Skip to content

Jak sprawdzić, ile kontaktów masz w WhatsApp na swoim iPhonie lub Androidzie?

31 de październik de 2021

Czasami możesz chcieć się z kimś komunikować i nie wiesz, dlaczego nie pojawiają się na liście kontaktów WhatsApp. Dlatego w tym artykule pokażemy Ci, jak możesz wiedzieć ile masz kontaktów na WhatsApp i jak się dowiedzieć, czy kontakt jest użytkownikiem tej platformy.

Łatwo to sprawdzić w aplikacji WhatsApp. Na ekranie głównym klikniesz ikonę kontaktów znajdującą się na dole ekranu. Następnie na górze będą „Kontakty”, a poniżej będzie liczba kontaktów.

Jeśli chcesz wiedzieć gdzie kontakty są zapisane zamknięty tutaj, zobaczysz to. Wejdź na główny ekran WhatsApp i kliknij trzy punkty u góry.

Kliknij ustawienia, wejdź w sekcję „Konto”, przejdź na dół i kliknij „Zablokowane kontakty”. Tam zobaczysz listę osób, które zablokowałeś w WhatsApp.

Prawdopodobnie zdarzyło ci się, że jesteś szukam kontaktu na WhatsApp komunikować się z tą osobą, ale ich tam nie ma. Więc możesz się zastanawiać, co się stało z tym kontaktem, jest kilka rzeczy, które mogły się wydarzyć.

Twój kontakt nie korzysta z WhatsApp

Jeśli właśnie go dodałeś, prawdopodobnie ten kontakt nie używa konta WhatsApp. Aby się dowiedzieć, wpisz WhatsApp i kliknij ikonę kontaktów. Następnie w wyszukiwarce wpisz nazwę kontaktu, a jeśli nie masz WhatsApp, wyświetli nazwę kontaktu i opcję „Zaproś do WhatsApp”.

telefon komórkowy z WhatsApp

Zapisany numer jest błędny

Innym sposobem, w jaki kontakt WhatsApp się nie pojawia, jest to, że numer jest błędnie napisany, albo brakuje znaku, albo popełnisz błąd w znaku. Aby to zweryfikować, możesz wykonać normalne połączenie pod ten numer, aby sprawdzić, czy jest to kontakt, o którym myślisz.

WhatsApp nie jest zsynchronizowany z Twoim kalendarzem

Jest to najbardziej możliwe, gdy kontakty nie pojawiają się w WhatsApp. Abyś się upewnił, że książka kontaktowa jest zsynchronizowany z chmurą, musisz przejść do ustawień „Kontakty”.

Kontakt został usunięty z Twojego urządzenia

Jeśli ty usunąłeś jeden z kontaktów Musisz być w stanie go zapamiętać i dlatego kontakt nie pojawia się w programie WhatsApp. Więc jeśli tak się stało, będziesz musiał ponownie dodać numer tej osoby.

Na WhatsApp możesz odzyskać kontakt w przypadku, gdy został usunięty przez pomyłkę lub sam go usunąłeś. Możesz to osiągnąć za pomocą kilku metod, które pokażemy poniżej.

Z kopią zapasową

W ten sposób oferuje Ci WhatsApp. W tym celu należy wykonać kopię zapasową od momentu zainstalowania aplikacji i utworzenia konta WhatsApp. Jeśli właśnie zainstalowałeś aplikację WhatsApp i chcesz ją aktywować, wejdź do aplikacji i ekran główny kliknij trzy kropki w prawym rogu.

logo gmaila

Teraz kliknij ustawienia i przejdź do „Czaty”, pojawi się zakładka o nazwie „Kopia zapasowa”. Tutaj możesz zarejestrować konto e-mail i zrób kopię zapasową, ale zalecamy, aby zrobić to z połączenia Wi-Fi, ponieważ zużywa to znaczną ilość danych mobilnych.

Z karty SIM

Na karcie SIM możemy przechowywać ograniczoną liczbę kontaktów. To jest tak jeśli zmienisz telefon nie trać kontaktów, ale po prostu zmieniając kartę SIM telefonu, kontakty są tam.

Aby je zobaczyć kontakty z karty SIM Przejdź do aplikacji kontaktów iw prawym górnym rogu kliknij „Zarządzaj kontaktami”. Teraz kliknij „Eksportuj i importuj kontakty”. W tym oknie, które się otworzy, kliknij „Importuj kontakty”, a zobaczysz, gdzie chcesz je skopiować, czy to na kartę SIM, czy na pamięć SD.

Dzięki aplikacjom ze Sklepu Google Play

W sklepie z aplikacjami na Androida możesz znaleźć aplikacje, które pomogą Ci odzyskać usunięte kontakty. W tym celu w wyszukiwarce Sklepu Play możesz napisać „Przywróć kontakty” i aplikacje, które mogą Ci pomóc.

logo sklepu zabaw

Jedną z funkcji telefonów z systemem iOS jest to może wykonać kopię zapasową informacji które usunąłeś przez pomyłkę lub dlatego, że zdecydowałeś się to zrobić.

Korzystanie z kopii zapasowej iPhone’a

Kopia zapasowa iPhone’a to jedno z najlepszych narzędzi, jakie mają tego typu telefony. Chmura iCloud umożliwia również zapisywanie kontaktów telefonu. Aby to aktywować, musisz przejdź do ustawień telefonu. Tam kliknij kontakty, kliknij „Importuj kontakty z karty SIM” iw dwóch opcjach, które się pojawią, wybierz „Importuj kontakty w iCloud”.

Korzystanie z iTunes

Aby odzyskać kontakt usunięty z iTunes, musisz wykonać wcześniejszą kopię zapasową w telefonie. Podłącz iPhone’a kablem USB do komputera, wejdź do iTunes i przejdź do sekcji „Podsumowanie”. Teraz otworzy się okno z kilkoma opcjami, z których wybierzemy „Kopia zapasowa”, a następnie klikniemy „Przywróć kopię zapasową”.

osoba korzystająca z sieci WhatsApp

Jednym z najlepszych narzędzi do komunikacji w sieci jest WhatsApp Web, ale ma on swoje wady, takie jak kilka aktualizacji i funkcji w porównaniu z konkurencją. Jednak WhatsApp jest nadal najczęściej używaną aplikacją.