Skip to content

Jak sformatować iPada przed sprzedażą lub recyklingiem?

7 de wrzesień de 2021

W naszych urządzeniach elektronicznych przechowujemy wszelkiego rodzaju dane osobowe, które zachowujemy w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa. Jeśli więc myślisz o zmianie iPada, sprzedaży, recyklingu lub oddaniu go, ważne jest, abyś go wspierał a później usunąć swoje ważne dane.

Następny, Wyjaśnimy, co możesz zrobić, aby chronić te informacje, szybko i łatwo, nie zajmując dużo czasu.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą iPada Pro?

Przed sprzedażą lub wymianą iPada Pro radzimy: przenieść swoje informacje na nowe urządzenie z systemem iOS które nabyłeś, a następnie usuniesz z tego, którego planujesz się pozbyć. Wykonaj następujące kroki, aby zrobić to dobrze:

Przenieś swoje informacje

W takim przypadku szybki start umożliwia łatwe przesyłanie informacji z iPada na inne urządzenie z systemem iOS, w przypadku korzystania z urządzeń z systemem iOS 11 lub nowszym. Musisz wykonać następujące kroki:

 1. Będziesz musiał umieścić nowe urządzenie blisko tego, które zamierzasz sformatować: i poczekaj, aż ekran wyświetli opcję szybkiego startu (w tym celu musi być aktywowany Bluetooth) i możesz go skonfigurować za pomocą swojego Apple ID.
 2. Kilka sekund po naciśnięciu przycisku Kontynuuj: Na ekranie nowego urządzenia pojawi się animacja. W przypadku urządzenia, które zawiera informacje, musisz je wyśrodkować i poczekać, aż pojawi się opcja Zakończ na nowym.
 3. Nowe urządzenie poprosi o podanie hasła do obecnego: stamtąd będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować nowe urządzenie za pomocą Face ID lub Touch ID.
 4. Do końca, zostaniesz poproszony o podanie klucza Apple ID oraz kody wszystkich połączonych urządzeń.

W systemie iOS 10 lub starszym możesz przesyłać dane za pomocą iCloud, iTunes lub Findera. Oto jak to zrobić.

Przed przesłaniem danych za pomocą iCloud ważne jest, aby upewnij się, że nowe urządzenie nie jest skonfigurowane. Jeśli nie, przejdź do przywracania ustawień fabrycznych, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Poszukaj ekranu Wi-Fi i nawiązuje połączenie z siecią. Po wykonaniu kroków, które pojawią się poniżej, znajdziesz ekran Aplikacje i dane. Będziesz musiał wybrać opcję Przywróć kopię zapasową iCloud.
 2. Musisz zalogować się do iCloud za pomocą swojego Apple ID i hasło. Po wyświetleniu monitu wybierz najnowszą kopię zapasową.
 3. Jeśli wcześniej używałeś więcej niż jednego Apple ID, zostaniesz poproszony o zalogowanie się do każdego z nich. Jeśli nie pamiętasz każdego hasła, możesz pominąć ten krok za pomocą opcji Nie masz identyfikatora Apple ID lub go zapomniałeś?
 4. Musisz utrzymywać połączenie do czasu zakończenia procesu przywracania, Aby Twoje rzeczy przechowywane w iCloud były automatycznie pobierane na nowe urządzenie, pozostań w kontakcie z siecią Wi-Fi przez cały czas.

Aby wykonać kopię zapasową z iTunes lub Findera, pierwsze dwa kroki są w zasadzie takie same, ale zamiast wybierać Przywróć kopię zapasową iCloud, musisz nacisnąć Przywróć z Maca na PC. Stamtąd musisz podłączyć nowe urządzenie do komputera.

jak usunąć dane osobowe z mojego iPada

Musi być ten sam, którego użyłeś do utworzenia kopii zapasowej poprzedniego urządzenia. Następnie otwierasz okno iTunes lub Findera na swoim komputerze i wybierasz nowe urządzenie.

Na koniec wybierasz ostatnią kopię zapasową, którą wykonałeś, a jeśli chcesz przywrócić zaszyfrowaną kopię zapasową, poprosi Cię o hasło.

Usuń dane osobowe

Po wykonaniu kopii zapasowej usuń informacje ze starego urządzenia. Może być konieczne wykonanie kilku kroków:

Jeśli sparowałeś zegarek Apple Watch z iPhonem, musisz go rozłączyć. Utwórz kopię zapasową urządzenia (możesz go potrzebować w innym czasie). Musisz wylogować się z iCloud, iTunes i App Store (upewnij się, że pamiętasz swoje hasła).

Jeśli używasz iOS 10.3 lub nowszego, dotknij Ustawienia> [tu nombre]. Przewiń w dół i dotknij Wyloguj się. Wprowadź swoje hasło Apple ID i dotknij Dezaktywuj.

Jeśli używasz iOS 10.2 lub starszego, Dotknij Ustawienia> iCloud> Wyloguj się. Stuknij Wyloguj się ponownie i stuknij Usuń ode mnie [dispositivo] i wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło. Następnie przejdź do Ustawienia> iTunes i App Store> Apple ID> Wyloguj się.

 1. Jeśli zamierzasz przełączyć się na urządzenie inne niż Apple, wyrejestruj się z iMessage. Przejdź do Ustawienia i wybierz Ogólne> Resetuj> Usuń zawartość i ustawienia.
 2. Jeśli aktywowałeś opcję Znajdź mój [dispositivo], Twój Apple ID może poprosić o podanie hasła i hasło, aby go usunąć. Jeśli urządzenie korzysta z e-SIM, będziesz musiał usunąć urządzenie i swój profil e-SIM na żądanie.
 3. Jeśli pojawi się prośba o podanie kodu urządzenia lub kodu ograniczenia, wprowadź go, a następnie wybierz opcję Usuń [dispositivo].
 4. Komunikując się z operatorem otrzymasz pomoc przenieść usługę na nowego właściciela. Możesz to zrobić bez względu na to, czy używasz karty SIM, czy nie. Usuń urządzenie z zaufanych urządzeń.

Jak mogę odłączyć urządzenie od mojego konta iCloud?

jak odłączyć moje konto icloud

Jeśli chcesz odłączyć iPada od konta iCloud, musisz wykonać następujące czynności do listu:

 1. Przejdź do ustawień, przesuń palcem do iCloud i kliknij [tu nombre]. Na [tu nombre] znajdziesz szczegóły konta. Konieczne jest wprowadzenie hasła przypisanego do Twojego iCloud.
 2. Tam zobaczysz swoje urządzenia. Naciskając każdy z nich możesz zobaczyć jego szczegóły, a także je usunąć. Jeśli urządzenie będzie kontynuowało logowanie, otrzymasz powiadomienie, że nie zostało usunięte.
 3. Spowoduje to, że pojawi się ponownie wśród Twoich urządzeń, gdy tylko połączysz się z siecią internetową. Aby całkowicie go usunąć, musisz przywrócić ustawienia fabryczne.

Jak wylogować się z iCloud na iPadzie

Aby wylogować się z iCloud z iPada, musisz wykonać następujące czynności, są to w rzeczywistości niezwykle proste kroki. Najpierw, iść do Ustawienie, a następnie przejdź do Wyloguj się.

Zapyta cię wprowadź swoje hasło do Apple ID oraz naciśnij Dezaktywuj. Zaoferuje Ci opcję aktywacji danych, których kopię chcesz zachować na urządzeniu, ale ponieważ Twoim celem jest sformatowanie, wystarczy nacisnąć Wyloguj się, a następnie zrobić to ponownie, aby potwierdzić akcję.

Procedura formatowania iPada

Przed wykonaniem tych kroków zalecamy: czy je tworzysz? kopia zapasowa na iCloud, aby zachować dane na wypadek, gdyby były potrzebne później. Aby wykonać formatowanie:

Przejdź do Ustawienia> [tu nombre] > iCloud i wyłącz Find My [dispositivo]. Wróć do Ustawień, kliknij Ogólne> Resetuj i przejdź do Usuń zawartość i ustawienia.

W niektórych przypadkach poproszą o kod Apple ID. Po jego wprowadzeniu musisz potwierdzić, że chcesz potwierdzić formatowanie i poczekać, aż zostanie wykonane poprawnie.

Co mam zrobić, jeśli moje urządzenie nie pozwala mi sformatować informacji?

Jeśli iPad nie pozwala na sformatowanie go z ustawień, możesz przełączyć go w tryb odzyskiwania i przywrócić z komputera. Upewnij się, że Twój Mac jest aktualny, a także najnowsza aktualizacja iTunes.

Aby wykonać tę procedurę, powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj macOS ma Mac. W systemie macOS Catalina musisz otworzyć Finder. W systemie macOS Mojave lub starszym otwórz iTunes. Jeśli masz już otwarty iTunes, zamknij go i otwórz ponownie. Podłącz urządzenie i poczekaj, aż pojawi się ekran trybu odzyskiwania.

jak sformatować informacje na moim iPadzie

 • Na modelach iPada, które nie mają przycisku Home przycisk zwiększania głośności musi być szybko wciśnięty i zwolniony. Przycisk zmniejszania głośności jest następnie szybko wciskany i zwalniany, a górny przycisk przytrzymywany, aż urządzenie zacznie się ponownie uruchamiać. Aby urządzenie weszło w tryb odzyskiwania, naciskaj ten przycisk.
 • Dla iPada z przyciskiem home, musisz jednocześnie nacisnąć przycisk home i górny (lub boczny) przycisk. Trzymaj je, aż zobaczysz ekran trybu awaryjnego.
 • Następnie pojawi się ekran z opcjami Przywróć i Aktualizuj, a ponieważ chcesz go sformatować i usunąć wszystkie jego informacje, musisz nacisnąć Przywróć.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę kupując urządzenie iOS od osób trzecich?

Kupując urządzenie od stron trzecich lub używane, musimy wziąć pod uwagę pewne aspekty, aby się nie zawieść:

 1. Spójrz na stan, w jakim się znajduje. Od zadrapań, przez głośniki, po dobrą pojemność.
 2. Dokonaj bezpiecznego zakupu. Jeśli zamierzasz kupować online, najlepiej zrobić to w bezpiecznym miejscu, takim jak MercadoLibre lub eBay. Sprawdź reputację sprzedawcy i sprawdź, czy metoda płatności jest wiarygodna.
 3. Upewnij się, że nie ma włączonej blokady. Zapytaj sprzedawcę, czy przywrócił go do wersji fabrycznej. Jeśli nie, poproś go o to. Jeśli kupisz skonfigurowane urządzenie z systemem iOS, nie będziesz mógł w pełni korzystać z jego funkcji.
 4. Sprawdź status swojej gwarancji. Jeśli urządzenie zostało sprzedane, twierdząc, że nadal jest objęte gwarancją, możesz to sprawdzić w witrynie Apple za pomocą kodu sprzętowego znajdującego się z tyłu urządzenia.

co wziąć pod uwagę przy zakupie iPada

Zakup urządzenia z systemem iOS w sklepie Apple może sprawić, że poczujesz się pewniej. Niemniej jednak, Postępując zgodnie z wymienionymi krokami, możesz go kupić od stron trzecich i zaoszczędzić pieniądze.