Skip to content

Jak przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą Windows Media – szybko i łatwo

19 de luty de 2021

Plik lub archiwum to informacja lub zapisane dane na komputerze w logicznej kolejności według nazwy lub daty albo zgodnie z uruchomionym programem komputerowym. Plik może być zdjęciami, muzyką, dokumentami, filmami, arkuszem kalkulacyjnym lub tekstem, plikiem pobranym przez Internet.

Możesz znaleźć dwa klasy plików, rozszerzenie wykonywalny że musimy użyć programu, aby go otworzyć, lub niewykonywalnego, jeśli potrzebujesz programu na swoim komputerze, abyś mógł go otworzyć.

Każdy plik zawiera nazwę z jego skrót dostępne na Twoim komputerze, mogą to być: txt odpowiadający notatnikowi, dokument identyfikujący dokument Worda, Excel xls i jego arkusz kalkulacyjny, plik poczty eml, plik internetowy htm, mdb w bazie danych Access, ppt Power Point, CDA.

Plik CDA to integracja danych powszechnie znana w języku angielskim jako CD Audio Track Bezpośredni dostęp wirtualny Dysk CD z systemem Microsoft Windows.

Dla każdego utworu Płyta audio CD tworzony jest CDA, który umożliwia dostęp do ścieżek audio dostępnych na komputerze. Plik CDA pokazuje, gdzie jest muzyka, aby później można było ją poprawnie odtworzyć z płyty CD, a także, który program Windows będzie używany do jej uruchomienia.

Plik CDA pokazuje, gdzie zaczyna się i kończy utwór, ale nie ma dźwięku, a każdy plik ma strukturę ścieżek. Możesz przekonwertować ten plik CDA na WMA, FLAC, WAV i MP3. Osobliwością tego pliku jest to, że można go otworzyć w kilku programach, może być w VideoLAN, iTunes i w odtwarzaczu multimedialnym VLC, który jest bardzo kompletnym odtwarzaczem, a także pozwala na stałe obracać lub odwracać wideo w VLC

Podczas konwersji pliku CDA w formacie MP3 Ma dźwięk, bo ma mały i skompresowany rozmiar i jest najwyższej jakości. Akronim MP3 pochodzi od angielskiego akronimu Motion Picture Experts Group, co po hiszpańsku oznacza grupę ekspertów filmowych.

Podczas pobierania plików przez Internet do MP3 Nie tracą jakości podczas słuchania z powodu skompresowanego pliku, dlatego tak jak Ty, wielu woli go używać i jednocześnie odtwarzać w Windows Media.

Co to jest Windows Media?

Windows Media został stworzony dla system operacyjny Windows. To narodziło się w 1991 roku w systemie operacyjnym Windows 3.0. Na początku nosił nazwę Media Player, jego pliki były odtwarzane w formacie .mmm i innych dostępnych wówczas formatach. W czasie prezentacji i odtwarzania Windows media ewoluowały.

Jest to odtwarzacz multimedialny, za pomocą którego możesz organizować i odtwarzać muzykę i filmy niezależnie od formatu, w jakim pobrałeś go z internetu. Daje również możliwość tworzenia albumów i dodawania okładek

Umożliwia nawet dostrojenie się do istniejących stacji radiowych w Internecie, a także nagrywanie muzyki Format DVD / CD na komputerze, kupuj muzykę, wyświetlaj informacje o plikach muzycznych swojego ulubionego artysty, odtwarzaj strumieniowo.

Istnieje kilka wersji programu Windows Media, obecnie można znaleźć wersję 11 utworzoną dla systemu Windows XP i Windows Media 12, ale jak pobrać lub zaktualizować program Windows Media Player do najnowszej wersji?

Jak szybko i łatwo przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą Windows Media?

czarno-niebieskie logo pończochy

Jeśli chcesz przekonwertować plik CDA do MP3 W Windows Media poniżej pokażę jak to zrobić w łatwy i szybki sposób, wystarczy wykonać następujące czynności:

Krok 1

Wejdź do zakładki w swoim zespole „Windows Media”poszukaj opcji o nazwie „Narzędzia”, a następnie przejdź do „Opcje” i naciśnij przycisk.

Krok 2

Następnie przejdź do zakładki „Kopiuj” Kliknij na muzykę dostępną w CDA, a następnie wybierz MP3 w „Format”, który możesz obejrzeć w „Ustawieniach kopiowania CDA lub CD”.

Krok 3

Następnie za pomocą wyszukiwania myszą „Jakość dźwięku”, kliknij i znajdź opcję „Zastosuj i OK”, ponownie kliknij tę kartę.

Krok 4

Na koniec wejdź do napędu „CDA O CD” na swoim komputerze, kliknij opcję „Kopiuj” z płyty CD, a zobaczysz, jak istniejące pliki na CDA zmieniają się na pliki MP3.

Już nagrałeś swoje pliki audio, teraz zapraszam do cieszenia się jakością plików MP3 na komputerze, a jeśli chcesz zaoszczędzić sobie cały ten proces, zalecamy bezpośrednie pobieranie muzyki MP3 za darmo.

dołącz do naszego kanału telegram