ można to wykonać, przytrzymując przycisk Start, aby rozpocząć wykonywanie odpowiedniego tłumaczenia tekstu. Ale Google usunęło tę funkcję w swojej aplikacji Tłumacz Google, ponieważ zgodnie z tą procedurą wykonywany jest tylko asystent Google.

Ale troska o zastąpienie tej łatwej i wygodnej metody inną podobną lub lepszą miała wkrótce nadejść, a teraz ustąpiła miejsca tej nowej aplikacji, która poszukuje dostępność do gier, które nie zostały jeszcze przetłumaczone.

aplikacja do tłumaczenia gier wideo w czasie rzeczywistym

Jak działa gra Traductions?

Po zainstalowaniu aplikacji na Androida generowane jest natychmiastowe połączenie między telefonem komórkowym a komputerem. To połączenie pozwala na wyodrębnienie w czasie rzeczywistym tekstu z gry wideo i natychmiast przetłumacz je za pomocą Tłumacza Google.

Ale wcześniej przycisk przypisany do wyodrębnienia tekstu gry musi zostać naciśnięty, a tym samym przetłumaczony. Przetłumaczony tekst jest następnie wyświetlany na ekranie i przez telefon dzięki połączeniu obu aplikacji.

A korzyści z zainstalowania tej aplikacji nie kończą się na tym samym koncie z trybem dla FanSubów dla fanów. Pozwala to użytkownikowi na tłumaczenie i odtwarzanie oryginalnych tekstów, zapisywanie lub archiwizowanie poziomów.

W tym celu społeczność użytkowników może je edytować i modyfikować zgodnie ze swoimi doświadczeniami podczas gry. I w ten sposób uczynić gry wideo bardziej niezawodnymi i mniej skomplikowanymi, łatwiejszymi do zrozumienia, jako adaptacja i ulepszyć je.

Musimy pamiętać, że nie jest to tłumaczenie wolne od błędów, ponieważ samo w sobie Tłumacz Google generuje błędy. Ze względu na gramatykę, która różni się w zależności od języka, kontekst, czas czasownika i inne czynniki języka.

Ale rekompensuje to wielu użytkownikom, którzy chcą uzyskać dostęp do gier, które nie zostały przetłumaczone na Twój językIstnieją również aplikacje do nauki innego języka. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy już mieli na myśli gry wideo, które odrzuciły ze względu na język.

dołącz do naszego kanału telegram