Skip to content

Jak stworzyć lub stworzyć aplikację na Androida za pomocą Netbeans i jak ją skonfigurować

16 de Maj de 2021

Jak to zrobić lub utwórz aplikację na Androida z Netbeans? Jakie kroki należy wykonać, aby skonfigurować projekt w programie? Jakie są wymagania, aby stworzyć lub stworzyć aplikację na Androida za pomocą Netbeans?

Większość telefonów komórkowych korzysta obecnie z systemów Android, więc aplikacje na Androida jako pierwsze pozycjonują się na rynku (przed aplikacjami na iOS). System Android składa się głównie z kodów Java, więc twórcy aplikacji Java mają możliwość skorzystania z tej sytuacji.

Dziś w Miracomosehace zapewniamy szybki i łatwy samouczek abyś mógł stawiać pierwsze kroki w tworzeniu i konfiguracji aplikacji na systemy Android.

Jak stworzyć lub stworzyć aplikację na Androida za pomocą Netbeans?

Tworzenie aplikacji na Androida nie jest tak trudne, jak się niektórym wydaje. Z Netbeans jest to niezwykle proste dzięki przyjaznemu interfejsowi. Netbeas jest jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych na Androida dzięki swojemu kodowi Java.

Pierwszym krokiem do stworzenia aplikacji lub gry wideo od podstaw bez znajomości programowania, jest pobranie programu Netbeans. Aby pobrać Netbeans należy najpierw zainstalować program Oracle i założyć w nim konto, wystarczy e-mail. podobnie konieczne będzie zainstalowanie JDK i systemu JRE wykorzystanie systemu PPA jako repozytorium.

Gdy masz już każdy z niezbędnych programów, musisz przejść do oficjalnej strony Netbeans i pobrać wskazaną opcję „Binaries: incubating-netbeans-11.0-bin.zip (SHA-512, PGP ASC)”.

Po zakończeniu instalacji wystarczy rozpakować plik i uruchomić program „netbeands_jdkhome”. W ten sposób program Netbeans będzie gotowy do użycia.

Kroki, aby rozpocząć projekt lub utworzyć aplikację na Androida

Gdy masz już program Netbeans, aby stworzyć lub stworzyć aplikację na Androida, musisz otworzyć program i wybierz opcję „Nowy projekt”. Dodaj nazwę nowego projektu lub aplikacji.

Po nadaniu mu nazwy należy kliknąć „Zakończ”. Teraz wystarczy wejść do utworzonego projektu i rozpocząć jego konfigurację. Po kliknięciu w nazwę projektu powinna pojawić się seria opcji, wśród których będziesz musiał kliknij „pakiet domyślny”.

Na liście opcji, które pojawiają się na ekranie, musisz Kliknij ten, który wskazuje „pakiet Java”. Spowoduje to utworzenie nowego pakietu, w ramach tego pakietu znajduje się opcja „JfFrameForm”. Kliknięcie tej opcji otworzy kanwę, aby rozpocząć tworzenie i projektowanie programu.

Wewnątrz płótna możesz dodawać i konfigurować przyciski, liter, zwiększ lub dostosuj powiększenie w zależności od rozmiaru, jaki chcesz dla swojej aplikacji, wybierz kolory, dodaj hiperłącza i setki innych opcji.

Jest to podstawowy sposób tworzenia dowolnej aplikacji na systemy Android. Z kolei po zakończeniu edycji aplikacji możesz przesłać swoje projekty utworzone w NetBeans do GitHub.

Jak stworzyć lub zrobić przycisk za pomocą programu NetBeans?

Po utworzeniu aplikacji na Androida za pomocą Netbeans możesz to stale konfigurować. Wśród pierwszych rodzaje konfiguracji i dostosowań znajdują się przyciski.

netbeats, jak skonfigurować go do tworzenia aplikacji

Przycisk jest niezbędny w każdej aplikacji, pozwala użytkownikowi przejść do innych sekcji, przejść przez aplikacji i zapisz wybrane ustawienia.

Aby dodać przycisk w NetBeans, musisz ponownie wprowadzić utworzony projekt po prawej stronie znajdź sekcję „Paleta”. W rozwijanym menu, które pojawi się na ekranie, wybierz „Sterowanie wahadłem”, a następnie „Przycisk”.

Aby dodać to do swojej aplikacji, musisz przeciągnij go na płótno projektu. W ten sposób dodasz przycisk do swojej aplikacji. Możesz edytować jego czcionkę, kolor i rozmiar za pomocą opcji „Etykieta” znajdującej się po prawej stronie programu.