Skip to content

Jak przeglądać posty na Facebooku w porządku chronologicznym — pełny przewodnik

16 de styczeń de 2022

Wraz z pojawieniem się algorytmu na platformie Facebook oznaczało to, że wiele postów, które widzieliśmy chronologicznie, nie jest już wyświetlanych w tej kolejności, ale w innej. Innymi słowy, algorytm wpłynął na sposób, w jaki widzimy publikacje po wejściu na platformę, powodując: zobaczmy najbardziej odpowiednie publikacje niezależnie od kolejności ich publikacji.

Również Facebook podjął decyzję, że będziemy postrzegać treści i posty w bardziej kreatywny sposób. Z tego powodu w tym artykule pokażemy Ci, jak możesz zobaczyć posty znajomych w porządku chronologicznym za pomocą just postępuj zgodnie z procedurą, aby skonfigurować tę opcję.

Dlaczego Facebook powtarza posty, które pokazuje mi na starcie?

Czasami może się zdarzyć, że wchodzimy na nasze konto na Facebooku i zaczynamy przeglądać różne posty, które napisali nasi znajomi, i nagle znowu znajdujemy post, który już widzieliśmy. Wynika to jednak z algorytmu Facebooka, który sprawia, że publikacje powtarzają się na naszej ścianie, ponieważ przyjmuje kolejność na podstawie tego, czy publikacja jest istotna.

Z drugiej strony Facebook czasami powtarza posty znajomych, ponieważ niektórzy z nich mieli sporo reakcji i komentarzy ze strony znajomych. Dlatego postanawia nadać znaczenie tym publikacjom, które są w jakiś sposób popularne.

Ponadto Facebook skonfigurował się tak, że od czasu do czasu jest zaktualizowana sesja nowego kanału poprzez algorytm tej platformy. Powoduje to, że zmienia kolejność, w jakiej zostały opublikowane różne publikacje Twoich znajomych i strony, które obserwujesz. Generalnie powinien pokazywać nowe rzeczy, czyli pokazywać nowe posty, ale czasami tak nie jest.

Ponadto algorytm Facebooka został zaprojektowany i zaprogramowany tak, aby wyróżniać posty znajomych i rodziny, które miały znacznie więcej interakcji. Ponadto algorytm może: zdewaluować post niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie, wideo, wiadomość tekstowa, a nawet udostępniony artykuł, który nie wywołał tak dużej interakcji wśród znajomych i uważa go za nieistotny.

W jakiej kolejności Facebook może pokazywać nam posty?

Gdy wejdziemy na Facebooka, znajdziemy publikacje, które zobaczymy w kolejności od najnowszych do tych, które już widzieliśmy. Jednak kolejność chronologiczna przeglądania postów został zgubiony przez algorytm, ale nadal przedstawimy Ci kolejność, w jakiej Facebook może umieszczać posty i strony Twoich znajomych, które obserwujesz w momencie, gdy się zalogujesz.

Nowsze

Jest to uważane za porządek chronologiczny, w którym Facebook pokazuje nam ostatnie posty przez naszych przyjaciół i strony, które biegną na osi czasu, aż do publikacji z najdłuższym czasem publikacji.

najbardziej istotne

Jest to polecenie, które Facebook zaadaptował przez algorytm, gdzie pokazuje posty, które miały znacznie więcej interakcji ze znajomymi.

Już widziałem

Zamówienie może być prezentowane w postach znajomych, gdzie możesz zobaczyć posty, które być może już widziałeś.

Jak mogę zobaczyć moje posty na Facebooku w porządku chronologicznym?

dowiedz się, jak skonfigurować porządek chronologiczny publikacji

Biorąc pod uwagę algorytm Facebooka, w którym będziemy musieli oglądać publikacje w innej kolejności niż kolejność chronologiczna, będziemy mieli możliwość skonfigurowania tego na naszym koncie na Facebooku. Ponadto nie ma ograniczeń dotyczących prostego uruchamiania tej konfiguracji spełniają pewne wymagania. Trzeba jednak pamiętać, że ta zmiana nie będzie trwała na stałe, więc za każdym razem, gdy wejdziemy na Facebooka, będziemy musieli wykonać ten sam proces.

W aplikacji na Androida

Aby skonfigurować kolejność chronologiczną, w jakiej zobaczymy posty naszych znajomych w sieci Facebook, będziemy musieli wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź do aplikacji Facebook, a jeśli jej nie masz, możesz ją pobrać z Google Play.
  2. Następnie musisz wejść na swoje konto na Facebooku.
  3. Tam będziesz musiał wprowadzić trzy poziome paski w prawym górnym rogu.
  4. Teraz będziemy musieli kliknąć opcję „Zobacz więcej”, która znajduje się pod dodatkowymi blokami Facebooka.
  5. Następnie poszukaj opcji „Ostatnie i ulubione” i wprowadź ją.
  6. Po wejściu zostaniesz przeniesiony na stronę główną, na której będziesz mógł wybrać kolejność, w jakiej chcesz przeglądać publikacje, czyli pojawi się strona główna, ulubione i ostatnie opcje.

Z aplikacji na iOS

Teraz, jeśli masz telefon z systemem iOS, możesz skonfigurować kolejność, w jakiej chcesz wyświetlać posty znajomych, wykonując tę ​​samą procedurę, co w przypadku telefonów z systemem Android. odkąd aplikacja nie zmienia swojej prezentacji w żadnym systemie, więc wykonaj te same czynności, co powyżej.

zrób to z telefonu z systemem ios

Z komputerem

W przypadku posiadania komputera, na którym korzystasz z konta na Facebooku, będziesz musiał wykonać nieco inną procedurę, ale bardzo podobną do tej, którą wykonujesz na telefonie. Teraz, aby zmienić kolejność, w jakiej chcesz widzieć posty z Facebooka na swoim komputerze, będziesz musiał wejść na stronę i zalogować się.

Po wejściu na swoje konto na Facebooku musisz wejść na swój profil i tam na ścianie swojego profilu będziesz musiał wejść w opcję „Zobacz więcej” i w której my wybierzemy w Opcja „Ostatnie i ulubione”.

Po kliknięciu tej opcji Facebook przeniesie nas z powrotem na stronę główną, na której pokaże opcje w wybranej przez nas kolejności zobacz posty naszych znajomych i strony, które obserwujemy. Dodatkowo opcja ta nie pozwoli na wybór zamówienia ani w klasycznym Facebooku, postach ulubionych znajomych, ani w sposobie startu.

dołącz do naszego kanału telegram