Skip to content

Jak przekonwertować wideo TikTok na GIF do udostępniania?

6 de styczeń de 2022

Z pewnością w pewnym momencie otrzymałeś GIF za pośrednictwem wiadomości w sieci społecznościowej. Nie możemy zaprzeczyć, że przez większość czasu uważamy to za bardzo zabawne, a pomysł stworzenia własnego przeszedł nam przez głowę. Jeśli jesteś zainteresowany wiedzą jak przekonwertować wideo TikTok na GIF, musisz przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się, co jest konieczne.

W jaki sposób wideo TikTok jest konwertowane na GIF?

TikTok to jedna z aplikacji, która jest dostępna w Internecie od kilku lat, ale jej wpływ był tak zauważalny i silny, że zadrżały platformy tak skonsolidowane jak Facebook i WhatsApp. Jedną z jego najbardziej znanych funkcji są krótkie filmy z zabawnymi i chwytliwymi treściami.

TikTok początkowo koncentrował się na młodszej populacji i stopniowo docierał do osób starszych. Nie jest więc dziwne, że wszyscy ludzie cieszą się nagraniem przesłanym na tę platformę i w wielu przypadkach tworząc własny materiał.

GIF to format graficzny, który zawiera wiele klatek trwających od 3 do 5 sekund i powtarzających się wiele razy. Ta cyfrowa grafika jest używana we wszystkich sieciach społecznościowych, jedną z najczęstszych są te wysyłane między przyjaciółmi, którzy mają konto WhatsApp, mogą być nawet używane w stanach sieci.

Z drugiej strony platformy takie jak Instagram zapewniają swoim użytkownikom możliwość używania GIF-ów do animowania historii. To są ważne szczegóły, które zwiększają szanse, że ludzie nadal uczestniczą w aplikacji.

Sieci komunikatorów internetowych, takie jak Signal, również dołączyły do ​​tej fali używania GIF-ów w swoich wiadomościach. Być może ktoś się zastanawia, dlaczego GIF-y stały się tak popularne, a powód jest bardzo prosty. Kiedy jesteś w rozmowie, a inne osoby komentują, Twoja odpowiedź może zostać podsumowana w wiadomości przekazanej przez grafikę.

GIF-y mogą dawać wyobrażenie, że jesteśmy zaskoczeni jakąś wiadomością, jesteśmy szczęśliwi, wściekli i dowolna ilość emocji za pomocą graficznego formatu, który może być bardzo kreatywny i atrakcyjny. To tak dużo, że nie musisz nic więcej pisać, po prostu wyślij GIF a twój przyjaciel pozna twoją reakcję.

Skąd pochodzą GIF-y i kto może je tworzyć? Są to bardzo częste pytania, które zadaje sobie większość ludzi. GIF-y są pobierane z obrazów lub filmów publikowanych w sieci społecznościowej. Są też tacy, którzy nagrywają właśnie w tym celu.

Każdy, kto obejmuje Ciebie, może stworzyć własny GIF. Platformy takie jak TikTok umożliwiają konwersję filmów znajdujących się w aplikacji na grafikę cyfrową, dzięki czemu można je udostępniać znajomym w innych sieciach. Do tego nie potrzebujesz zewnętrznych aplikacji.

przekonwertować wideo tiktok

Z filmu innego użytkownika

Proces konwersji wideo na GIF nie jest wcale skomplikowany, a jego proces jest bardzo podobny, jeśli wideo jest twoje lub kogoś innego. Najbardziej widoczne warianty znajdują się na początku procedury.

Kiedy oglądasz filmy innych użytkowników, może się zdarzyć, że ich ogólna treść cię nie lubi lub nie wydaje się być najlepszą produkcją, jednak Możesz zobaczyć sekcję, która Cię zainteresuje lub zabawne. Ta część jest dokładnie tym, co chcesz zrobić, aby przekształcić ją w GIF.

Jeśli w tej chwili nie możesz tego zrobić, a po chwili chcesz to zrobić, możesz wyszukać nazwę użytkownika, aby przeszukać jego filmy, możesz również polubić film, aby móc go zlokalizować za pośrednictwem tej sekcji aplikacji .

Po zlokalizowaniu wideo musisz kliknąć ikonę strzałki po prawej stronie, pojawi się okno z kilkoma opcjami w drugiej linii, zobaczysz, że jest konwertowane do formatu GIF, wystarczy je nacisnąć i wybrać sekundy, które chcesz przechwycić. Pozostaje tylko poczekać, aż aplikacja wykona konwersję, abyś mógł użyć GIF-a.

Z mojego własnego filmu

Jeśli jesteś tym, który nagrał nagranie, a część filmu zawiera scenę, którą uważasz za zabawną lub po prostu wyraża coś, co chcesz przekazać innym, w TikTok możesz zrobić GIF.

jak przekonwertować wideo tiktok na gif

Nie ma znaczenia, że ​​wideo jest już opublikowane online lub znaleźć w sekcji wersji roboczych, nadal możesz z niego korzystać. Nawet jeśli w ustawieniach konta zdecydujesz się wyłączyć pobieranie wideo, nie uniemożliwia to tworzenia własnych obrazów graficznych.

Jeśli wideo jest już opublikowane, wystarczy kliknąć strzałkę udostępniania, która ma odpowiednią orientację i wybrać sekcję Konwertuj na format GIF. Następnie wybierz sekcję wideo, którą chcesz przekonwertować do tego formatu. Pamiętaj, że powinno to być tylko 3 do 5 sekund.

Aplikacja pozwoli Ci wyświetlić podgląd wyniku a jeśli się zgadzasz, możesz kliknąć na wygenerowanie całkowitej zmiany. Po zakończeniu procesu aplikacja zapyta, w jaki sposób chcesz udostępnić GIF, czy to za pośrednictwem określonej sieci społecznościowej, czy przez e-mail.

Jak użyć GIF-a jako zdjęcia profilowego w TikTok?

Jeśli chcesz zostać zauważony lub masz wrażenie, że robisz innowacyjne rzeczy, możesz użyć GIF-a jako zdjęcia profilowego, aby zaimponować osobom odwiedzającym Twoje konto. Niektórzy użytkownicy tej platformy promują produkt lub swoją usługę, więc tworzą GIF, który pokazuje kilka sekund tego, co chcą podkreślić ze swojego konta.

utwórz gif

Aby użyć GIF-a jako zdjęcia profilowego, musisz wprowadzić ustawienia swojego konta i przejdź do edycji profilu. Tam musisz kliknąć opcję zmień zdjęcie lub wideo, w tej sekcji możesz wybrać między zrobieniem zdjęcia w czasie rzeczywistym lub przesłaniem zapisanego obrazu. Aby użyć GIF-a, musisz wybrać ładowanie wideo i wybraną grafikę.