Skip to content

Jak rozpocząć grupowe połączenie wideo FaceTime na iPhonie — wszystkie metody

5 de luty de 2022

FaceTime to jedna z najbardziej znanych aplikacji Apple, pozwala udostępniać wiadomości zarówno w formacie tekstowym, jak i głosowym lub wideo, ale bez wątpienia jego popularność gwałtownie wzrosła w ostatnich latach jako jedna z najbardziej wydajnych platform do prowadzenia wideorozmów.

Użytkownicy iPhone’a, iPada lub MacBooka mogą korzystać z zalet wykonywania połączeń grupowych za pomocą do 32 uczestników jednocześnie, za pomocą tego narzędzia. Platforma jest dość prosta i szybka w użyciu, ale jeśli nadal nie wiesz, jak to zrobić, zostań z nami, a od razu Ci powiemy.

Zabrzmi to logicznie, ale jeśli naprawdę jesteś zainteresowany aplikacją, pierwszym krokiem do korzystania z FaceTime jest bycie użytkownikiem iOS lub MacOSX, więc najpierw idź i kup swoje urządzenia Apple w ich sklepie internetowym.

Domyślnie ta aplikacja jest zawarta w systemie operacyjnym, więc aby rozpocząć dowolną rozmowę wideo, pierwszą rzeczą jest to aktywujesz to poprawnie, wymaga to dokładnego wprowadzenia identyfikatora Apple ID, a także automatycznego z kontaktami i innymi urządzeniami.

Jak mogę rozpocząć połączenie FaceTime z iMessage?

Opanowanie iMessage to bardzo ważny krok, który powinien podjąć każdy użytkownik iPhone’a, ponieważ to natywna aplikacja na iOS, zapewnia korzyści lepsze niż zwykłe SMS-y, takie jak FaceTime, w porównaniu z innymi aplikacjami do rozmów wideo, które są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników Apple.

Możesz być zainteresowany prowadzeniem rejestru czatu wideo i chociaż firma Apple jest skonfigurowana tak, aby uniemożliwiać nagrywanie rozmów FaceTime na moim urządzeniu iPhone, ze względów bezpieczeństwa, jeśli strony wyrażą na to zgodę, możesz wybrać aplikacje innych firm, które pozwalają aby to osiągnąć. W takim przypadku pierwszą rzeczą jest rozpocznij rozmowę a teraz powiemy ci jak.

rozmowa wideo z facetime na iPhonie

Za pojedynczy kontakt

Procedura rozpoczęcia rozmowy wideo z określonym kontaktem ma miejsce, ponieważ ten kontakt jest również właścicielem aplikacji (i domyślnie urządzenia Apple). Teraz:

  • Musisz otworzyć aplikację, zobaczysz interfejs bardzo czysty i prosty, w którym zobaczysz przechwytywanie w czasie rzeczywistym z aparatu.
  • będziesz obserwował guziki w którym wybrać, czy połączenie jest tylko audio, czy też wideo.
  • Na wstążce z ikoną lupy napisz Nazwa Kontaktulub z kim chcesz się połączyć w rozmowie wideo, jeśli po wpisaniu nazwy, wpisaniu adresu e-mail lub numeru telefonu po prawej stronie zobaczysz ikony aparatu i telefonu, oznacza to, że użytkownik faktycznie ma FaceTime.
  • Klikamy na ikona aparatu, aby rozpocząć połączenie z innym użytkownikiem.

Z kilkoma kontaktami z Twojej listy

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że aby prowadzić wideorozmowy z więcej niż jednym odbiornikiem, musisz masz iOS 12.1.4 lub nowszy, jeśli Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tymi wersjami, nadal możesz uczestniczyć w rozmowie wideo, ale tylko z dźwiękiem. Inną funkcją FaceTime jest to, że umożliwia przenoszenie połączeń z mojego zegarka Apple, więc jeśli na przykład rozpoczniesz połączenie z komputera Mac, możesz kontynuować czatowanie z grupą podczas poruszania się po zegarku. Tak więc, aby połączyć połączenie grupowe z iMessage, musisz:

  • zacząć rozmowa grupowa Z użytkownikami, których chcesz wziąć udział w rozmowie wideo, możesz także otworzyć już utworzony czat grupowy.
  • W prawym górnym rogu znajdziesz ikona czasu twarzy w kształcie aparatu, kliknij go.
  • Zostaną wyświetlone opcje tylko audio lub audio i wideo, wybierz to drugie. Teraz nic więcej nie pozostaje poczekaj, aż inni użytkownicy wezmą udział telefon.

Jakie są kroki, aby dołączyć do grupowej rozmowy wideo FaceTime?

Jeśli ktoś inny próbuje się z Tobą skontaktować w grupowej rozmowie wideo FaceTime, nawet jeśli nie ma Cię w domu, możesz na nie odebrać, jeśli np. jedziesz samochodem, możesz połączyć mojego iPhone’a z samochodem. Sposób dołączania do rozmowy jest zróżnicowany, możesz uzyskać dostęp z Centrum powiadomień stukając w przycisk FaceTime.

Jeśli pochodzi z iMessage, zobaczysz powiadomienie u góry ekranu, ale zobaczysz też „Dołączyć”, aby poprosić o to w rozmowie grupowej, której jesteś częścią, a wpis jest do woli. Oczywiście możesz również wejść do aplikacji FaceTime, aby wyszukać konwersację i nacisnąć zielony przycisk z ikoną FaceTime.

grupowe połączenie wideo na iPadzie i iPhonie

Kiedy już prowadzisz grupowe połączenie wideo, ale chcesz dodać nowego uczestnika, proces do naśladowania polega na tym, że u góry ekranu zobaczysz przycisk, który wskazuje „Uczestnicy”, po kliknięciu wizualizujemy opcję „Dodaj osoby” oznaczoną symbolem „+”. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, jeśli zarejestrowałeś kontakt tylko swoim imieniem, możesz go dodać, w przeciwnym razie wpisz jego adres e-mail lub numer telefonu i potwierdź, wybierając „Dodaj osoby”. Jeśli dodasz kontakt bezpośredni do połączenia, nie ma on możliwości opuszczenia połączenia tylko po to, aby je zakończyć, wygodnie jest zaalarmować go przyciskiem połączenia, aby wiedział, że zostanie włączony do rozmowy.

dołącz do naszego kanału telegram